Гості на весіллі. Він, вона і свідки – надто мало?

Деякі люди навіть не підозрюють, що бувають весілля, які складаються лише з нареченої, нареченого і двох свідків. Однак багато молодих людей одружуються саме так, і в цьому є певні переваги.

І день весілля – це насамперед ваш день. Він не належить нікому, крім вас. На жаль, багато людей вважають, що якщо вони не можуть взяти участь у святкуванні й організовуванні усього необхідного для щасливої пари, то це – не ідеальне весілля.

Є багато причин, через які молоді люди вибирають весілля з мінімальною кількістю учасників. Наприклад, окремі люди мають напружені стосунки з деякими зі своїх родичів і не хотіли б, щоб вони брали участь у весіллі. Проте інколи практично неможливо запросити одних родичів і проігнорувати інших. Тому невелике весілля може вирішити цю проблему.

Деяким парам категорично не сподобаються вся суєта і стрес, які супроводжують планування весілля. Одне лише це може бути достатнім приводом, щоб втекти від усіх, тихцем одружитися і потім оголосити про це.

Якщо ви збираєтесь зробити саме так, то вам все одно потрібно мати двох свідків. Краще на роль свідків вибрати двох людей, котрі не пов’язані з вашими сім’ями. Спільні друзі ідеально підходять для такої мети.

Але одна з основних причин, через які деякі пари вибирають найпростіше з усіх весіль, – просто вартість. Нема жодних причин, через які ви повинні витрачати величезну суму на весілля, якщо ви не хочете або не можете собі цього дозволити.

Якщо вам хочеться зробити саме так, то ви завжди можете провести весільну вечірку потім, якщо, звичайно, у вас з’явиться таке бажання.

Більшість людей правильно зрозуміють, чому ви хочете одружитися тихо, спокійно і без зайвої помпезності. І ви навіть можете виявити, що деякі люди навіть вам заздрять і дуже хочуть зробити так само.

Незвані весільні гості - Цей жах, мабуть, сниться кожним нареченій і нареченому: весільна вечеря починається, а ви виявляєте, що на порозі стоять незвані гості. Вірите ви чи ні, але в деяких сім’ях це дуже розповсюджена проблема. Ось деякі поради про те, як поводитися з незваними гостями.

Поява на весіллі гостей без запрошення – це серйозна безтактність. Це приблизно те саме, коли б наречена наділа на весілля намисто, подароване колишнім хлопцем і відмовилася від подарованого нареченим. Проте незвані гості є реальною проблемою, і не лише в кіно. Під час самого весілля буває інколи складно визначитися зі своєю поведінкою, тому якщо можлива поява незваних гостей, то, можливо, є сенс підготуватися до цього заздалегідь і продумати свою поведінку.

Насправді незвані гості не завжди є реальною загрозою весіллю. І якщо на вашому весіллі з’явився незваний гість, не хвилюйтеся. Не метушіться, не кричіть на людину, котра привела із собою когось ще, не спитавши у вас дозволу. Просто дозвольте незваному гостю повечеряти разом з усіма. Якщо ви підготували фуршет, це справді не буде коштувати вам нічого, окрім, мабуть, кількох зайвих напоїв.

З іншого боку, якщо у вас зовсім немає місця, то посадити порушника буде не так легко. Якщо ви все-таки відшукаєте зайве місце, посадіть незваного гостя поряд з людиною, котра привела його. Але якщо у вас немає додаткового місця для незваних гостей, то хтось із родичів (але не молодята, оскільки вони не повинні в день весілля мати справи з дрібними неприємностями) має повідомити незваному гостю, що приміщення не дозволяє вмістити додаткову людину. Аби пом’якшити ситуацію, запросіть приєднатися до вас під час танців після вечері.

Набагато рідше буває, що на весілля приходять люди, яких ви точно не хочете бачити. Типові приклади – це колишні хлопці нареченої або екс-подруги нареченого, далекі й ворожі до вас родичі й, може, божевільний колишній сусід по гуртожитку. Абсолютно не потрібно, аби такі люди вривалися до вас на весілля. Батько нареченої або головний свідок повинен повідомити незваному гостю, що його або її присутність не вітається, і попросити піти. Проблеми такого плану нечасто виникають на весіллях, однак ви маєте бути готові дати такому гостю відсіч таким чином, щоб усі інші гості навіть не зрозуміли, що мав місце якийсь інцидент.

