Весільна фата. Історія, традиції, вірування

Фата – набагато давніший символ весілля, ніж колір весільного плаття. Римські наречені носили фату ще 2000 років тому. А за часів хрестових походів і до Європи прийшла традиція одягати фату. У всіх народів фата грала захисну функцію: захищала від поглядів заздрісників, чиї погані очі могли зурочити молоду; оберігала її від злих духів.

Весільний салон Рівне

Тому перші фати в історії людства були з щільної, непрозорої матерії, і повністю закривали обличчя нареченої не тільки від сторонніх очей, але й від закоханих поглядів майбутнього чоловіка.

Пізніше її почали шити із прозорого шовку і мережива, щоб показати дівчину у всій красі і фата була покликана додати шарму і вишуканості, а не приховувати наречену.

Крім того, раніше фата вважалася показником влади чоловіка над жінкою, тобто знак приналежності її до статусу заміжньої, символ скромності і підлеглого стану. З моменту народження дівчина знаходиться під заступництвом своїх батьків, а виходячи заміж, вона звільняє їх від обов’язку її утримувати і повністю перекладає цю відповідальність на чоловіка.

Але, якщо у функціональній частині фати всі народи більш-менш одностайні, то зовнішній вигляд сильно відрізнявся. У Греції, наприклад, фата була жовтого кольору, а стародавні римлянки носили червону фату. На Україні взагалі фати, як такої не було, наречену одягали у весільний віночок. А в ранніх єврейських обрядах наречена підносилася нареченому з ніг до голови загорнута у білосніжне покривало, яке не знімалося до кінця церемонії. У XI-XII ст. єврейки, гречанки і римлянки прикрашали свої прекрасні голівки вуалями різних кольорів, розшиті золотими та срібними нитками.

Довжина фати традиційно була до п’ят, що теж символізувало повне підпорядкування, залежність жінки від чоловіка. На багато пізніше з’явилися всілякі варіанти, від коротеньких вуальок до багатоярусних хмар фати

А в XV столітті в Європу прийшла мода на гострі капелюхи в готичному стилі з довгою вуаллю до п’ят, яка була схожа на фату. Кожна епоха додавала щось нове у вигляд весільної фати. Першою американкою, що одягла довгу фату з найтоньшого мережива, була Неллі Кустіс, наречена майора Лоренса Льюїса, що був правою рукою президента Вашингтона. І зробила вона це тому, що одного разу майбутній наречений побачивши силует Неллі у вікні за мереживною фіранкою, довго захоплювався її ангельською красою.
Традиції різних країн, коли відкривати обличчя і знімати фату.

Традиційно, вперше наречена відкривала обличчя після офіційної церемонії, для поцілунку з нареченим. Також обличчя має бути відкритим під час вінчання у церкві – «щоб бути відкритою перед Богом»

Щодо зняття фати, існує багато різних традицій.

Так як в давнину фата була показником підлеглості, то при її знятті наречена могла показати, як вона себе хоче поставити в новій родині – якщо наречена дозволяє зняти фату чоловікові або свекрусі – це означає, що вона згодна підкоритися новій родині. Якщо ж наречена знімає фату самостійно, то вона прагне до незалежності, до рівноправних відносин з чоловіком.

Десь вважалося, що знімати фату може тільки чоловік після шлюбної церемонії.

За російським звичаєм фату знімали перед виходом молодих із залу і передавали подрузі, але тепер ця тралиція застаріла, зараз, з тою ж ціллю кидають букет.

У Білорусії звичай такий: фату з нареченої знімає свекруха. Після того як фата знята, нареченій пов’язують голову хусткою після чого, вона прощається зі своїми незаміжніми подругами в ритуальному танці, прикриваючи подругам голову весільною фатою. Обряд символізує перехід з дівоцтва в доросле життя і наречена визнається мамою нареченного, повнокровною господинею в будинку молодят. Обряд дуже красивий і зворушливий. Раніше вважалося, що чим більше сліз проллється на цьому обряді, тим менше їх буде в сімейному житті, і саме з цього обряду оцінювали весілля. Хоча, зараз бувають різні варіанти цього звичаю – наприклад, фату може знімати чоловік, витягаючи шпильки, якими вона прикріплена. На кожну шпильку він повинен виголосити комплімент своїй новоявленій дружині, після чого наречена одягає зняту фату незаміжній подрузі, щоб та швидше вийшла заміж. Або ж фату знімає мати нареченої, ніби проводжаючи свою дочку в заміжне життя власними руками.

У Молдові такий самий звичай, як і в Білорусії, тільки тут він прийняв ігрову форму. Обряд відбувається в кінці вечора, причому наречена повинна проігнорувати перші спроби свекрухи зняти з неї фату, тобто відвертати її руку від своєї голови. Такий звичай вчить невістку умінню постояти за себе в новій родині. І тільки перед третьою спробою свекруха, щоб задобрити дружину сина, обов’язково дарує їй золоту прикрасу. Тоді вже наречена може змилувався й дозволити зняти з себе фату. Так має бути згідно традицій.

Часто фату знімає не свекруха і не мама, а подруга-свідок нареченої. Свідків беруть тільки заміжніх (називають «нанашамі»), і саме вони зустрічають молодих в новому сімейному житті.

У Словаччині, за традицією, садять на стільці нареченного, наречену і їх батьків, приходять заміжні жінки в національних костюмах, співають пісні про те, що наречена вже не дівчина, а жінка. Знімають фату і пов’язують її хусточкою, процес дуже зворушливий. Після цього наречена з нареченим просять батьків відпустити їх у життя, потім їх руки перев’язують ще одною хусткою пов’язуючи до кінця життя.

На Україні ж один з найбільш древніх і красивих українських весільних обрядів – розплітання нареченої. В кінці свята знімали не фату, а весільний віночок з стрічками і розплітали дівочі коси (звідси назва обряду).

У Латвії, зазвичай після опівночі, знімають нареченій фату, в цей час гості зі свічками співають пісню або просто стоять в колі, а потім нареченій надягають фартушок і косинку, а нареченому дають трубку або сигару, на знак того, що у них почалося справжнє сімейне життя.

