Образ сучасного весілля

Двадцять, а може і десять, років тому всі весілля були схожі:
однакові сукні, банкети в їдальнях, традиції викупу нареченої, проведення церемонії в РАГСі і тому подібне. Сучасні ж весілля відрізняються розмаїттям традицій і форматів. Нижче розглянуті основні тенденції сучасних весіль і їх історичне коріння.

Цифрові технології
Ми живемо у вік передових технологій. Жодна сфера життя людини не обходиться без комп'ютерів, фото і відео матеріалів. Сучасні весілля не є винятком. Тепер наречені планують весілля за допомогою он-лайн додатків, фіксують знаменні події в об'єктивах камер, демонтують «історію кохання» на плазмових екранах під час банкету, супроводжуючи презентації каверами ді-джея. Стильні цифрові стенди або екрани з цікавим контентом стають відмінним засобом для створення романтичної атмосфери на святі.

Принци і принцеси, мрії і казки
З часів весіль принцеси Діани і принца Чарльза, актриси Грейс Келлі і князя Монако Реньє III користуються попитом весілля в стилі чарівного королівського торжества. Недавнє весілля Кейт Міддлтон і принца Вільяма також зміцнило позиції подібних церемоній. Такі свята відрізняються вишуканістю, збереженням традицій і, звичайно, романтичною атмосферою. Обручки, оброблені діамантами, живі квіти, розкішні весільні сукні - обов'язкові атрибути весіль з королівським розмахом.

Голлівуд і блакитний екран
Наслідком захоплення казковими і королівськими мотивами, стали тематичні весілля. Молоді люди вибирають улюблений твір або епоху і організовують свято відповідним чином. Це може бути «Аліса в країні чудес», «Сон в літню ніч», Чикаго 30-х, жанр аніме і т.д. Чим сміливіша фантазія і чіткіше уявлення майбутніх молодят, тим цікавішою і реалістичнішою виходить церемонія.

Час реалістичних міркувань.
Не дивлячись на прагнення до фантазії і мрій, молоді люди все ж керуються реалістичними міркуваннями та практичним підходом при організації весіль. Все менше уваги приділяється стереотипам і забобонам, думці далеких родичів і їхніх знайомих. Тепер весілля - це в першу чергу свято молодої пари. Якщо фотозйомка після церемонії розпису не вписується в програму весілля, молоді з легкістю перенесуть її на день раніше або на день пізніше, не звертаючи увагу на потенційні пересуди. До того ж, пара швидше віддасть перевагу можливості заощадити на банкеті і кількості запрошених, аніж скоротити розмах медового місяця. При цьому розумний егоїзм зовсім не псує загального враження від весілля.

Традиційне весілля
Цей термін не передбачає свята «по-старому» в дусі радянських часів, але деякі молодята хочуть повернутися до стародавніх слов'янських витоків, вивчити традиції незапам'ятних часів і оживити їх на власному весіллі. Подібні заходи нерідко супроводжуються грою на старовинних інструментах, середньовічними танцями і хороводами, національними костюмами.

Діловий підхід
Як і у випадку із «реалістичними міркуваннями», сучасні молоді люди не покладаються лише на думку та поради батьків. Раніше передбачалося, що організацією весілля займається старше покоління в сім'ї, сьогодні ж наречений і наречена можуть бути настільки зайняті на роботі, що віддадуть перевагу можливості найняти фахівця, який за них влаштує всі справи по підготовці бенкету. Молоді ж залишать собі ролі головних консультантів і критиків. Як бачимо, сучасні весілля відрізняються різноманіттям стилю та весільних традицій. Мабуть, єдине, що їх усіх об'єднує - прагнення до самовираження.

Кожне весілля має бути унікальним, незабутнім і організованим спеціально для молодої пари. А яким чином досягнути цієї мети, залежить від особистого смаку і уподобань наречених.

За якими критеріями ми обираємо собі другу половинку і друга половинка обирає нас?

Інстинктивно, кожна людина прагне знайти собі супутника життя і розвинути з ним сімейні відносини. Ми шукаємо свою другу половинку із сотні тисяч інших людей і завжди відчуваємо сумніви, а чи та це людина? Часто помиляючись, ми придумуємо собі нові критерії вибору, які не завжди є правильними для нас. За якими ж критеріями насправді ми вибираємо собі другу половинку і друга половинка вибирає нас?
Дуже багато років побутує думка в усіх суспільствах, що одне до одного притягуються саме протилежності. Однак американські фахівці спростували цей факт, їм вдалося вивести нову формулу, яка більше відповідає сьогоднішній дійсності. Вчені з інституту Каліфорнії в Берклі вирахували за яким основним критеріям люди вибирають партнерів для подальшого вступу з ними у шлюб.

За результатами тривалих і численних досліджень, головний висновок до якого прийшли фахівці, полягає в тому, що і чоловіки, і жінки вважають своїми можливими і потенційними партнерами тих людей, які за привабливістю і значимістю в суспільстві стоять з ними на одному щаблі. Простіше кажучи, в даному випадку доречно вжити такі приказки, як "одного поля ягоди", а також "два чоботи - пара".