Як з легкістю скласти список гостей?
Як ви думаєте, для чого організовують весільну забаву? Так, так, саме для гостей! Для родичів і друзів, сусідів і знайомих. Хтось не погодиться і скаже, що весілля це для молодят. Так, але…інколи в процесі підготовки наречені та їх батьки настільки переймаються всім, що майбутнє свято здається їм надважким випробуванням.

Але ж весілля без гостей, не весілля, тому давайте детальніше обговоримо усі нюанси, пов’язані із формуванням списку запрошених.

Чи не найпершим кроком у підготовці до свята є складання списку гостей. На цьому етапі можуть початись бурхливі дебати з приводу того «Кого? Чому? Навіщо?» запрошувати.

Найчастіше, весілля молодятам організовують батьки, то ж і запрошують вони своїх друзів, знайомих. Кумедною виглядає ситуація, коли наречені на власному весіллі перешіптуються і перепитують один в одного «Чи й же це гість? Твій чи мій?». Тому не варто забувати, що гостями на весіллі ньому повинні бути люди близькі молодятам, а не їхнім батькам.

Не завжди бюджет свята дозволяє прийняти, нагодувати та напоїти ту кількість гостей, яку ви «маєте в наявності». То ж записавши імена усіх родичів та друзів, частенько доводиться редагувати цей перелік у сторону зменшення. Але важко викреслювати тітоньок, племінників і колишніх однокласників, особливо, якщо ті чекають запрошення.

Що ж робити в ситуації коли немає можливості запросити усіх, кого хочеться? Необхідно реально оцінити свої можливості, та розділити гостей на групи.

На свято (маємо на увазі банкет) варто запрошувати найближчих вам людей, а також тих, хто зможе допомогти вам підтримати святкову атмосферу дійства. Погодьтесь, що танці та конкурси будуть більш цікавими молоді, ані ж старшим людям.

Найкраще, розділити гостей на певні групи та подумати, кого і куди найкраще запросити. Наприклад, колишніх однокласників та одногрупників можна покликати на урочистий розпис у РАЦСі. Люди старшого віку (наприклад, сусіди, далекі родичі, знайомі) радше відвідають церемонію церковного вінчання.

Якщо ви не ризикуєте поєднувати своїх родичів та друзів в одну компанію, можна і тут розділити святкування. Наприклад для молоді влаштувати вечірку на другий день після одруження.

Хочемо застерегти вас від найпоширенішої помилки, яку допускають при запрошенні гостей. Ніколи не запрошуйте людей в останні дні перед весіллям. Чим ближче дата весілля, тим більший ризик, що хтось із гостей не зможе приїхати на свято. Якщо вам відмовили, значить з’являються вільні місця. Звичайно ж ви не бажаєте, щоб пропадали гроші, які уже заплачено за місця, проте добре подумайте, перш ніж поспіхом когось кликати. Запрошення в останні дні людина може розцінити як : «Ми б вас не кликали, але з’явилось вільне місце».

Вручаючи близьким запрошення на весілля, ви висловлюєте їм свою шану та повагу, то ж дотримуйтесь цього принципу.

Дозволити самотнім гостям взяти ще когось? Але якщо наш весільний бюджет не дозволяє додаткових гостей?

Така дилема виникає досить часто. Ваш наречений має рацію - це дуже добре дозволити самотніім гостям взяти з собою тих людей з якими вони зустрічаються, вони будуть себе відчувати комфортніше . Але ви також праві: як зробити це, якщо ви не можете дозволити додаткових гостей. Але гіршим може бути те, що ви викреслите когось зі списку гостей, тільки тому, що не дозволите прийти з їхніми друзями. При вирішенні цієї проблеми, старайтесь підходити до кожного гостя індивідуально. Якщо у вас є неодружені гості та рідні, які вже мають тривалі стосунки з тією людиною, з якою вони б хотіли прийти на ваше весілля, тоді вам, напевно, потрібно запросити і тих людей з якими вони зустрічаються. А вже потім, запросіть тих гостей, які не мають тривалих стосунків, не вказуючи в запрошенні, що вони можуть взяти з собою ще когось. Якщо хтось буде скаржитись - просто поясніть ситуацію, що ви дуже хотіли запросити всіх ваших друзів та близьких, та те що у вас нема можливості запросити і їхніх друзів також.