Легенди і вірування
В одного з Балканських народів є цікава легенда – Вважається, що жінка носить головний убір тому, що у її волоссі живе чарівна сила, і якщо вона ходить без головного убору, то ця сила загубиться.
Вважалося, що після весілля наречена повинна зберігати фату все життя, як оберіг шлюбу.
Не можна користуватися чужою фатою, брати напрокат, так як вона несе в собі велику енергетику.
Також, ні за яких умов не можна продавати, дарувати і викидати фату.
А ще, фатою можна вкривати коляску з немовлям, щоб не наврочили. До того ж, кажуть, дитина швидко заспокоюється і перестає плакати, якщо його вкрити весільною фатою.
Існує звичай одягати фату матері, якщо у неї був вдалий шлюб.

Весільні річниці та їх назви від 0 до 100 років:

День одруження для багатьох самий радісний день у житті. Або один з таких, адже народження спільну дитину – це набагато більше щастя. Назва весіль має дуже глибоке коріння і краще придумати навіть сучасним освіченим умам не під силу. Адже, в колишні часи люди набагато краще відчували природу і ототожнюючи кожну людини з нею знаходили ті істини, які сучасні психологи довго вчать в навчальних закладах.

Назви річниць весіль по роках також визначає і подарунки, якими прийнято обдаровувати подружжя.

Але для чого це потрібно? Адже, сучасна людина звикла відзначати тільки ювілейні дати весілля, не надаючи значення проміжним. Раніше люди більше вірили прикметами, яким їх навчали предки і суворо дотримувалися їх.

Можливо, сила переконання, а може бути і якісь вищі сили зберігали шлюб тих, хто робив все за правилами. Саме тому назви річниць весіль по роках знали абсолютно всі і особливих нагадувань їм не було потрібно.

Сучасній людині варто пояснювати чому саме назва весіль уособлюється з тими чи іншими прикметником. Цим і займемося. Отже, назва весіль:

День весілля називають зеленим. Оскільки молода сім’я, як і зелень, з якою в старовину порівнювали будь-який початок, дуже красива, свіжа, легка, але в той же час тендітна і незріла. Краще, якщо в цей день буде подаровано багато квітів із зеленню.

Сситцеве або ж Марлеве весілля
1 рік, 1 річниця весілля – Ситцеве Весілля

Перша річниця сімейного життя. Найскладніший рік позаду, молодята пізнали одне одного ближче, подолали справжнісінькі сімейні труднощі, зіткнулися з буденністю сімейних відносин.

Хороший подарунок на ситцеве весілля – красивий набір постільної білизни з бавовни, ситцю, шовку, атласу. Також на ситцеве річницю весілля можна дарувати молодому подружжю ковдри, подушки, ліжко. За традицією в першу весільну річницю прийнято випивати пляшку шампанського з дня весілля, завчасно приховану.

Паперове весілля
2 роки, 2 річниця весілля – Паперове Весілля

Дворіччя шлюбу. Другий рік – перевірка терпіння і терпимості в молодій сім’ї. Дуже часто до другої річниці в сім’ї з’являється малюк, і дуже важливо бути добрішими один до одного, щоб будувати дружну і міцну сім’ю. Папір – символ слабкості, тому тільки від чоловіка з дружиною залежить, чи зможуть вони зберегти рівновагу шлюбу.

Хороший подарунок на паперове весілля – шикарний, дорогий сімейний фотоальбом в тисненій палітурці, ексклюзивний блокнот, хороші книги, квитки на концерт з популярною знаменитістю або на хороший спектакль.

Шкіряне або ж Пшеничне весілля
3 роки, 3 річниця весілля – Шкіряне Весілля

3 роки спільного життя. Сім’я начебто міцна, але зміни в ній все ще відбуваються, відносини продовжують змінюватися як шкіра.

Найкращий подарунок на шкіряне весілля – це якісне чоловіче портмоне зі справжньої шкіри чоловікові сімейства і вишуканий шкіряний гаманець господині будинку. Також на шкіряну річницю весілля в якості елегантного подарунка зі смаком можна презентувати красиві вироби їх кришталю.

Льняне або ж Воскове весілля
4 рік, 4 річниця весілля – Льняне Весілля

4 роки разом. На святковому столі обов’язковим атрибутом повинні бути мерехтливі вогники, а в подарунок красиві свічки. Як перевірка подружніх відносин у день річниці запалюється парна свічка, яка повинна стояти в кімнаті протягом усього дня. Скільки годин вона простоїть, не згаснувши, стільки щасливих років проведуть чоловік з дружиною разом.

Чудовий подарунок на річницю лляного весілля – це красива скатертину на святковий стіл. Або ж це може бути чудовий, теплий плед, ошатний комплект постільної білизни, шикарне покривало, ароматичні свічки в химерно вигнутих канделябрах.

Цілком доречним подарунком на лляне весілля будуть предмети побутової техніки – пральна машина, мікрохвильова піч або кухонний комбайн.

Дерев’яне весілля
5 років, ювілей весілля – Дерев’яне Весілля

П’ятиріччя шлюбу. Дерево символізує міцність сімейних відносин, це вже не ситець, не папір і навіть не шкіра. У цей день гості приносять подружжю дерев’яний посуд, ложки, шкатулки, дрібні предмети меблів.

Чоловік сам повинен зробити який-небудь дерев’яний виріб для будинку, щоб довести, що він не розучився працювати руками. А дружина, в свою чергу, покриє цей виріб лаком на доказ своєї жіночої поступливості.

Найкращий подарунок на перший весільний ювілей молодої сім’ї – це красива і міцні меблі з дерева – ліжко або диван, крісло або сімейний стіл.

Чавунне весілля
6 років, 6 річниця весілля – Чавунна Весілля

6 років шлюбу. Чергова криза в подружніх стосунках. Чавун, не дивлячись на свою зовнішню міцність і вагу, дуже крихкий метал, який може тріснути від будь-якого удару. Відносини молодих, незважаючи на чималий термін, необхідно підтримувати як і вогонь сімейного вогнища.