Тому саме на підсвідомому рівні жінки невдахи зупиняють свій вибір на таких же чоловіках, а успішні представники як слабкої, так і сильної статі, шукають людину під стать собі. Якщо, враховувати зовнішність і успіх, то потенційних дружин і чоловіків притягують ті, хто належить до їх власного кола.І тому на жаль більшість, голлівудських яскравих фільмів, що закінчуються щасливими весіллями принців на небагатих дівчатах, - це всього лише казка.

Найважливіші моменти у прийнятті рішення про реєстрацію шлюбу.

Минуло чимало часу відтоді, як людство стало укладати шлюби. З роками
традиції змінювалися і сучасне одруження лише віддалено нагадує обряд наших предків.

Але незмінним залишається одне - бажання людей офіційно оформити стосунки, а потім - урочисто відзначити це оформлення, просто кажучи, відгуляти весілля.

Не всі молоді люди знають, через який час після заручин можна укладати шлюб. У давнину це залежало від того, чи готове придане, яке вважалося необхідним для початку подружнього життя. З часом виявилося, що придане не таке вже й необхідне, і звичай практично зник. Шлюб можна було б оформляти відразу ж після згоди нареченого і нареченої, якби не закон, який вимагає, щоб шлюб був укладений через місяць після згоди молодих. Цей час називається місяцем останніх роздумів. Він може бути скорочений тільки у випадку, коли наречена не менше ніж на 4-му місяці вагітності.

Для укладення шлюбу необхідні дві обов'язкові умови: взаємна згода осіб, що вступають у шлюб, і досягнення ними шлюбного віку. До речі, питання добровільності також є цілком серйозним, адже за цим пунктом шлюб можна визнати недійсним. Шлюбний вік у нашій державі однаковий для чоловіків і жінок - 18 років. Правда, за наявності поважних причин, можна вискочити заміж і в 16. Хоча, якщо ви в 15 років збираєтеся народити дитину, то ваш обранець має повне право повести вас в ЗАГС. Перед укладенням шлюбу сторони подають спільну заяву в цю державну установу, яка і розглядатиме можливість офіційного визнання вашого спільного життя. Треба врахувати, що за наявності певних обставин ЗАГС може не зареєструвати шлюб. Всі вони зазначені у відповідній статті сімейного кодексу: шлюб не допускається між особами, якщо хоча б одне з них перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі, якщо обидві особи є близькими родичами, усиновлювачами та усиновленими, або особами, хоча б одна з яких визнана судом недієздатною внаслідок психічного розладу.

Якщо ви не відноситесь до вище перелічених категорій, можете сміливо нести в ЗАГС заяву та документи, що засвідчують вашу особу. Якщо ж по якійсь причині, хтось один з майбутнього подружжя не може з'явитися в ЗАГС особисто, то заяви оформляються окремо, а підпис відсутньої особи повинен бути посвідчений нотаріально.

Церемонія одруження за бажанням осіб, що вступають у шлюб, може бути проведена в урочистій обстановці. Майбутнє подружжя на цій церемонії обов’язково має бути присутнє, бо укладення шлюбу по довіреності не допускається. З моменту державної реєстрації у подружжя з'являються взаємні права та обов'язки як особистого, так і майнового характеру.

Все це речі дуже серйозні, офіційні, проте їх наявність в нашому житті говорить насамперед про ту відповідальність, яку ми покладаємо на себе щодо нашої «другої половини». І про це слід пам'ятати, адже, як сказав класик, «ми у відповідальні за тих, кого приручили».

Чому не слід показувати нареченому весільну сукню до моменту одруження?

Всі чули мільйон разів: «Нареченому бачити наречену до весілля у весільній сукні - погана прикмета"Навіть у голлівудських фільмах герої вживають цю фразу. А, значить, в цю прикмету вірять і за океаном. До весілля образ нареченої готують дуже ретельно.Дівчата не менше місяця проводять в салонах краси, щоб привести і шкіру, і волосся в повний порядок, нерідко вони готуються до весілля, таким чином, разом й зі своїми нареченими. Тощо ж поганого в тому, аби наречений побачив свою наречену у весільному платті до вінчання або розпису?
А може, це просто пусте марновірство, і про це не потрібно думати? Звичайно ж, марновірство. Але й правда в прикметі є, як і у всіх інших народних прикметах.
Просто, народні прикмети приходять до нас з глибини століть, і деякі з них для нашого часу вже не актуальні. Тобто вже не діють.
Але застереження про те, що нареченому не потрібно дивитися на свою наречену у весільному платті до початку церемонії, напевно буде справедливим завжди.Та як розібратися чому все таки має значення ця заборона?
Одну з відповідей дає психологія.Як би там не було, і якими б не були відносини між нареченим і нареченою до весілля, закони природи невблаганні.
Навіть, якщо хлопець вже довгий час зустрічався з дівчиною домагаючись згоди на шлюб і добре вивчив свою наречену, запам’ятавши всі її риси та особливості характеру, все одно в день весілля новий образ коханої буде для нього несподіваним та приємно вражаючим. І оскільки такий хвилюючий момент буває лише раз у житті, то не слід забігати вперед і позбавляти себе по-особливому приємних вражень.
Окрім того на думку психологів чоловіки, не з таким ентузіазмом очікують вінчання як жінки. Коли Жінка виходить заміж, вона, тим самим, виконує своє життєве завдання: створює умови для народження і плекання дитини. А коли одружується Чоловік, він відмовляється від свого життєвого принципу: зачати якомога більше дітей від різних жінок, щоб передати потомству свій унікальний ген. Цим і пояснюється острах, який оволодіває нареченим в день весілля. Найкраще, що може розвіяти страх, це абсолютно новий образ його Коханої.
Для несміливого нареченого, його обраниця у весільній сукні виглядає абсолютно "новою жінкою", яка дарує йому надію на нове щасливе життя і страх відступає. Чоловік бачить "нову мету",а під час досягнення такої мети все інше вже немає значення. Саме такий ефект, створює особливе весільне вбрання нареченої, і допомагає чоловікам не померти від страху, і не втекти з-під вінця.