Як запросити гостей на весілля?
Ось Ви вже подали заяву в ЗАГС, вибрали дату, почали підготовку до торжества, визначилися з зразковим списком гостей, і саме час запрошувати їх, але як зробити це зручно і одночасно цікаво? Розбираємося разом.
ДЛЯ ПОЧАТКУ КІЛЬКА ПОРАД
1. Грамотно продумайте список майбутніх гостей з обох сторін: і нареченого, і нареченої виходячи з Вашого бюджету. Пам'ятайте, що когось Ви можете запросити і в РАГС, а кого-то потрібно попросити приїхати вже в ресторан. В РАГС зазвичай пускають близько 20 гостей, але це залежить від конкретного РАГСу.
2. Розпреділяйте гостей за віком, Вашим батькам буде не дуже комфортно, якщо будуть тільки молоді гості, але при цьому і Вашим друзям може стати нудно на весіллі, на якій присутні тільки родичі. Краще дотримати співвідношення 50:50.
3. Не варто намагатися «запросити всіх», запрошуйте тільки тих, кого Вам дійсно хочеться бачити, щоб потім не засмучуватися, що хтось не був настільки радий, як Ви очікували, або вів себе якось не так. По-справжньому дорогих людей не так багато.

ЯК ЗАПРОШУВАТИ ГОСТЕЙ?
ДЗВІНОК ДРУГУ
Цілком собі навіть спосіб, нітрохи не витратний, і при цьому почуєте райдужні крики та поздоровлення. Але, по-перше обдзвонювати всіх досить складно, а по-друге повідомити всю інформацію кожному теж важко. Вам доведеться спочатку телефонувати, щоб запросити, потім ближче до весілля дзвонити, щоб повідомити місце і час зустрічі. І не всі запам'ятають по телефону всі подробиці.
E-MAIL
Напишіть гарного листа, де кожному гостеві поясніть де, коли, у скільки і навіщо Ви хочете його / її бачити. Головне, не потрапити в спам і в результаті не запросити людину взагалі. Можливо, доведеться знову ж всіх обдзвонити, щоб підтвердити готовність і відповісти на якісь питання. Цей спосіб в будь-якому випадку краще дзвінка, бо так нічого не забудеться.
ПАПЕРОВЕ ЗАПРОШЕННЯ
Зробити справжні паперові запрошення і роздати їх майбутнім гостям або надіслати поштою. Ви можете зробити красиві запрошення в стилі майбутнього весілля, і зберегти потім одне з них собі на пам'ять. У паперовому запрошенні можна розповісти про дрес-код, місце і час зустрічі, тоді ніхто не заплутається в інформації, а Вам не доведеться кожному особисто все пояснювати.

ВІДЕОЗАПРОШЕННЯ
Все більш популярний спосіб - зняти відеозапрошення, в якому ви розповісте або покажете всю необхідну інформацію, а заодно і порадуєте майбутніх гостей. Подібний ролик зазвичай знімається професійними відеоператори, але, якщо пофантазувати, Ви можете зробити його і своїми руками.

Якщо ваші гості приїхали здалеку
Весілля, це таке свято, яке об’єднує людей. Саме на такому святкуванні можуть зустрітись родичі, друзі, що проживають в різних містах, країнах, чи навіть в різних куточках світу.
Після формування списку гостей, організатор (наречена, мама) стикається з ще однією проблемою: як же цих самих гостей зустріти, прийняти та розмістити на ніч. Тим більше, якщо ваші друзі (родичі) вперше у ваших краях, то дуже хочеться показати їм місто, зробити екскурсію. Та нажаль, не завжди на це є час.

Перш за все, розділіть гостей на групи.
Якщо ви очікуєте велику делегацію родичів із одного села чи міста, то можна навіть замовити для них транспорт, яким вони зможуть дістатись на святкування, а по завершенні одразу ж поїхати додому.
А от гостей, які будуть добиратись самостійно, необхідно обов’язково проінформувати про розклад, час руху поїздів, автобусів, а також те, яким міським транспортом можна дістатись до вашого дому.
Попросіть когось із друзів, зустріти тих гостей, які вперше у місті, аби їм було легше зорієнтуватись у новому місті.