Гості можуть подарувати чавунні горщики, сковороди, а дружина обов’язково повинна спекти в чавунному посуді якусь сімейну фірмову страву, щоб довести свою спроможність як господині будинку.

Цинкове весілля
6,5 років, весільна дата – Цинкове Весілля

6, 5 років після одруження. Ці роковини нагадують, що і на шлюб, як і на оцинкований посуд, треба з часом наводити глянець. Кризи вже позаду, тому основним завданням сім’ї стає облаштування будинку.

Гості дарують молодим набори посуду, каструль, які-небудь корисні кухонні набори.

Мідне весілля
7 років, 7 річниця весілля – Мідне Весілля

7 років після початку спільного життя. Перша благородна і упевнена річниця. І хоч мідь і не настільки міцний метал, але все-таки благородний. Подружжя обмінюється мідними обручками або монетами – символом дзвінкого щастя, родичі і друзі дарують мідний посуд і прикраси. Подаровані обручки носяться подружжям протягом усього ювілейного року.

Кращий подарунок на річницю мідного весілля – столове срібло, набір столового приладдя. Також в дату мідного весілля буде добре, якщо чоловік подарує дружині одну або кілька монет з таких дорогоцінних металів, як золото, срібло або платина, а дружина у відповідь теж подарує чоловікові хоча б залізний долар або євро.

Жерстяне весілля
8 років, 8 річниця весілля – Жерстяне Весілля

8 років спільного життя. Міцність сім’ї підвищується з роками, тому символом стає метал – міцна, але гнучка структура.

В не ювілейну річницю жерстяного весілля можна зробити широкий жест і подарувати подружжю гроші, щоб вони могли купити самі все, що захочуть. А можна відбутися якимись побутовими подарунками по господарству, наприклад, набором ложок-поварешёк, набором каструль, тазиків або інших побутових дрібниць без гострих кутів.

Вербове, Вербне або ж Фаянсове весілля
9 рік, 9 річниця весілля – Вербове, Вербне або ж Фаянсове Весілля

9 років шлюбу. Ніхто вже не сперечається про міцність сім’ї. Вона міцна як ніколи. Тому на річницю даруються фаянсові чашки, які приваблюють своєю красою. Крім того, ці чашки – символ згуртованої і дружної сім’ї (можна подарувати сервізи), яка наповнює свою сімейну чашу достатком.

Хороший подарунок в 9 річницю фаянсового весілля – порцеляновий сервіз, будь-який красивий посуд.

Трояндове або ж Олов’яне весілля
10 років, круглий весільний ювілей – Трояндове або ж Олов’яне Весілля

Десятиліття спільного життя. В цей день чоловік дарує дружині букет, який нагадує їй її весільний букет. Крім того, обов’язкові подарунки з яскраво-червоних троянд, які говорять про кохання, яке вже пройшло випробування десятьма роками сімейного життя і яке не боїться ні шипів, ні життєвих перешкод.

У річницю трояндового весілля головний подарунок – червоні та рожеві троянди, букет яких з 7 штук і більше чоловік обов’язково повинен урочисто вручити своїй коханій дружині, а запрошені гості, які гуляли ще в день весілля, повинні танцювати парами і з трояндами в руках.

Сталева весілля
11 років, 11 річниця весільної дати – Сталеве Весілля

11 років спільного життя. Відлік нового десятиліття сімейного життя показує, що відносини загартувалися, стали міцнішими і міцнішими.

У річницю сталевиго весілля в якості самого популярного і кращого подарунку найкраще дарувати вишукані ювелірні прикраси, ліжка і стільці зі сталі, з заліза, автомобіль, мотоцикл.

Нікелеве весілля
12 років, 12 річниця весілля – Нікелеве Весілля

Чимось ця річниця нагадує цинкове весілля, і сенс святкування – в оновленні подружніх відносин в нагадуванні того, що необхідно підтримувати блиск сімейних відносин. Святкується вузьким родинним колом.

У річницю нікелевого весілля прийнято дарувати все, що завгодно – від фруктів і квітів, до грошей в тих кількостях, з яким гостям не шкода розлучатися.

Шовкове весілля
12,5 року, весільна дата – Шовкова Весілля

У весільну некруглу дату шовкового весілля найпопулярніший подарунок – красиві, багаті штори, фіранки або шовкова, чи атласну сукню господині будинку або сорочка – господареві будинку.

Мереживне або ж Конвалієве весілля
13 років весілля, 13 річниця весілля – Мереживне Весілля

13 років спільного життя. Життя йде своєю чергою і плете свої мережива. У цей день подружжю дарують мереживні серветки, скатертини, ажурні вироби, зв’язані з тонкої вовни. У цей ювілей можете подарувати один одному конвалії, такі світлі і ніжні, як ваша любов.

У 13 річницю весілля прийнято дарувати подружжю мережива, мереживну одяг дітям, мереживну скатертину або фіранку, а також – вишивки, ікони з тканини.

Кістяне або ж Агатове весілля
14 років весілля, 14 річниця весілля – Костяне або Агатове Весілля

14 років шлюбу. З кожним роком відносини набувають нових барв, сімейне вогнище набуває все нові і нові фарби, як сам камінь агат, відомий своїми різноманітними формами.

Хороший подарунок в річницю агатового, або як ще називають – кістяного, весілля – вироби з агату, слонової кістки, статуї, статуетки, ювелірні прикраси і оригінальні предмети домашньої розкоші.

Скляне або ж Кришталеве весілля
15 років, 15 річниця весілля – Скляне Весілля

15 років спільного життя. Ця річниця – уособлення чистоти і ясності сімейних відносин, безхмарного щастя двох люблячих людей, яке настільки крихке, що може розбитися в будь-який момент. Це швидше ювілей віри в себе і в сім’ю.