Тож не слід нареченій показувати коханому своє святкове вбрання до весілля, аби створити і зберегти особливий образ для потрібного моменту і тим самим справити незабутнє чарівне враження на свого обранця.

Цікаві факти про сімейні сварки

«Без сварки нема господарки» - так звучить народна мудрість. Американські вчені стверджують, що в цьому є раціональне зерно, і наводять цікаві результати дослідження.
За словами, вчених з Мічиганського університету, які спостерігали за 373 парами, відсоток розлучень через 16 років складає майже половину. Виявляється, в сім'ях, де хтось один з подружжя при сварці зберігав спокій, прислухався до думки чи намагався знайти консенсус, в той час як другий уникав цього або йшов із зони конфлікту, траплялося більше розлучень.
Таким чином, вчені говорять, що сваритися корисно. Більше того, цей постулат щасливого шлюбу вже доведений британськими соціологами. У сучасній середньостатистичній британській сім'ї трапляється три скандали в день. У більшості випадків словесні з'ясування відносин тривають близько 5 хвилин. Тим не менше, в рік сім'я чотири повних дні присвячує з'ясуванню стосунків на підвищених тонах.
Крім того, згідно ще з одним опитуванням, призвідниками сварок, в основному, являються жінки. Ось тільки завжди треба пам'ятати, що контролювати слова, які вириваються в пориві гніву ніколи не буде зайвим, так як потім можна шкодувати про сказане і намагатися загладити свою провину. Але з іншого боку, саме почуття провини і совість підштовхує подружжя в обійми одне до одного. Періодичні сварки між подружжям ще не говорять про невдалий шлюб, а конструктивні сварки, більше того, роблять його міцнішим.Сварки, коли подружжя намагається перекричати одне одного, не слухаючи думку іншого і не намагаючись його зрозуміти, звичайно ж на користь відносинам не підуть. Але висловлення конструктивного невдоволення в адрес партнера і спільний пошук рішень для проблеми, що склалася - це і є запорука успіху спільного сімейного життя.

Чому нареченого називають нареченим, наречену - нареченою, а весілля - весіллям

Наречений і наречена, весілля, свати, сватання, чоловік, дружина-
звичні слова, чи не так? А чи замислювалися ви коли-небудь, що вони можуть означати, звідки походять, які коріння у цих слів? То ж спробуємо з'ясувати, які значення мають такі звичні і такі багатозначні, слова весільної тематики.
Весілля
У Стародавній Русі весілля називалася «Свіятьбой», а вже трохи пізніше стали вимовляти «сватьба». Саме в такій формі це слово і повинно було б по ідеї, існувати до наших днів, але в результаті, як кажуть учені мужі, «мовної асиміляції» «сватьба» перетворилася на звичне «весілля».
Але весілля не було б весіллям, якби навіть у визначенні походження цього слова не існувало гарних варіантів. Якщо розкласти слово «весілля», в перекладі російською,де його звучання наближене до старослов'янської, на складові, то вийде наступна картина:
Сва - небеса, світло, або просвітлення
Дь - чеснота, добро, робити добро, творить добро
Ба - повага, пошана
У підсумку, вийде «Світле благословеня на добре життя у взаємній повазі».
Свати. За тлумаченням лінгвістів слово свати має наступне значення - «своя кров», « рідна кров»
Наречена
Наречена – дівчина призначена комусь, названа кимось. Старослов'янське сово невіста або ж невеста (ідентично звучить воно й сучасною російською),явно відображає у собі невідомість, незвіданість. І найпевніше розтлумачується як миле чисте створіння, до якого не торкалася чоловіча рука (губи), тобто це особа недосвідчена і незаймана.
Наречений
В українській мові тлумачення слова наречений таке ж як і наречена – хлопець призначений комусь, чийсь суджений. Словами наречена та наречений називають хлопця і дівчину, які закохані і дали обіцянку одне одному одружуватися. Нареченого ще деколи іменуюють женихом. Корінь цього слова – жен, сам тлумачить його значення – той хто має намір одружитися, взяти собі жінку.

