Весільний торт калач чи коровай, що захочеш вибирай!

Головною окрасою на весільному столі перед молодятами завжди є торт, коровай або колачі. Звичай випікати і класти на святковий стіл у день весілля торт, зявився в Україні не так давно( в останній четвертіХХст.) і є запозиченим із західноєвропейських культурних традицій. Випікання ж короваю або колачів до весільного столу,побутує у нашому народі ще із часів Київської Русі.

Весільний коровай, круглий як сонце, оздоблений пташками та квітами і листочками з тіста, ставили перед молодятами на стіл, на вишитому рушнику, щоб вони жили в гаразді та достатку і завжди були з хлібом. Про випікання короваю перед весіллям домовлялася мати молодої, закликавши для цього жінок із родини або ж із села(які благополучно живуть у шлюбі, не розлучені і не вдовиці). У день весілля староста ніс на вишитому рушнику коровай до церкви, попереду молодих. Під час вінчання освячувався і коровай, який потім клали молодятам на весільний стіл. В подяку за освячення короваю у церкві залишали два весільних колачі. Традиція пекти коровай молодятам, притаманна для східних областей України. А у більшості західних областей, на Прикарпатті та на Буковині у якості короваю слугували весільні колачі.Для молодого і молодої пекли два великих колачі і багато менших для того аби дати родичам та гостям у кінці весілля.

Також перед тим як виправити молодят до шлюбу, батьки благословили своїх дітей, хрестячи їх у повітрі три рази над головою колачем.
Звичай випікати коровай та колачі до весілля зберігся і до сьогодні, зокрема під час святкування весіль у селах. У містах все частіше на весільному столі кладуть пишний торт.

Що обрати, як окрасу весільного столу, торт чи коровай? Це питання кожен вирішує індивідуально,відповідно до власного смаку та уподобань. Але навіть вирішивши замовити для весільного столу торт, можна підтримати споконвічні традиції свого народу і поставити поряд, якщо не коровай, то хоча б колачі.

15 ідей оформлення весільного торта
Весільний торт - окремий пункт у підготовці до свята. Важливо розрахувати вагу торта у відповідність з кількістю гостей, визначитися зі складом, щоб десерт вийшов смачним і апетитним, розробити оздоблення торта, продумати його винос і нарізку. У цій статті ми пропонуємо вам топ-15 ідей з оформлення весільного торта.
Монохромний торт
Білий - традиційний весільний колір. Торт у білій глазурі, оформлений квітами, розписом та іншими декоративними елементами білого кольору, вважається одним з найбільш стильних рішень для романтичних весіль. Він виглядає витончено і урочисто і підходить для класичних урочистостей.
Кольорові рішення
Якщо ви збираєтеся влаштувати весілля в якомусь певному кольорі, весільний портал Я+Ти рекомендує не залишати без уваги і весільний торт. Наприклад, можна чергувати кольору глазурі або оформити десерт повністю в певному кольорі. Цікавий варіант - строкатий торт, прикрашений різнокольоровими декоративними деталями (квітами з крему, шоколадною плиткою, цукерками M & M's).
Спеціальні фігурки
Фігурки нареченого і нареченої останнім часом знову входять в моду. Уточніть у декораторів, які оформляють для вас банкет або розпис, наявність подібних фігурок. Забавні наречений і наречена, цікаві сценки з життя або просто романтичні мотиви завжди виглядають актуально і красиво.
Квіти
Квіти з успіхом використовуються у весільному декорі і аксесуарах. Торт не виняток. Вам необхідно лише визначитися з видом квітів, їхнім розміром, кольором і формою, а також особливістю прикраси. Наприклад, квіти можна розмістити по кромці ярусів або між ярусами; вони можуть спадати від верхівки до підноса, немов парадна стрічка, або покривати всю поверхню торта. У сучасній пекарні для прикраси торта можуть використовувати як справжні квіти, так і дивно натуралістичні їстівні прикраси.
Пелюстки
Одна з останніх тенденцій в оздобленні тортів - покриття тортів тонкими їстівними пелюстками. Рослинні мотиви Чому б не прикрасити торт листям, плющем, шишками, папороттю, лозою та іншими рослинними матеріалами? Такий торт виглядає антуражно і стильно, він ідеально підходить для лісових, екологічних, казкових урочистостей.
Банти і стрічки
Сучасне кондитерське мистецтво дозволяє оформляти торти бантами, стрічками і брошками. Легко, урочисто і ефектно.
Мереживо
У декорі торта доречні елементи, які традиційно використовуються для створення образу нареченої. Наприклад, мереживо. Мова йде як про стандартнтй розпис торта різноманітними візерунками, так і про кондитерське мереживо. Це спеціальні запатентовані рецептури, які вам можуть запропонувати професійні кондитери. Подібні торти виглядають романтично і ніжно.
Слова
Слова і написи - гарна ідея для прикраси весільного торта, впевнений сайт Я+Ти. Наприклад слова «чоловік і дружина», ваші імена, дата весілля, побажання, слова «любов, сім'я, щастя» і т.д. Всі вони прекрасно підходять для весіль і створюють гарний настрій. Слова на шпажках або зубочистках, розтяжки або навіть розпис торта романтичними фразами - просто, символічно і оригінально.
Птахи і метелики
Замість фігурок молодят або квіткових бутонів посадіть на торт птахів або метеликів. Це досить символічний аксесуар. Птахи позначають сімейну пару, затишне гніздечко. А метелики за повір'ям виконують всі ваші бажання (червоні символізують любов, помаранчеві - щастя, рожеві - ніжність і трепет).
Радуга
Торт з яскравими шоколадними прикрасами в кольорі веселки - щось особливе. Він позитивний і оптимістичний.
Тематичні прикраси
Ви можете розписати яруси торта і прикрасити його верхівку фігурками, які відповідають темі торжества. Наприклад, Ейфелева вежа для весілля в стилі Париж, тропічні квіти і мушлі для морського весілля і т.д.
Торт-пиріг
Одна з останніх тенденцій - це торт з відкритими коржами. Декорують такі торти живими квітами і рослинами (навіть пряними травами), ягодами, фруктами і цукровою пудрою.
Торт з фотографіями
Хто б міг подумати, що торт можна задекорувати фотографіями !? А виглядає це просто чудово!
Ефектна подача
Навіть найпростіший торт буде виглядати цікаво, якщо ви ретельно продумає його винос і подачу. Тому обов'язково оформіть столик для весільного торта. Наприклад, це можуть бути свічки, красива підставка, букети та тематичні аксесуари.
Поєднання власного відчуття стилю і сучасних можливостей кондитерів дозволить створити дійсно чудовий весільний торт.

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.