Скляне весілля – це вже солідний термін, це вже ювілейна весільна дата терміном в 15 років, а тому подарунки на скляне весілля повинні бути дорогими, крихкими і зі смаком. На скляне весілля дозволено подарувати подружжю годинник, посуд, кришталь, невеликі, але притягуючі око, сувеніри.

Бірюзове весілля
18 років, 18 річниця весілля – Бірюзове Весілля

18 років, прожиті в шлюбі. Яскравість бірюзи символізує закінчення всіх складних і кризових ситуацій, що мучили сім’ї на другому десятку її існування.

У ці роковини дарують прикраси з бірюзи.

Криптонове весілля
19 років, 19 річниця весілля – Криптонове Весілля

Що подарувати на Криптонове весілля? Це складне питання, тому що 19 років – це довгий термін міцних сімейних відносин і подарувати потрібно що-небудь по-справжньому гарне!

Криптон символізує світло, тому на таке весілля можна подарувати гарний каганець, свічник зі свічками або світильник! Такий подарунок буде приносити благополуччя і гармонію в сім’ю! Можна купити бенгальські вогні і зробити приємний сюрприз для винуватців свята-коли вони будуть входить в кімнату, одночасно всім запалити! Кімнату освітить приємний світло і наповнить кімнату веселощами і щастям!

На Криптонове весілля можна подарувати постільний набір, який буде включати в себе красиві накидки і подушки! Вибирайте тільки світлі і ніжні тони!

Можна подарувати що-небудь практичне – наприклад, фірмовий набір посуду або що-небудь з побутової техніки!

Фарфорове весілля
20 років, весільний ювілей – Фарфорове Весілля

20 років шлюбу. У новий сімейний ювілей святковий стіл сервірується новим фарфоровим посудом, який показує збільшений (порівняно з фаянсової весіллям) достаток сім’ї.

Найкращий подарунок на порцелянове весілля – красивий фарфор, порцеляновий сервіз або просто дві чашки з порцеляни для чоловіка і дружини.

В ювілей 20 дня весілля прийнято подружжю разом викидати старий, битий або просто непривабливий посуд, приймаючи в дар нові столові вироби від гостей. А на святковому столі обов’язково красується новий сервіз з порцеляни.

Опалове весілля
21 рік, 21 річниця весілля – Опалове Весілля

Перш за все, опал – це символ гарантії і вірності. А наші сучасники вважають, що опали розвивають інтуїцію і благотворно впливають на нервову систему. Саме таку благородну і чисту силу він в собі несе.

Для дружини підійде подарунок у вигляді фондюшниці або шоколадного фонтану. Звичайно, якщо вона любителька готувати їжу. Для чоловіка-кулінара також припадуть до речі подібні подарунки. Для тих, хто в дорозі проводить багато часу, підійде GPS-навігатор, портативний DVD-програвач, плеєр.

Бронзове весілля
22 роки, 22 річниця весілля – БронзовеВесілля

Вироби з бронзи завжди були ознакою достатку і атрибутом розкоші.

Сьогодні людство має величезну кількість нововиявленних матеріалів, але бронза традиційно займає своє високе положення поряд з дорогоцінними металами, як і раніше, ювелірні прикраси повинні бути з золота, столові прибори зі срібла, а скульптури, дверні ручки, світильники і ще ряд аксесуарів інтер’єру – це царство бронзи.

Ваш подарунок може бути як невеликим сувеніром, так і предметом меблів, журнальним столиком в вітальню, наприклад.

Також Ви можете прикрасити їх інтер’єр дзеркалом в бронзовій «оправі» або бронзовим світильником, наприклад, каганцем в спальню, який створить затишок в їх iнтимному куточку і нагадає про бурхливу молодість і, можливо, розбудить заснулу приcтрасть.

Що ще можна подарувати подружній парі з бронзи? Звичайно ж медаль! Так, бронзова медаль за такий солідний термін – це найсправедливіший подарунок.

Нехай в нагороду за цю «олімпійську гру» під назвою «шлюб» вони отримають свою першу медаль. Вона стане стимулом до подальших «звершень» на шляху до ще більш солідним дат і більш дорогим медалей.

Берилове весілля
23 роки, 23 річниця весілля – берилове Весілля

Про берилове весілля сказано зовсім небагато, але тим не менш, між подружжям зберігся красивий звичай дарувати один одному в цей день берилові прикраси, будь то браслет або перстень, не має значення, головне зробити це рано вранці, поки всі домочадці ще сплять.

Це свого роду визнання у вічній любові на світанку – дуже красива і романтична традиція.

Крім виробів з берилу, на 23-ту річницю прийнято дарувати «парні» подарунки: пару рукавиць різних розмірів, статуетки із закоханими парочками або що-небудь одинарне, але в двох примірників, наприклад, дві чайні кружки. Такий подарунок ще більше об’єднає подружжя, і завжди буде нагадувати їм про Вас.

Атласне весілля
24 роки, 24-та річниця весілля – Атласне Весілля

Коли ви разом вже двадцять чотири роки, навколо дрібочуть маленькі ніжки онуків, Ви озираєтеся назад і чітко усвідомлюєте щастя прожитих років: може щось у Вашому житті Вам хочеться змінити, поміняти, передбачити, але одне повинно залишатися не іменним – Ваша половинка, яка дала життя Вашим дітям, а в наслідок і онукам

Кращими подарунками на 24-ту річницю сімейного життя стануть будь-які аксесуари або предмети домашнього вжитку, зшиті з атласу: скатертини, покривала, постільна білизна, атласні шарфи або рукавички з цієї шовкової тканини.

Срібне весілля
25 років, ювілей весілля – Срібне Весілля

25-річний ювілей. Чверть століття прожита разом – це вже немало! Срібло як благородний метал є символом прекрасного і міцного сімейного союзу. Срібне весілля прийнято відзначати разом з усіма родичами і друзями. Подружжя обмінюється срібленими кільцями і згодом носять їх разом з обручками протягом усього ювілейного року.

Подарунок на 25 ювілейну річницю дати весілля повинен бути тільки зі срібла: нехай він буде малий, або нехай це буде шкільна медаль, або срібна вилка, але подарунок повинен бути тільки зі срібла. При цьому подружжя в ювілей срібного весілля одягають на палець поряд із золотою обручкою срібний перстень.