Чоловік і дружина.
В українській мові, слово жінка означає і жінку в загальному, і дружину, так само й чоловік - це чоловік у загальному і чоловік у сім'ї, на відміну від російських слів жена і муж. Хоча старослов’янською чоловіка і дружину також називали мужем і жоною. Чоловік і дружина – двоє людей, навіки пов’язані святими обітницями шлюбу, і у народі побутує багато прислів’їв про чоловіка та дружину, які певною мірою вчать нас сутності хороших відносин у сім'ї:
- Батьки бережуть дочку до вінця, а чоловік жінку до кінця.
- Дім тримається не на землі, а на жінці.
- Добрий чоловік жінці ліпший від матері.
- Живуть між собою, як риба з водою.
- Жінка дає більше, як обіцяє, чоловік обіцяє більше, ніж дає
- На чужих жінок не задивляйся, а за своєю подивись.
- Найкраща спілка — чоловік і жінка!
- Нащо й гроші, коли чоловік хороший.
- Непотрібен й клад, коли в сім'ї лад

Весільна хустка

Важливим атрибутом весілля є хустка для молодої, яку їй пов'язують
на голову замість фати наприкінці весілля, відзначаючи таким чином її статус вже заміжньої жінки - молодиці, газдині. Хустку для майбутньої невістки готує свекруха. Хустка може бути зовсім білою, абож білою із барвистими квітами чи червоною із золотистими квітами. Для церемонії завивання молодої дружба приносить крісло, а мати молодої – вишиту подушку. Молодий сідає на крісло з подушкою а молода сідає йому на коліна. Мати молодого (свекруха) знімає з голови молодої вінок (вельон) і зав'язує в хустину. Під крісло, на якому сидять молоді, заради жартів підливають воду.
Молода, вдаючи, що не хоче ставати молодицею, двічі знімає хустку з голови після того, як її пробує зав'язати свекруха. На третій раз вона вже не противиться і не знімає. Правда, за третім разом свекруха підкладає під хустину гроші, щоб у хаті вони не переводились.
Після цього молода відчіпає квітку у молодого. Жінки з родини, під час зав’язування молодої співали ладканки(у селах Західної України ця традиція підтримується й утеперішній час):

Ой чому ж ти, Оксануньо(або ін.), не плачеш

Та й вже своє гуляннячко втратиш,

Червонії стонджки погубиш,

Ти вже більше панночков не будеш.

З глибокої керниченьки

Студена водиця.

Із файної молодої

Файна молодиця. .

Завєжу ті, невісточко,

В шальову хустечку.

Не беру ті за невістку,

Але за донечку.

Що-смо хтіли, то зробили,

З тіста паляницю.

А з нашої молодої –

Файну молодицю

Червоненький бурачок,

Зелененька гичка,

Вчера була дівчинонька –

Нині молодичка.
Тепер молода забирає у свекрухи свій вінець і перетанцьовує з усіма дівчатами та хлопцями, які на той час ще є на весіллі. Танцює переважно під пісню «Горіла сосна, палала». Дівчатам свій вінок вона ставить на голову, а хлопцям - на праве плече і, підтримуючи його, так танцює. Це означає, щоб вони так само скоро виходили заміж і женилися. В кінці молода сама танцює зі своїм вінком і таким чином прощається з дівуванням.

Навіщо нареченій підвязка
Багатьох цікавить питання: "навіщо нареченій підв'язка". До винайдення колготів підв'язка використовувалася для кріплення панчохи на нозі. Зараз одяг більш досконалий, і весільна підв'язка - це лише аксесуар, що додає нареченій романтичності. До того ж, підв'язка нареченої, з часом, набула слави як оберіг. Зазвичай підв'язку вибирають того ж кольору що і весільна сукня , але не завжди. Колір підв'язки має відображати темперамент нареченої і її почуття.
Підв'язка нареченої буває вузька (3-4 см) і широка (6-7 см), але неодмінно вона повинна бути прикрашена мереживами або стразами. Раніше цю пікантну родзинку весільного вбрання нареченої міг оцінити тільки наречений. Сучасні ж весільні традиції(що передалися нам з інших країн Європи) дали можливість і гостям спостерігати за моментом, коли наречений знімає підв'язку з чарівної ніжки нареченої при цьому на нареченій залишається ще одна підв'язка - "медова". "Медову підв'язку" чоловік знімає вже без свідків - в першу шлюбну ніч.
На яку ногу одягається підв'язка нареченої
Підв'язку нареченої одягають на праву ногу трохи вище коліна. Якщо наречена одягає і "медову" підв'язку, то їх кріплять на різній висоті. Як правило "медову" підв'язку одягають на 10сантиметрів вище.
Як знімають підв'язку нареченої
Чітких вказівок з цього приводу немає. Зазвичай молодий чоловік знімає підв'язку руками або зубами. Використовується і більш культурний метод - коли наречена сама знімає підв'язку і урочисто передає її чоловікові.
Коли підв'язка вже в руках чоловіка, настає черга похвилюватися для його друзів - холостяків на весіллі: бо той із них, хто зуміє зловити підв'язку нареченої, одружиться не пізніше аніж через рік.