Ще одна велика проблема – це розмістити гостей на ніч. Вирішити її також можна по різному.
1) Розмістити гостей у себе вдома (якщо ваші житлові умови дозволяють таке), або ж влаштувати їх на ночівлю до сусідів, друзів.
2) При відсутності доброзичливих сусідів, можна запропонувати гостям переночувати у готелі. Чудово, якщо ви маєте змогу оплатити замовлення кімнат. Якщо ж ні, то попередьте своїх гостей заздалегідь про умови та вартість проживання.

Після розсилки запрошень, не полініться передзвонити до кожного гостя та уточнити коли, як і на скільки часу він збирається приїхати. Зібрана інформація допоможе вам швидше вирішити організаційні питання.

Домашні улюбленці на весіллі - Для багатьох сучасних весіль домашні улюбленці, які супроводжують молодих практично всюди - абсолютно нормальне явище, яке давно не викликає подиву у гостей свята.

Адже якщо молоді готові назвати домашнього улюбленця членом своєї нової сім'ї, то запрошення такого маленького друга на святкування найголовнішого дня в житті - оригінальна і весела ідея.

Домашні тварини завдяки своїй безпосередності і життєрадісності створюють легкий і веселий настрій у гостей і молодих, вміють розрядити конфузні або напружені ситуації і потішити присутніх від малого до великого. Ще домашні тварини символізують відданість і вірність, а без цих якостей жодна сім'я не може бути щасливою.

Правда, незважаючи на бажання усюди носити улюбленого вихованця з собою і нескінченно з ним фотографуватися, слід пам'ятати, що це жива істота, а не плюшева іграшка, і шум, величезне скупчення чужих людей, гучна музика та інші атрибути весілля можуть перерости для нього у великий стрес і спровокувати неадекватну поведінку. Щоб запобігти неприємності, які може спричинити за собою схвильований і переляканий вихованець, на нього потрібно надіти намордник. При бажанні можна прикрасити його намистинками або стразами, але не живими квітами, так як їх аромат може завдати шкоди тонкому нюху тварини.

Укус наляканої кішки чи собаки не завжди може бути правильно розцінений гостями, і стосунки з деякими з них будуть зіпсовані. Тому якщо перед весіллям не було поставлено мети позбутися від якогось неприємного гостя і змусити його шукати бюджетні перельоти в іншу країну - подалі від скаженої тварини - то розумними заходами нехтувати не рекомендується.

Повідець необхідний як для собаки, так і для кішки, але він не повинен бути надто тугим, щоб не нашкодити тварині. Гостей слід попросити не годувати вихованця зі святкового столу. Приводом залишити тварину вдома в спокої може стати його погане самопочуття, мисливський і непосидючий характер, алергія на шерсть у кого-небудь з гостей, звичка забиратися на стіл і тягати смачні шматочки, і особливо - ненавчених тварин справляти нужду в певних місцях. Неприємності, пов'язані з останнім пунктом, здатні зіпсувати враження при будь-якому весіллі.

Словом, присутність улюбленої кішки або собаки на торжестві, безумовно, приємно для його винуватців, але перед тим, як дати волю своїм бажанням і примхам, потрібно оцінити всі наслідки цього ризикованого кроку.

Гості на весіллі - кого запрошувати?