Нефритове весілля
26 років, 26 річниця весілля – Нефритове Весілля

З дня весілля союз двох людей розвивається, загартовується, знаходить свою, несхожу на інші форму, з кожним днем він росте і міцнішає. Коли настає 26 річниця, шлюб стає практично ідеальним, але ще не зовсім передбачуваним.

Зазвичай до цього часу виростають і дорослішають діти, стають самостійними, заводять уже свої сім’ї і батьки знову стають «молодятами», вони більше часу присвячують один одному, розставання з дітьми зближує їх ще міцніше.

Так як 26 років – дата не кругла, зазвичай її проводять у вузькому сімейному колі. У подарунок винуватцям торжества зазвичай дарують прикраси або сувеніри з нефриту, тому що крім усього іншого цей мінерал ще вважається каменем-чеснот, він має цілющі властивості і приносить удачу.

Весілля червоного дерева
27 років, 27 річниця весілля – Весілля червоного дерева

Весілля червоного дерева – так називають 27-ту річницю сімейного життя. Червоне дерево уособлює благородство, фортецю, і воно дуже цінується. Так і 27 років спільного життя вельми дорого коштують. Позаду вже і срібний ювілей.

Подарунками на це весілля самі собою напрошуються дорогі вироби з червоного дерева, або фанеровані червоним деревом. Це можуть бути мініатюрні статуетки, типу нецке, або невеликі скриньки для коштовностей з безліччю шухлядок.

Може бути, навіть це буде меблевий гарнітур для їдальні, чому б і ні? А може бути це буде парасольку з дизайнерської колекції з ручкою з червоного дерева.

Оксамитове весілля
29 років, 29 річниця весілля – Оксамитове Весілля

Сімейний корабель цієї прекрасної пари вже 29 років пливе по безкрайньому морю життя. Йому не страшні ні нескінченні простори океану, ні сильні шторми. Навіть дев’ятий вал не страшний! Цей корабель пристав до берега в бухті Оксамитовий сезон.

Саме цей період вважається найбільш сприятливим для відпочинку та гарного проведення часу.

Справді – діти вже виросли, закінчили інститути, обзавелися сім’ями. І подружжя може більше часу присвячувати один одному, поїздкам і відпочинку, зустрічей з друзями. А також запросити їх на своє свято. Проживши, 29 років разом, вони відзначають Оксамитову весілля.

Знайте: сьогодні одягтися в оксамит можна з голови до п’ят. Оксамит існує в різних втіленнях: для люблячого подружжя можна вибрати довге пряме оксамитове плаття для пані та оксамитову сорочку для кавалера. Нехай, примірявши Ваш подарунок, вони відчують всю силу тяжіння люблячих сердець – оксамит манить до себе і спокушає …

Ласкавий, ніжний, розкішний – неможливо встояти. Не забудьте сказати, що з цього матеріалу шили королівські мантії! Можете зшити і її! І нехай ця королівська мантія збережеться у молодят до коронної весілля, і буде вінчати сімдесятирічний ювілей спільного життя!

Перлинове весілля
30 років, весільна кругла ювілейна дата – Перлинове Весілля

Тридцятиріччя шлюбу. Перли є символом бездоганних сімейних відносин, оскільки справжні перли ніколи не тьмяніють. А 30 років як 30 перлин, нанизані на нитку часу. В цей день чоловік підносить дружині перлинове намисто.

Цей подарунок – свого роду нагадування про ті сльози, що були пролиті дружиною під час сімейних негараздів, чоловік ніби перепрошує за свої невдалі слова і вчинки.

Найкращий подарунок на перлинове весілля – це перли, намисто з перлів, яке гості можуть купити окремо або у складчину. Також на 30 річний ювілей весілля можна спокійно дарувати будь-який з раніше перерахованих вище подарунків.

Смагляве весілля
31 рік, 31 річниця весілля – Смагляве Весілля

Тридцять перша річниця в народі іменується як Смагляве весілля. Чому цю дату назвали саме так, залишається тільки здогадуватися.

За 31 рік все притирання, загартування і зсмага, зморшки, які відображають ті місця, де раніше були посмішки – все це і інше, дружно нажите за спільно прожиті роки, надає якусь смуглость відносинам.

Молоді дивляться на Вас з інтересом, їм поки невідома таємниця Вашого природного взаєморозуміння і рівного світла Вашої любові.

Якщо торжество цієї річниці довелося на весну або літо, неодмінно вирушайте в цей день на природу! Запах польових квітів, багаття і шашликів подарують «молодятам» їх дітям, онукам і друзям гарний настрій і смак справжнього свята.

Вручите одному з найвідповідальніших онуків відеокамеру, щоб він запам’ятав ці миті надовго. Потім Ви і Ваші близькі ще довго будете згадувати свою 31-шу річницю сімейного життя.

Бурштинове весілля
34 роки, 34 річниця весілля – Бурштинове Весілля

34 роки. Янтар – магічний камінь, він повинен пролежати декілька сторіч, щоб стати таким, яким він є. Так і сім’я до цього ювілею стає зразком. Практично ідеальної.

Подарунками до ювілею можуть стати прикраси з бурштину.

Полотняне, Льняне або ж Коралове весілля
35 років, ювілейна річниця весілля – Полотняне або Коралове Весілля

35 років спільного життя. Символом цієї річниці є полотняна скатертина, втілюючи собою мир, благополуччя і домашній затишок. Ця річниця – прославляння господині будинку, якій вдавалося всі ці роки зберігати тепло домашнього вогнища.

Найпопулярніший подарунок у річницю полотняною весілля – класичний комплект постільної білизни, або одяг для дітей, або килим, або плед.

Алюмінієве весілля
37,5 року, весільна дата – Алюмінієве Весілля

37 з половиною років спільного життя. Ця половинчаста річниця свідчить про міцне подружнє щастя і про те, що така міцна сім’я готова святкувати свята завжди і у великій і дружній компанії.