Весілля в різних варіантах

Для проведення сучасного весілля існує декілька
практичних варіантів, якими можна скористатися організовуючи це свято.
Найчастіше весільний бенкет святкують у ресторані, заздалегідь замовляючи зал і відповідні послуги для цього. Такий варіант свята для наречених та їхніх родичів є вигідним тому, що всі організаційні послуги можна доручити кваліфікованому і підготовленому до цього персоналу, адже на сьогоднішній час багато ресторанів пропонують повний спектр весільних послуг, за спеціально розробленими програмами. Вирішуючи замовити весілля у ресторані, молодята і їхні батьки, звичайно ж звільняться від багатьох складних організаційних моментів, але й будуть змушені витратити чимало коштів для цього. Хоча весілля варте того, адже це неповторне свято і буває раз у житті.
Але якщо святкуючи своє весілля, молодята не планують влаштовувати пишного бенкету, із участю багаточисельних родичів з обох боків, то можна організувати цікаву веселу вечірку у честь цього свята в невеличкому кафе із пригощанням у вигляді так званих шведських столиків.
У літній час прекрасне і досить пишне весільне свято можна організувати на подвір'ї власного будинку, замовивши весільне шатро(при необхідності – столи, стільці і посуд), скориставшись для цього послугами відповідної фірми. Також для проведення весілля у власному помешканні, заручіться підтримкою найближчих родичів, що погодяться допомагати вам у якості обслуговуючого персоналу. Заздалегідь подбайте про музичний супровід весілля і тамаду. Якщо все добре продумати свято буде не менш красивим і цікавим аніж у ресторані, але значно економнішим у плані витрат.
Незалежно від того, де Ви вирішите провести весілля - у ресторані,кафе чи на подвір'ї власного будинку, свято можна організувати в етностилі з урахуванням прабатьківських традицій нашого народу. Святкова атмосфера при цьому буде більш цікавою і оригінально дивитиметься на весільному відео.

Як втримати своє кохання

Коли у нашій душі зароджується кохання? Чи можемо ми дати собі однозначну відповідь на це запитання. Але якщо прислухатися до себе,то можна помітити, що найчастіше любов прокидається саме тоді, коли твій друг(хлопець) робить вчинок незрозумілий і несподіваний? До цього моменту все було ясно - спілкувалися, сміялися, ходили за ручку. Ти навіть не замислювалася - чи подобається Він тобі. Просто було весело і приємно. Але раптом Його дзвінки припинилися! І ти вже чекаєш, шукаєш зустрічі, намагаєшся знайти пояснення, готова сама кинутися на шию і зізнатися в любові. Чому? Тому що дуже хочеться зрозуміти - що ж сталося? Чому Він так дивно себе повів?
Насправді - це всього лише різниця в чоловічій та жіночій психології. Але ж саме вона змушує битися серце, мріяти ночами, знову і знову згадуючи минулі зустрічі, шукати вихід, думати тільки про Нього! Та не слід мучитися даремно, краще спробувати навчитися керувати цією «різницею» і завоювати серце чоловіка, збитого з пантелику аналізом твоєї поведінки, і змусити його кинутися тобі на шию зі словами любові.
Отже, загадковість – так звана «жіноча родзинка», вона ж «щось таке ...» чи Цікаво тобі читати книгу, коли ти заздалегідь знаєш її кінець? чи Цікаво тобі слухати подругу, коли ти і так здогадуєшся, чим закінчиться її роман? Цікавий тобі співрозмовник, який ще й рота не розкрив, а ти вже можеш вгадати кожне його слово? Цікавий тобі хлопець, який не зводить з тебе очей, ловить кожне твоє слово, здуває пилинки і через кожну хвилину повторює, як любить тебе? Нудно-о-о! І щоб відчути інтерес, сюжет твору повинен набути несподіваного повороту, подруга - придумати хитру інтригу, співрозмовник - заговорити віршами, а твій хлопець - захопитися іншою. Ось і представники сильнішої половини людства, відчувають те саме. Щоб утримати чоловіка, треба завжди вважати, аби він ніколи не відчував нудьги. Ти маєш бути - непередбачуваною. Робити те, чого інші від тебе не чекають. Особливо чоловіки. Вони зазвичай нічого не чекають, тому дивуються щиро і охоче. А для цього завжди уявляй, що від тебе чекають, і роби трохи інакше.
Це найлегший спосіб завоювати серце чоловіка. Однак далі починаються нетрі. Загадковість, непередбачуваність, або жіноча родзинка - це вже ДРУГИЙ ПЛАН особистості, який всі відчувають, але ніхто не розуміє. Загадковість - найкращий спосіб утримати чоловіка і зацікавити хлопця. Але другий план не народжується сам по собі, він випливає із ПЛАНУ ПЕРШОГО. А перший план це багатство внутрішнього світу, яке відображається в спілкуванні. Чим ширше коло твоїх інтересів, тим більше у тебе можливостей зацікавити чоловіка, який тобі сподобався. Коли перший план уже спрацював і зацікавити хлопця вдалося – це чудово . Але ... Як утримати чоловіка? Ось тут і вступає в гру план другої. Найвірніший спосіб утримати чоловіка, зробити так, щоб йому захотілося не просто зустрічатися з тобою, а й постійно дізнаватися, що ж там буде далі. Витримай паузу, не піддавайся на прохання посидіти ще на лавочці, залишитися ще на півгодинки. Як тільки побачиш, що його очі заблищали від зацікавлення - йди. Чоловіки завжди наздоганяють, якщо йдеш вчасно.
Отож ніколи не слід втрачати голову від п’янкого кохання і не розкривати всієї глибини своїх почуттів,щоб цікавість твого друга(чоловіка) ніколи не в’янула і він кожен раз відкривав у тобі щось нове, особливе.

