Весільна підв'язка нареченої

Підв'язка на ногу з'явилася багато років тому у Франції. Слово "підв'язка" (la jarretire, la jaretelle фр.) походить від слова «jarret», що означає підколінна западина, і являє собою еластичну смужку тканини або стрічку, яка підтримує панчохи на стегні. По суті, зараз, коли ми говоримо про весільну підв'язку, то уявляємо собі звичайну гумку або тасьму. Вона може бути широкою або вузькою, але обов'язково красиво прикрашеною, наприклад, тонкими мереживами і стразами.

Спочатку вона використовувалася виключно в практичних цілях для підв'язування панчох, але скандально відома маркіза де Помпадур ввела моду прикрашати підв'язку мереживами, вишивкою і навіть дорогоцінним камінням, що зробило цю деталь туалету настільки привабливою і сексуальною.

У наші дні підв'язка на ногу стала пікантним весільним аксесуаром. Традиція кидати підв'язку нареченої в кінці весілля в натовп неодружених чоловіків так само популярна, як і традиція кидати букет нареченої.

Зроблена своїми руками підв'язка може стати прекрасним подарунком нареченій на дівич-вечір. Магазини весільних атрибутів пропонують готові підв'язки на будь-який смак, але підв'язка своїми руками - це завжди оригінально та незабутньо.
Підв'язка своїми руками - здивуйте нареченого!
Виготовити підв'язку своїми руками не так вже й важко. Однак для її виготовлення доведеться придбати кілька дрібниць - атласну стрічку довжиною вдвічі більшу, ніж окружність ноги, резинку, удвічі коротшу, ніж стрічка, мереживо і, на смак, що-небудь для прикраси підв'язки.

Для безпосереднього виготовлення підв'язки своїми руками стрічку розрізаємо навпіл, до однієї з частин пришиваємо мереживо, поверх основи - пришиваємо другу половину стрічки. Потім між стрічками вкладається і закріплюється англійськими шпильками резинка.

Отриманий виріб приміряється, після чого, якщо все добре, зшивається і, в міру потреби, прикрашається бісером, стразами. Підв'язка, зроблена своїми руками, готова до весілля!
Про традицію кидати підв’язку
На перший погляд традиція кидати підв'язку нареченої може здатися не найвеселішою, навіть дещо вульгарною, але не треба категорично відмовлятися від неї, не дізнавшись докладніше. Цей момент може виявитися дійсно кумедним, і гідним уваги епізодом вашого весілля. Ну а тим, хто зважився, ми допоможемо не вдарити в торт обличчям, і проробити всю процедуру розвеселивши, а не примушуючи зніяковіти ваших гостей.

Як же носити весільну підв'язку?
Як правило, її носять над коліном правої ноги. Як одну, так і пару (одягати відразу 2 підв'язки прийнято в Північній Америці). Перша підв'язка називається "щаслива", саме її новоспечений чоловік кидає своїм неодруженим друзям. Друга ж залишається на пам'ять - вона називається "солодкою" або "медовою" підв'язкою. Вона кріпиться як мінімум на пів-долоні вище першої.

Коли знімають підв'язку і хто це робить?
З другою, "медовою" або "солодкою" підв'язкою все ясно - зі своєї молодої дружини її знімає чоловік, залишившись наодинці в першу шлюбну ніч. Але коли ж час зняти першу підв'язку? Зазвичай це відбувається на завершення банкету, після розрізання торта і незадовго до від'їзду щасливих молодят. Як правило, для цього моменту весілля підбирається особливий музичний супровід. На Заході цей момент весільної вечірки не менш важливий, ніж перший танець молодят. І найчастіше підв'язку кидають після того, як був кинутий букет незаміжнім подругам нареченої (хоча за традицією підв'язку кидають першою).

Знімаємо підв'язку за правилами
Оскільки для нас ця традиція запозичена, звернемося до того, як це відбувається в Америці. Отже, всі неодружені гості збираються навколо нареченої, яка сидить на стільці. Наречений злегка піднімає спідницю і знімає підв'язку.

Порада нареченому: не варто безцільно намагатися намацати підв'язку під численними нижніми спідницями нареченої; якщо у вас відразу ж не вийшло її відшукати - просто попросіть, щоб наречена вам допомогла. Це позбавить всіх від незручності очікування. Як тільки ви виявите заповітний аксесуар, акуратно розправте його, послабивши натяг, і повільно знімайте підв'язку руками (або навіть зубами). Якщо ваша наречена вирішила одягнути відразу дві підв'язки, не переплутайте: знімати треба нижню. Але можливо, наречена дуже скромна, тоді вона може сама зняти підв'язку і вручити її безпосередньо вам.

Здобули? Не зволікайте! Кидайте її своїм неодруженим друзям!
Тому, що її спіймає, ця скромна деталь туалету нареченої обіцяє щастя і швидкий шлюб, а в Америці щасливчику, згідно з традиціями, належить танець з дівчиною, що зловила весільний букет нареченої (або за іншою версією він, так само під музику, надягає на ніжку дівчини підв'язку). Хоча для Риги ця традиція нова, вона успішно прижилася на веселих молодіжних весіллях.

Порада експерта: Якщо наречений або наречена не впевнені, що варіант з киданням підв'язки підходить їм, але все-таки хочуть дотримати і цей цікавий ритуал, замість підв'язки можна скористатися бутоньєркою нареченого або квіткою вийнятою з букета нареченої.

На замітку!
Підв'язку знімають не тільки руками, а ще й зубами. Для зручності наречена може встати, поставивши одну ніжку на стілець. Звичайно, цей спосіб набагато ефектніший від попереднього, проте варто пам'ятати, що він може шокувати літніх гостей, якщо вони присутні на весіллі. І, зрозуміло, він не дуже доречний після релігійного обряду вінчання. І не здирайте підв'язку занадто швидко, інакше ви ризикуєте залишитися без фотографій цього моменту.

Спідницю слід злегка підняти, оголивши ногу до коліна, не варто задирати спідницю до голови.

Інформація, mama-tato.com.ua

Фотограф і відеооператор Рівне на весілля:

• відеозйомка весілля, фотозйомка Lovestory, fashion, фотосесія, кліп
• архітектурна фотозйомка, інтер'єри
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• фото відеозйомка свят в дитячому садку
• професійна фото відеозйомка корпоратива
• відеозйомка на випускний, вечірки, день народження у м. Київ, Рівне, Луцьк, Львів.