На алюмінієву річницю весілля подружжю прийнято дарувати металеві рамки для фотографій, столові прибори.

Рубінове весілля
40 років весілля, ювілейна весілля – Рубінове Весілля

40 років подружнього життя. Рубін – це символ полум’яної любові. Він покликаний нагадати подружжю про ті почуття, що вони відчували, коли вирішили стати однією сім’єю.

Крім того, цей ювілей говорить про те, що близькість подружжя стала кровною, оскільки колір рубіна такий схожий на кров. У цей день прекрасним подарунком для дружини стане кільце з рубіном від люблячого чоловіка.

Оптимальний подарунок в дату круглого весільного ювілею – або дорогоцінний ювелірну прикрасу з рубіном, або кошик фруктів гранатів і апельсинів. Також цілком прийнятним подарунків 40 ювілейну дату весілля буде річ для прикраси будинку.

Сапфірове весілля
45 років, ювілейна весілля – Сапфірове Весілля

45 років спільного життя. Символом цієї річниці є камінь вірності – сапфір. Вважається, що цей камінь не тільки позбавляє від важких дум, але і освіжає почуття, додає сили для боротьби з негараздами і хворобами.

У цей день подружжю дарують ювелірні вироби з сапфіром. Крім цього, цей ювілей відзначається разом з друзями, які були разом з подружжям всі ці роки.

У річницю сапфіровою весілля подружжю прийнято дарувати будь-які ювелірні вироби, але ювелірні прикраси з каменем сапфіром – краще за все.

Лавандова весілля
46 років, 46 річниця весілля – Лавандове Весілля

46 років шлюбу. Лаванда – гірська рослина, яка здатна протистояти навіть найскладнішим природним катаклізмам. У 46-го ювілею неймовірно зворушлива символіка. Лаванда символізує довговічність відносин, доброту і ніжність між подружжям.

Зазвичай дарують букетик лаванди, чий ніжний і сильний запах зберігатиметься дуже-дуже довго.

Кашемірове або ж Вовняне весілля
47 років, 47 річниця весілля – Кашемірове Весілля

47 років спільного життя. Подаруйте подружжю одяг з вовни або кашеміру, затишну, теплу і надійну, як їх любов.

Аметистове весілля
48 років, 48 річниця весілля – Аметистове Весілля

48 років шлюбу. Чоловік дарує дружині прикрасу з аметиста на знак подружньої вірності. Цей камінь символізує чесність і ясність намірів, які за 48 років спільного життя повинні були остаточно визначитися.

Кедрова весілля
49 років, 49 річниця весілля – Кедрове Весілля

49 років спільного життя. Це дерево таке міцне, надійне і тепле, як ваші відносини. Прийнято дарувати віяла з дерева, а так само різні різьблені шкатулки.

Золоте весілля
50 років весілля, півстоліття, круглий ювілей весілля – Золоте Весілля

П’ятдесятиріччя весілля. Дожити до цього ювілею випадає вибраним, а тому ця річниця святкується урочисто і пишно. Запрошують рідних і близьких, обов’язково дітей, внуків, правнуків, друзів і товаришів по службі. Головним подарунком на золоте весілля стають нові обручки замість тих, що були подаровано 50 років тому.

Адже золото могло потертися з роками, тому старі кільця передаються як сімейна цінність неодруженим внукам і правнукам. У день 50-річчя весілля можна влаштувати повторний обряд одруження.

Найкращий, самий класний і безпрограшний подарунок на ювілей золотого весілля – це золото в будь-якому вигляді і будь-якої концентрації. Цілком припустимо подарувати жінці в день її золотого весілля шикарну декоративну косметику, яка містить в собі справжнє м’яке золото найвищої 999,99% проби.

Смарагдове весілля
55 років, ювілейна річниця весілля – Смарагдове Весілля

55 років шлюбу. Яскравість почуттів та не втратиться з роками! Яскраво-зелений камінь смарагд повинен підтвердити те, що чоловік і жінка досі відчувають один до одного яскраві емоції.

Хороший подарунок на смарагдове весілля – багато зелені, квітів, а ще краще – кругосвітню подорож або хоча б подорож до Єгипту або в Прагу.

Діамантове або ж Алмазне весілля
60 років, весільний ювілей – Діамантове або Алмазне Весілля

Шістдесятирічний ювілей. Діамант – символ цієї річниці, це найтвердіший з дорогоцінних камені. Він символізує міцність шлюбного союзу. У цей день діти та онуки дарують подружжю прикраси з діамантами.

Хороший, але дорогий подарунок на 60 ювілейну річницю весілля – діаманти і алмази. Але якщо на цю ювелірну розкіш грошей немає, то цілком можна подарувати щасливому сімейству праска, кавомолку, блендер, міксер або електричний чайник.

Залізне весілля
65 років, ювілейна річниця весілля – Залізне Весілля

65 років шлюбу. Ця річниця – досить рідкісна подія, яка свідчить про міцність сімейних уз, що за такий час стали твердими, як залізо.

На залізну ювілейну річницю весілля старикам можна приколотися і подарувати вітчизняний автомобіль.

Кам’яне весілля
67,5 років, весільна дата – Кам’яне Весілля

67, 5 років спільного життя. Камінь живе дуже довго, але і він схильний до руйнування. Але любов, яка прожила стільки років, не зможе зруйнувати ніщо.

Якщо подружжя не проти такого екстремального подарунка, то в річницю кам’яної весілля їм можна подарувати ділянку землі на кладовищі і дозволити самим вибрати дизайн надгробних плит. А краще, звичайно, не трaвмувати стареньких чоловіка і дружину, а просто влаштувати їм веселе свято десь в кафе або на свіжому повітрі.

Платинове, Вдячне або ж Благодатне весілля
70 років, ювілейна весілля – Платинове або Благодатне Весілля

70 років шлюбу. У цей день збирається разом вся сім’я: з дітьми, внуками і правнуками. Озираючись назад, подружжя розуміють, що така вірна і довга любов послана небом. І це є благодать і справжнє щастя.