Весільна фотосесія + фотографія: історія
Одружуючись усі молодята прагнуть запам’ятати і зберегти найпрекрасніші миті весільного дня. Здійснити це бажання можна за допомогою весільної фотографії Однак звертаючись до послуг фотографа одержуючи на пам'ять чудові знімки, ми абсолютно не замислюємося про те, як виникла весільна фотографія.
Весільна фотографія: витоки
Витоки весільної фотографії є наближеними до історії виникнення фотографії взагалі. Як тільки стало можливим фіксувати цікаві миті життя, на папері, виникла думка про фотографування весіль. Однак, технічні можливості фотографів були дуже обмежені, а спеціальне устаткування занадто громіздким.
Однією із перших значущих весільних фотографій в історії стало зображення Королеви Вікторії та Принца Альберта через 17 років після їхнього весілля в 1857 році. Оприлюднення цієї фотографії започаткувало моду на фотозйомку молодят у весільних шатах, які для цього звертались до фотомайстерень.До кінця 19 століття серед весільних фотографів поширилася тенденція знімати частину весільного прийому гостей і предметні фото, куди входила обов'язкова фіксація весільних подарунків.
У двадцятому столітті з'явилася кольорова фотоплівка, але такі фотографії були досить дороги ми, так що ще довгий час весілля продовжували знімати в чорно-білому варіанті.
Істотна зміна в фотографуванні весіль виникла після Другої Світової Війни коли поширилось використання фотоплівок і переносних фотоспалахів. У спробі заробити фотографи-аматори почали знімати весільні церемонії, щоб продати фотографії нареченому і нареченій після весілля. Такі фотографії сильно поступалися якістю студійним, але користувались попитом у весільних пар через фіксацію важливих моментів. Зростання конкуренції змусило студійних фотографів виходити на пленер і тягнути туди своє важке обладнання. Однак, з таким громіздким спорядженням неможливо було зняти весілля цілком. Навіть так звані "щирі", раптові фото часто робилися вже після церемонії.
У 1970-х з'явився новий підхід до весільної фотографії - документування весілля повністю, що і складає абсолютно сучасний вид весільної фотографії.
Види весільної фотографії
З розвитком ідеї фотографування весілля, змінювалися і види весільної фотозйомки. Початковим способом вважається класичний вид весільної фотографії. Цей вид ще називається постановочним, при якому більшістю деталей фотозйомки керує фотограф. Розстановка фігур, пози, послідовність дій і багато іншого виконується під чітким керівництвом фотографа.У 1980 році Деніс Реггі - весільний фотограф, що змінив напрям своєї пофесії із спортивної фотографії, вводить термін «весільна фотожурналістика». Це якраз той вид фотографії, який у нас називається репортажна. Фотографія Реггі 1996 року, на якій Джон Ф. Кеннеді Молодший виходить із церкви зі своєю нареченою вважається класикою жанру.
Однак, сучасні весільні фотографи не працюють в якомусь одному жанрі. Вони намагаються поєднувати постановку з репортажем і лише пропорції цих складових та майстерність кожного фотографа створюють неповторність і унікальність фотографій.

Ще одним сучасним видом весільної фотографії є ​​так званий стиль «фешн» (від англ. Fashion -мода). Такий вид припускає вивіреність і часто неприродність поз, екстравагантний макіяж і наряди, а також специфічну техніку зйомки, результатом якої виходять фотографії, гідні глянцевих журналів. Одним з підвидів такої фотографії є ​​нова мода на trash the dress, це фотографії, коли весільні шати піддаються різним випробуванням (фотографії у воді, в багнюці, на звалищі т.д.).
Одним із традиційних видів весільної фотографії залишається студійна фотозйомка. На сьогодні популярно робити весільну зйомку до або після дня весілля у студії, змінюючи вбрання і фонові декорації. Така зйомка часто переходить в студійний фешн.
Визнані фотомайстри
У світі існує безліч об'єднань та професійних гільдій весільних фотографів. Одними з найбільш значущих є організації професійних фотографів Америки (PPA), Міжнародних весільних і портретних фотографів (WPPI) і Асоціація весільних фотожурналістів (WPJA).
Визнаними світовими майстрами весільної фотографії, є такі фотографи, як Jerry Ghionis, David Oliver, Rob Heyman, Marcus Bell, Denis Reggie, Yervant, Joe Buissink, Jeff Ascough, David Beckstead, Martin Schembr.
В Україні фотографічне мистецтво починає розвиватися в 1840-их pp. Під впливом чужоземних фотографів, учасників щорічних міжнародних київських ярмарків — «Контрактів», які часто залишалися в Україні; першими фотографами-поселенцями були французи Жак і Шарль-Поль Гербст; останній відкрив у Києві даґеротипну студію;
Піонерами української фотографії на Західно-Українських Землях були в 2-й половині 19 ст. А. Карпюк, Володимир Шухевич — у Львові, Степан Дмоховський, Є. Любович (з 1911) — у Перемишлі, Ф. Величко — вСтаниславові. У Радянські часи в Україні весільна фотографія була представлена ​​постановочними фотографіями з РАГСу і невеличким репортажем самої церемонії реєстрації шлюбу. Окремі фотографії з банкету на любительську фотокамеру доповнювали картину весілля.
Починаючи з 90-х років попереднього століття в нашій країні зароджуються і проходять свій шлях розвитку традиції нової весільної фотографії. Сам інтерес до професійної фотозйомки, необхідність запрошувати професійного фотографа на весілля і платити за це хороші гроші розвивався разом з економічними нововведеннями. Збільшення кількості пишних весіль з 2000 року дозволило багатьом любителям і тим, кому тема саме весільної фотографії особливо цікава зайнятися улюбленою справою професійно.
На сучасних весіллях фотограф виконує роль тонкого диригента, адже саме він акуратно направляє наречених під час їх весільного дня, а також роль снайпера, вистрілює безліччю кадрів в хвилину, щоб зловити найщиріші і раптові емоції та настрої.
Цікавим є висловлювання про сучасних фотографів Джо Бьюссінка:«Раніше за весільний торт платили більше, ніж за весільного фотографа. Поступово все змінилося ».