Гості на весіллі - кого запрошувати ?Заяву подано , дата одруження обрана, саме час приступати до підготовки весілля. Зазвичай починається все з обговорення бюджету та підрахунку гостей , яких збираються запросити на весілля. І ось тут можуть виникнути суперечки: скільки гостей кликати і кого звати. Є гарне прислів'я : «Якого гостя покличеш , з таким і Поговориш ». Весілля - свято , на якому, як правило , зустрічаються і знайомляться дві сім'ї. Буває , що комусь хтось не приємний , а то й зовсім ворогують. Тому важливо враховувати ці нюанси , адже від цього залежить , як гості на весіллі проведуть час і наскільки світлими будуть ваші спогади про цей день.Отже , при складанні списку гостей подумайте про свої матеріальні можливості . Можливо, варто купити плаття трохи дешевше , але при цьому запросити на торжество потрібних для кар'єри вашого майбутнього чоловіка товаришів по службі. Можливо , ви домовитеся запрошувати на своє весільне торжество тільки найближчих родичів та друзів , але дозволите собі шикарні вбрання і дороге весільну подорож.Бувають такі ситуації , коли в одній сім'ї прийнято запрошувати на урочистості навіть далеких родичів , тоді як в іншій - рідні мало , але друзів хоч відбавляй. Не варто псувати настрій і сперечатися з такого приводу . Краще скласти список « спірних » друзів і родичів для кожної сторони , а потім вирішити , яку кількість гостей з цього списку запрошуєте . Ще один спосіб уникнути суперечок - встановити ліміт запрошених для кожної сторони. Наприклад , ви домовляєтеся , що кожен з вас запрошує 30 осіб. А , так би мовити , над якісним складом думайте самостійно.Є прислів'я - « Добрий гість завжди в пору» . Якщо і ви так думаєте , то може бути варто домовитися про те , що будете кликати стільки гостей , скільки вважаєте за потрібне. Але при цьому доведеться бути економніше при покупці нарядів , весільної подорожі і т.п.З якою б ситуацією ви не зіткнулися , пам'ятайте , що найважливіше - домовитися полюбовно. Не варто сімейне життя починати зі спорів . Ваші гості на весіллі відгуляють , а вам без них далі жити. Щирість і бажання піти назустріч один одному закладуть надійний фундамент вашого щасливого шлюбу .
Заяву подано, дата одруження обрана, саме час приступати до підготовки весілля. Зазвичай починається все з обговорення бюджету та підрахунку гостей, яких збираються запросити на весілля. І ось тут можуть виникнути суперечки: скільки гостей кликати і кого. Є гарне прислів'я : «Якого гостя покличеш, з таким і поговориш». Весілля - свято, на якому, як правило, зустрічаються і знайомляться дві сім'ї. Буває, що комусь хтось неприємний, а то й зовсім ворогують. Тому важливо враховувати ці нюанси, адже від цього залежить, як гості на весіллі проведуть час і наскільки світлими будуть ваші спогади про цей день.

Отже, при складанні списку гостей подумайте про свої матеріальні можливості. Можливо, варто купити плаття трохи дешевше, але при цьому запросити на свято потрібних для кар'єри вашого майбутнього чоловіка товаришів по службі. Можливо, ви домовитеся запрошувати на своє весілля тільки найближчих родичів та друзів, але дозволите собі шикарні вбрання і дорогу весільну подорож.

Бувають такі ситуації, коли в одній сім'ї прийнято запрошувати на урочистості навіть далеких родичів, тоді як в іншій - рідні мало, але друзів хоч відбавляй. Не варто псувати настрій і сперечатися з такого приводу. Краще скласти список «спірних» друзів і родичів для кожної сторони , а потім вирішити , яку кількість гостей з цього списку ви запрошуєте. Ще один спосіб уникнути суперечок - встановити ліміт запрошених для кожної сторони. Наприклад , ви домовляєтеся , що кожен з вас запрошує 30 осіб. А , так би мовити , над якісним складом думайте самостійно.

Є прислів'я - « Добрий гість завжди в пору». Якщо і ви так думаєте, то може бути варто домовитися про те , що будете кликати стільки гостей, скільки вважаєте за потрібне. Але при цьому доведеться зекономити при покупці нарядів, весільної подорожі і т.п.

З якою б ситуацією ви не зіткнулися, пам'ятайте, що найважливіше - домовитися полюбовно. Не варто сімейне життя починати з суперечок. Ваші гості на весіллі відгуляють, а вам без них далі жити. Щирість і бажання піти назустріч один одному закладуть надійний фундамент вашого щасливого шлюбу.

Свідки на весіллі: місія здійсненна?