У ювілейну річницю платинової або благодатним весілля стареньким-боровичка найкращим подарунком буде споглядання всього свого сімейства разом, спілкування з онуками і дітьми, усвідомлення власної значущості для дітей.

Коронне весілля
75 років, ювілейна річниця весілля – Коронне Весілля

75 років шлюбу. Ця річниця вінчає довголітнє і щасливе життя двох люблячого подружжя. Святкується широким колом родичів, дітей і онуків.

У велику і страшно довгу ювілейну річницю коронної весілля обов’язково привітайте чоловіка і дружину теплими словами щирих привітань з такою кількістю щасливих років сімейного життя, підбадьорте старих, виконайте їх будь-реально здійсненне бажання в міру сил і своїх можливостей.

Дубове весілля
80 років, ювілейна річниця весілля – Дубове Весілля

80 років шлюбу. Ваше сімейне життя так само міцне, як дубові гілки і так само довго живе, як живе дубове дерево.

У цей день подружжю дарують дубові чотки.

Червоне весілля
100 років, самий круглий і найрідкісніший весільний ювілей – круглее ювілею ї річниці весілля просто не буває: Червоне Весілля.

Хтось скаже, що так багато – разом 100 років, не живуть. А я скажу, що в житті іноді трапляються справжні чудеса, якщо у їх витоку ширяє справжня Любов, яка і тримає так довго разом дві люблячі душі.

Найкругліший в світі ювілейний червона річниця весілля протяжністю в 100 років повинна бути самою класною і такою, що запам’ятовується річницею в житті люблячих жінок і чоловіків, чоловіка і дружини.

100-річчя Ваших відносин. Звичайно, ця річниця зустрічається нечасто. Вашу сім’ю славлять всім світом! Назва сторічного ювілею не так давно запропонували подружжя-довгожителі Агаєв з Азербайджану: 126-річний Ніфтулла і його 116-річна дружина Балабеім. Вони прожили разом ціле століття.

Фата набула широкого поширення менше 100 років тому і потрапила до нас з Польщі. Основне її призначення - оберігати наречену від пристріту.

Фата створює енергетичний щит , який відображає весь негатив , спрямований у бік нареченої. Напівпрозора біла фата , прикриваючи голову дівчини , перетворюється на своєрідну енергетичну антену , посилюючи сприйняття позитивної енергії.Все це робить майбутню дружину енергетично сильною і менш вразливою . Відмовляючись надягати фату , наречена стає відкритою для впливу заздрісних недоброзичливців , а їх , на жаль , предостатньо на будь-якому весіллі .Аж до 50 -х років минулого сторіччя в селах замість фати в якості оберега на голову нареченої одягали вінок з живих квітів. У деяких селах в нього навіть вплітали зубчик часнику , щоб уникнути поганого впливу .Вважалося , що все, до чого доторкнеться наречена , має рости і примножуватися , а той , хто сяде на її місце , сам незабаром одружується або вийде заміж.Одягати фату повинні рідні або близька подруга , яка на весіллі виконує роль свідка . У процесі надягання вони заряджають наречену своїм позитивним настроєм.Фата - річ , яку можна використовувати тільки один раз. Віддаючи її іншій жінці , ви рушіте енергетичний зв'язок , фата перестає бути оберегом.Фату не віддають , не продають , чи не дарують - вона є символом , що володіє великою силою і здатністю захищати молоду сім'ю
Фата створює енергетичний щит, який відображає весь негатив, спрямований у бік нареченої. Напівпрозора біла фата, прикриваючи голову дівчини, перетворюється на своєрідну енергетичну антену, посилюючи сприйняття позитивної енергії.

Все це робить майбутню дружину енергетично сильною і менш вразливою. Відмовляючись надягати фату, наречена стає відкритою для впливу заздрісних недоброзичливців, а їх, на жаль, предостатньо на будь-якому весіллі .

Аж до 50 -х років минулого сторіччя в селах замість фати в якості оберега на голову нареченої одягали вінок з живих квітів. У деяких селах в нього навіть вплітали зубчик часнику, щоб уникнути поганого впливу .

Вважалося, що все, до чого доторкнеться наречена, має рости і примножуватися, а той, хто сяде на її місце, сам незабаром одружується або вийде заміж.

Одягати фату повинні рідні або близька подруга, яка на весіллі виконує роль свідка. У процесі надягання вони заряджають наречену своїм позитивним настроєм.

Фата - річ, яку можна використовувати тільки один раз. Віддаючи її іншій жінці, ви нарушуєте енергетичний зв'язок, фата перестає бути оберегом.

Фату не віддають, не продають, чи не дарують - вона є символом, що володіє великою силою і здатністю захищати молоду сім'ю.

Фата: довга чи коротка?
Різноманітність моделей і видів фати дозволяє нареченим створювати найрізноманітніші весільні образи: вишуканий і чарівний, ніжний і чуттєвий, зухвалий і хвилюючий. Крім того, фата робить образ нареченої більш жіночним і романтичним. Тому не варто відмовлятися від такого чудового весільного аксесуару! Але яку фату вибрати: коротку або довгу?

Вивчивши численні варіанти запропонованих моделей та їх особливості, ви зможете зрозуміти, яка саме фата потрібна вам, відзначає весільний сайт ya-plus-ty.com

Фата: довга, середня або коротка?

Весільні салони пропонують безліч моделей фати. Вибрати найбільш підходящу з усього розмаїття, дуже складно, але можна.

Довга фата

Довгою фата вважається, коли довжина виробу варіюється від трьох до чотирьох метрів. До даної групи належить більшість існуючих видів фати:

«Каплиця» - фата, стелеться по підлозі. Зазвичай кріпиться на потилиці або маківці. Довжина даної моделі близько трьох метрів. Мається шлейф. Традиційна довжина фати «Каплиця» збігається з довжиною сукні. Наречена, яка вибрала дану модель фати, буде виглядати жіночно і романтично.
«Вальс» - довжина даного вироби може досягати рівня щиколотки (довжина від одного до півтора метрів). Досить елегантна і чарівна модель фати.
«Іспанське мереживо» або «Мантилья» - цей варіант фати укриває наречену повністю. Весільний аксесуар виконаний в іспанському стилі. Має мереживну текстуру.
«Кафедральна фата» - довжина фати може досягати чотирьох метрів. Незважаючи на те, що це досить громіздка модель, наречена буде виглядати в ній вишукано.
«Королівська фата» - розкішна модель до чотирьох з половиною метрів в довжину. Досить дорога і водночас непрактична модель.