Сучасна сім'я: що пішло в історію

Чи багато ви знаєте щасливих пар серед знайомих або, може, самі себе до них відносите? Міцна сім'я з безліччю діточок, зустрілися в молодості, одружилися, жили з батьками, долали труднощі (спочатку збирали на пральну машинку, потім на механічну «Ладу»), взимку - на лижі, влітку - на дачу. Знайоме? У моїх бабусь і дідусів було приблизно так. У батьків картина схожа. Нехитре спокійне сімейне життя.

Двадцятирічні - тридцятирічні, покоління «розгублених», опинилися на роздоріжжі. По якому шляху йде розвиток сучасної сім'ї? «Як у них» (у дорослих), у нас не виходить, а як нам треба - ми толком не вирішили. На місце класичної сім'ї претендує «західний шлюб» з його ознаками. Але модель, так старанно пропагується, у наших умовах набуває карикатурний характер. Пам'ятаєте приказку: що українцю добре, то німцю - смерть, і навпаки.

Поки шлюб остаточно не став привидом, давайте придивимося до союзів різних поколінь і розберемося, в чому основні проблеми сучасної сім'ї, характерні її риси,які актуальні на сьогодні.

«Навік єдиний»

Шлюби завдовжки в життя зустрічаються все рідше. Пари, які дотягують до рубежу в 10-15 років, викликають подив . В епоху індивідуалізму складно побудувати щось серйозне. Ми не звикли лагодити відносини і працювати над щастям , воліємо викидати їх з життя, як зламані іграшки. Свобода породжує спокуси, і зберегти шлюб на десятиліття стає важко.

«Молоді- зелені»

Ранні шлюби - справжня рідкість. Звичайна історія для батьків - зустріти першу любов за партою чи на студентському виїзді «на картоплю», прожити десяток років, переказуючи «лав -сторі» дітям і онукам. Сьогодні молоді люди хочуть міцно стати на ноги, виконати план - мінімум: «університет - кар'єра - машина - квартира в іпотеку - друга вища», і тільки потім замислюватися про осередок суспільства.

Близький вибір

Відома істина: «немає можливості любити того, хто далеко, люби того, хто поруч». Наші батьки в пошуках половинок придивлялися до колег і однокашників. « Хороша людина, цей Петро Ілліч», «працьовитий, дітей любить». Придивилися - розписалися. Ніхто і не думав шукати кохання за тридев'ять земель. Географія знайомств розширилася. Поміняти місто, країну, віру - заради щастя не складає труднощів. Для багатьох це простіше, ніж намагатися зберегти любов на відстані.

Прийнятним варіантом вважалися і шлюби, утворені за змовою родичів (у тому числі і за традиціями деяких народів ) або через друзів. Сьогодні авторитетом стає наше серце. Ми прислухаємося до нього , чекаємо «того самого», шукаємо його всіма способами і до переможного кінця. А « досвідчені » порадники нам не указ.

«Ах , це весілля -весілля ... »

Ми, напевно , трохи старомодні, але нам завжди подобалися весільні традиції з викупом, невгамовним тамадою і численними родичами. Сьогодні запрошення на такий захід отримати все складніше. Дівич-вечір або скромний банкет в ЗАГСі, не більше. Молодята надають перевагу «егоїстичним весіллям»: проста розписка, вечеря у вузькому колі, таксі до аеропорту і «привіт, Мальдіви!». Або простіше: щоб нікого не ображати, весілля для двох на тих же Мальдівах. По приїзді - домашня вечірка з переглядом і коротким описом всіх 4 тисяч фотографій. Кожному своє.

«Про це»

«У Радянському Союзі сексу не було», принаймні до весілля. А якщо й був, то трохи, зовсім небагато . Наше покоління набирається досвіду до весілля: у господарстві, як кажуть, все згодиться. Буває, так захоплюються експериментами, що одного разу на лакмусовому папірці з аптеки виразно проявляються дві смужки. Хоча звідси зовсім необов'язково відбувається наступний пункт.

Вагітність - не причина для шлюбу

Часи лицарів канули в небуття. Років 10 тому наївний юнак одружився б на вас з благородних спонукань: ви - мати його дитини, він зобов'язаний оберігати вас, а головне - врятувати ваше зганьбовану честь, тому «так і бути, люба, збирайся , йдемо в загс». Сьогодні роди хоч двійню - це не привід для тривалого спілкування. Особливості сучасної сім'ї такі, що мама і тато можуть розписатися в будь-який момент дорослішання дітей, починаючи з колиски і закінчуючи їх же власними весіллями. А можуть і зовсім не розписуватися .

