Як опанувати мистецтво відеозйомки?

Давайте спробуємо відповісти на це питання. Безумовно, професійними відеооператорами не народжуються, ними стають. Адже кожен з них у минулому був любителем і відео зйомка була лише як хобі, а не професія. Колись в перший раз, взявши в руки камеру, він зважився зробити свою першу фото- або відеозйомку весілля, ювілею або просто Дня народження родичів. І як виявилося якісна фото і відеозйомка не така вже й проста справа. Тому ця стаття спрямована на те, щоб полегшити вам освоєння цього виду мистецтва і на прикладі створення весільного фільму розповісти про декілька нюансів процесу відеозйомки.

Для початку, варто подумати про освітлення. Адже, якщо не буде достатньої кількості світла або воно буде неправильно спрямоване, то весільна відеозйомка вийде темною і розпливчастою. Україна має величезну кількість визначних пам'яток та природних оазисів, тому ви ніколи не знаєте, де доведеться знімати (буде це погано освітлене приміщення або сонячна галявина), а якщо ви вирішили стати професіоналом, то завжди повинні бути готові до поганої освітленості. Не варто забувати брати з собою накамерне світло і відбивач. Пам'ятайте і про штативи для відеокамери, це дуже корисна річ. Найчастіше відеозйомка триває протягом усього дня і ви просто фізично не зможете тримати відеокамеру весь час в руках, тут якраз доречним і буде штатив, та й прожектор у разі необхідності, ви теж зможете на нього закріпити.

Отже, до того, щоб приступити до роботи ви готові, тепер давайте поговоримо безпосередньо про сам процес зйомки. Всіх початківців відеооператорів хвилює питання: «А куди ж необхідно дивитися, коли починається зйомка?» Більшість відповість правильно: «Як куди, безумовно, у видошукач!» І матимуть рацію. Але професійний відеоператор повинен дивитися в декількох напрямах одночасно: у видошукач і по боках. Адже для того щоб зробити весільний фільм неповторним, він зобов'язаний не втратити жодного цікавого моменту, що відбувається навколо цього дійства.

І нарешті, про тривалість відеозйомки весілля. Всім нам хоча б раз у житті доводилося бачити неякісну відеозйомку, тобто коли кадри змінюються з ураганною швидкістю і загальне враження виходить змазаним. Що б цього уникнути починаючому відеооператору слід контролювати час, протягом якого знімаються сцени. Професійний оператор на зйомку однієї сцени витрачає в середньому 5-8 секунд. Цього часу вистачає, для того щоб глядачі зрозуміли, що відбувається в цій сцені і змогли сприймати весільний відеофільм як одне ціле.

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.