Коротка фата

Під короткою фатою мається на увазі виріб завдовжки до 60 см, тобто весільний аксесуар досягає рівня плечей. Зручний і оптимальний варіант фати. До даного розряду відноситься модель «Рум'яна», яка фіксується на маківці.

Фата середньої довжини

Фата середньої довжини створює оригінальний, легкий, досить неформальний образ. Довжина виробу становить приблизно 120 см. Виділяють такі види:

«Лікоть» - модель, довжина якої доходить до рівня ліктів. Простий і універсальний варіант вінчального атрибуту.
«Кінчики пальців» - назва говорить сама за себе. По краю така фата, як правило, прикрашається мереживом або стрічкою.

Плюси і мінуси довгої і короткої фати

Кажуть, що фата - це вирішальний штрих у весільному образі нареченої. Сучасна весільна мода дозволяє виглядати стильно й елегантно, як у довгій, так і короткою фаті. Щоб вибрати фату для весільної церемонії, потрібно знати всі плюси і мінуси кожного з існуючих видів даного аксесуара. Отже, разом з порталом Я+Ти, ми розглянемо всі «за» і «проти» довгої і короткої фати.

Думки «за» довгу фату:

Довга фата подовжує силует молодої.
На довгій фаті поміщається набагато більше витончених візерунків і прикрас.
Розкішна довга фата чудово виглядає в об'єктиві.
Довга фата дозволяє скорегувати силует нареченої.

Думки «проти» найдовшої фати:

Довга пишна фата не підходить маленьким дівчатам.
Довга фата приховує всю шикарну обробку весільного плаття.
Дуже довга фата - незручний і неуніверсальний варіант.

Думки «за» коротку фату:

Вона не сковує рухів.
Коротка фата не приховує вишуканого декору сукні.
Фата укороченого виду надає запалу, витонченості та шарму образу нареченої.
Коротку фату легко кріпити на зачісці, вона не заподіює незручності.

Думки «проти» короткою фати:

Така модель не підходить високим дівчатам.
На короткій фаті, як правило, дуже мало декору та вишивки.
Коротка фата безглуздо виглядає в поєднанні з класичними сукнями. Краще вибирати більш нестандартні та креативні наряди.
Вважається, що коротка фата не підходить для вінчання в церкві.

Основні правила вибору фати

Коли ви вибираєте фату, важливо враховувати різні чинники: починаючи від весільного наряду і закінчуючи місцем проведення весільного торжества:

Якщо ви вибрали плаття з багатою обробкою, то фату варто вибрати простішу.
Плаття і фата повинні мати загальний матеріал, колір, малюнок і / або мотив.

Варіант довгою фати

Довгу фату краще вибирати для офіційних урочистостей, в тому числі для вінчання в церкві. Коротка фата підійде для неформального свята в колі близьких і друзів.
Довгі моделі добре виглядають в комбінації з вузькими весільними сукнями, розширюються донизу. Коротка фата краще гармонує з укороченими нарядами або коктейльними сукнями.
Коротку фату варто вибирати дівчатам з худорлявою статурою. Довга фата - більш універсальна і підходить практично всім.
Вибір фати також залежить від весільної зачіски. Для розпущеного волосся, покладених у акуратні локони, підійде довга модель фати, а для високих зачісок, які відкривають шию і плечі, можна вибрати, як коротку, так і довгу фату.

Фата - невинний, хвилюючий і витончений весільний аксесуар, який доповнює ніжний і романтичний образ нареченої!

Альтернатива фаті: обводок і тіара

Альтернатив фаті безліч, сьогодні ми поговоримо про обвідках і тіарах. Вони прекрасно прикрашають зачіску і підкреслюють образ. Вам необов'язково відмовлятися від фати, якщо Ви хочете трохи змінити спосіб після церемонії, то це ідеальний вибір. Ободок або тіара створять святковий образ і при цьому зможуть закріпити зачіску.

Останнім часом багато наречених відмовляються від фати на користь різних аксесуарів. Ободок або тіара можуть допомогти Вам створити справжній образ ніжної принцеси. Однак весь образ повинен бути цілісним, тому не забувайте про поєднання аксесуарів та сукні.
В останні роки класична діадема поступилася місцем іншим подібним аксесуарам. За кордоном його частіше називають тіара, у нас - обводок. Основні відмінності обвідка від діадеми: якщо діадема часто виглядає як «корона», то ободок по сприйняттю - це вінок, тільки з страз або перлів. Порівняно з діадемою ободок виглядає більш легкою прикрасою. Він не височить над зачіскою, чи не перетягує на себе увагу.

Чому багато наречених вибирають саме ободок або тіару? Це універсальне прикраса в зачіску - підійде як для міського весілля, так і для весілля в стилі рустик. Головне - правильно вибрати матеріал, з якого буде зроблений ободок або тип самого обідка.
Для міських весіль ідеально підійде ободок зі стразів або перлів, лаконічний за формою.
Для весіль в стилі рустик або весілля в богемному стилі - обідок з великою квіткою на боці чи ободок у вигляді віночка.

Ободок / тіара відмінно підійде нареченій із зачіскою у вигляді локонів, з об'ємним пучком. Для гладкої зачіски я б запропонувала його не використовувати. Але, незважаючи на всі принади цього аксесуара, є моменти, на які варто звернути увагу: від нього під кінець вечора може розболітися голова. Але і тут є вихід: за останній рік більш широке поширення отримав гнучкий ободок. Він легко гнеться і підлаштовується під розмір голови нареченої.

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.