Як правило , настільки високою довірою наречена і наречений обдаровують лише найкращих своїх друзів , поки що не обтяжених узами шлюбу . Ті , на кого впав вибір , повинні перебувати в повному захваті від можливості зануритися в вируюче море весільних турбот , насолодитися океаном позитивних емоцій , відкрити в собі здібності організатора весіль і тамади. Тому сміливо можна сказати , що вам пощастило - ви виграли справжнісінький Джек- пот! Хіба таке часто буває ?Звичайно ж , все в цьому житті має зворотну сторону , і свідка на її нелегкому шляху крім радісних моментів очікують і всілякі труднощі - безсонні ночі , проведені за написанням сценарію викупу нареченої і завчанням напам'ять того , що сама ж і написала , пошуком в Інтернеті віршованих привітань і вивченням статей на різних сайтах , присвячених правильної організації весільного торжества. А ще їй потрібно підготувати промову свідка на весіллі і обійти не один салон весільних суконь у пошуках того самого наряду , який немов створений для подруги - адже наречена часом , втомившись від калейдоскопу моделей і великої кількості самих різних пропозицій , виглядає абсолютно втраченою.Однак те , що може дозволити собі наречена , вважається непрощенним для свідка. Уважна і пунктуальна , зібрана і тактовна , вона повинна не розгубитися перед обличчям труднощів , допомагаючи подрузі дією і порадою. Потрібно і вчасно подати хустинку нареченій , і вселити в неї впевненість у тому , що все складеться просто відмінно.Крім усього іншого , на тендітних плечах дружки виявляється таку важливу справу , як організація дівич-вечора , а в день весілля вона повинна першою з'явитися в будинку нареченої , щоб допомогти відбутися чарівному перетворенню своєї кращої подруги.І за цими клопотами потрібно не забути і про себе , самостійно вирішуючи питання - що надіти свідкові на весілля? Слід дотримуватися простого правила - біле і чорне не надягати , перевагу віддати поряд , структура і фасон тканини якого будуть добре поєднуватися з вінчальним сукнею нареченої.Долаючи труднощі , варто пам'ятати знаменитий суворовський девіз: « важко в навчанні - легко в бою » , адже безцінний досвід може коли-небудь стати в нагоді при організації власного торжества.
Як правило, настільки високою довірою наречена і наречений обдаровують лише своїх найкращих друзів, поки що не обтяжених вузами Гіменея. Ті, на кого впав вибір, повинні перебувати в повному захваті від можливості зануритися в вируюче море весільних турбот, насолодитися океаном позитивних емоцій, відкрити в собі здібності організатора весіль і тамади. Тому сміливо можна сказати, що вам пощастило - ви виграли справжнісінький Джек-пот! Хіба таке часто буває?

Звичайно ж, все в цьому житті має зворотну сторону, і свідка на її нелегкому шляху крім радісних моментів очікують і всілякі труднощі - безсонні ночі, проведені за написанням сценарію викупу нареченої і завчанням напам'ять того, що сама ж і написала, пошуком в Інтернеті віршованих привітань і вивченням статей на різних сайтах, присвячених правильній організації весільного свята. А ще їй потрібно підготувати промову свідка на весіллі і обійти не один салон весільних суконь у пошуках того самого наряду, який немов створений для подруги - адже наречена часом, втомившись від калейдоскопу моделей і великої кількості найрізноманітніших пропозицій, виглядає абсолютно втраченою.

Однак те, що може дозволити собі наречена, вважається непрощенним для свідка. Уважна і пунктуальна, зібрана і тактовна, вона повинна не розгубитися перед обличчям труднощів , допомагаючи подрузі дією і порадою. Потрібно і вчасно подати хустинку нареченій, і вселити в неї впевненість у тому, що все складеться просто відмінно.

Крім усього іншого, на тендітних плечах дружки виявляється така важлива справа, як організація дівич-вечора, а в день весілля вона повинна першою з'явитися в будинку нареченої, щоб допомогти відбутися чарівному перетворенню своєї кращої подруги.

І за цими клопотами потрібно не забути і про себе, самостійно вирішуючи питання - що надіти свідкові на весілля? Слід дотримуватися простого правила - біле і чорне не надягати, перевагу віддати наряду, структура і фасон тканини якого будуть добре поєднуватися з вінчальною сукнею нареченої.

Долаючи труднощі, варто пам'ятати знаменитий суворовський девіз: « важко в навчанні - легко в бою» , адже безцінний досвід може коли-небудь стати в нагоді при організації власного свята.

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.