Майстер-клас фотографування взимку.

Багато фотографів стараються не фотографувати на морозі. Хоча, взимку фотографувати можна.


Фотографування зимою не збільшує термін експлуатації фотокамери, але, прикро витратити багато грошей і не користуватися камерою зимою. Навіть в морозі можна фоткати, правда, недовго, адже самому теж буде холодно).

Фотографуючи на морозі, я вам раджу більше думати про те, щоб не відморозити пальці, інакше навесні вам нічим буде натискати на кнопку. На відміну від відморожених рук і ніг, камеру можна полагодити, в крайньому випадку, купити нову. Але не все так страшно, як здається.

Спочатку в камері замерзає екран. У залежності від морозу, ви через якийсь час побачите, що екран почав гальмувати, оновлюючись по кілька секунд, а потім і зовсім перестав працювати. Це перший сигнал, що пора шукати тепле місце.

Після екрану перестає працювати затвор. Мастило густіє і затвор починає зависати. На цьому етапі ваша прогулянка закінчена, тому що знімати ви більше не зможете. У моїй практиці затвор замерзав швидше, ніж я, при температурі нижче -20 ° C. 
Ось чому важливо вміти швидко фотографувати, тобто, добре володіти своєю камерою. Чим вільніше ви користуєтесь з камерою, тим більше кадрів у вас вийде зробити.

Коли ви з камерою остаточно замерзли, перш ніж йти грітися, камеру треба засунути назад у фотосумку. Зайшовши в приміщення, не варто діставати камеру з сумки протягом перших 10-15 хвилин, і вже тим більше не варто її включати.

Коли ви з морозу заходите в тепле приміщення, з-за вологості повітря на камері і деталях камери утворюється конденсат. Якщо електроніка намокла через конденсат, а ви намагаєтеся включити фотоапарат, то легко влаштувати коротке замикання і зіпсувати камеру. Крім того, конденсат може залишати сліди на матриці і на лінзах, тому матрицю доводиться чистити навіть тим, хто об’єктиви ніколи не міняв.

Залишаючи камеру в сумці, ви ізолюєте її від теплого повітря і даєте можливість плавно зігрітися. У цьому випадку конденсат не утворюється, або утворюється в незначних кількостях.

До речі, якщо на камеру потрапляє сніг, це не страшно. Ви просто його регулярно скидаєте, не даючи танути.

Ще одна хитрість у тому, що чим холодніше, тим швидше розрядиться акумулятор. У принципі, якщо на морозі акумулятор закінчився, можна його злегка пожвавити, погрівши в кишені. Одягайтеся тепліше і йдіть шукати вдалі зимові кадри.

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.