«Не більше двох в одні руки»

Виносити, народити, виховати одного, максимум двох дітей - це за сьогоднішніми мірками майже геройський вчинок. Кожному малюку хочеться дати краще, забезпечити всім, вкластися на повну. Багатодітні сім'ї скоро будемо заносити до Червоної книги, як вимираючий вид. Є й оптимістична версія сучасної багатодітності, схожа на витримку з анекдоту: «люба, приїжджай швидше, твої діти б'ють моїх, скоро доберуться до наших» .

«Громадянський чоловік»

Популярність законних шлюбів падає. «Навіщо реєструвати стосунки, раз у нас і так все добре» - міркують чоловіки. «У нас свій закон - кохання» - говорять вслід їм прогресивні жінки, яких не бентежить титул «громадянська дружина». Все спростилося: пожили - не сподобалося, розбіглися. З'їхалися з іншим. Знову проблема? І ви знову у вільному плаванні . Ніхто нікому нічого не винен. Без паперової тяганини, як, власне , і відповідальності, яку чоловіки так старанно уникають, вважаючи за краще цивільні стосунки.

«Хто головний?»

Жінки підступні. Для початку відібрали у сильних половин брюки, пізніше - чоловічі професії, тепер добралися і до ролі в сім'ї. Хто більше кладе на банківську карту, того і «тапки». Той і вирішує, і керує, і рулить сімейним човном. Як наслідок - мозолі, самотність і незадоволеність таким сімейним життям. Чесно, хотіли як краще, а вийшло , як завжди.

«Побут або побут »

Здогадайтеся : слово з п’яти букв, «куди йде все хороше і світле, як тільки послаблює позиції велика любов? Правильно - «побут». Він в усі часи вважався каменем спотикання. Ці проблеми зруйнували не одну пару . Радує, що прогрес на нашій стороні. Час і зусилля на привикання членів сім'ї, готування і затоварення холодильника на місяць зведені до мінімуму. Хай живуть блага цивілізації! Якби всі проблеми сучасної сім'ї вирішувалися так просто!

«М Ж»

Традиційна форма шлюбу , як ми пам'ятаємо , - чоловік і жінка. Ха! Сьогодні лінійка видів шлюбного союзу поповнилася буквосполученнями на будь-який смак: тут тобі і « мм » або «ж ж» , а розкуті вибирають «ж м м » в дусі Маяковського та Брік. Додавайте свободу переконанням, цивільні союзи, шлюб відкритий, шлюб гостьовий. Відчуваєш себе, як в дорогому ресторані: назви лякають, цінник зашкалює, а за підсумками - задоволення незрозуміле, витрачені час і кошти.

«Хлопчики направо, дівчатка наліво»

«Треба відпочивати від сімейного життя, щоб звичка не душила» , « у кожного - своє коло інтересів», « бути вдвох швидко набридне» - міркують новоспечені сім'ї. Тому хобі - окремо, вихідні - окремо, відпочинок за кордоном - теж. До різних спалень, а незабаром і життів, недалеко.

«Розлучення ! І дівоче прізвище »

Статистика нещадна. За її даними, Росія і Україна лідирує за кількістю розлучень. Все це про те, як ми розучилися берегти щастя. Не стало виходити, розклеїлося, будь ласка - твоє право і вибір, можеш йти і шукати іншого.

Епілог. « І жили вони довго і щасливо »

Інститут шлюбу - організм живий, спритно підлаштовується під реалії. Одні ознаки відмирають, інші зароджуються, треті міцно увійшли в життя. Що переважно: немодні традиції або вільні цінності , дружній секс або відносини за домовленістю? А може бути, якщо все перемішати, вийде більш-менш прийнятний мікс? У результаті змішування виходять смачні коктейлі, незвичайні страви, гарні діти, а може, і щаслива сім'я вийде . Головне знати , що , як і в яких пропорціях змішувати.

P.S. Одного разу журналістка запитала у бабусі з дідусем, які прожили в спільному шлюбі 50 років: " Розкажіть нам, молодим, як зберегти стосунки так довго? і який ваш "секрет щастя"?". На що бабуся відповіла: "Знаєш, доню, ми виросли і жили в ті часи, коли поламані речі ремонтували, а не викидали!"

Весільні українські традиції
СВАТАННЯ
Сватання являє собою обряд пропозиції шлюбу, згідно з яким майбутній наречений "просить руки" своєї обраниці у її батьків. Брати участь у цьому обряді майбутній наречений може або безпосередньо сам, або посилаючи до батьків своєї обраниці сватів. Це можуть бути батьки нареченого, найближчі родичі, хресні батьки.
У призначений день, в точно зазначений час, майбутній наречений наносить візит батькам своєї обраниці. З такої нагоди йому слід надіти костюм і мати два букета квітів, один з яких він підносить матері своєї нареченої, а другий - своїй майбутній дружині. За українським звичаєм, пропозицію роблять, звертаючись до батьків своєї обраниці. Наречений каже їм про свої почуття до їхньої дочки і "просить її руки". Батькам приємно буде також почути кілька слів про те, як він буде до неї ставитися, коли вона стане його дружиною. Якщо батьки приймають прохання, то батько майбутньої нареченої вкладає праву руку дочки в руку свого майбутнього зятя. Зручно приурочити першу зустріч з майбутніми родичами до свята, сімейного торжества. Клопоти навколо стола створюють природну обстановку для невимушеного спілкування. Відбувається взаємне знайомство сімей.
Візит не повинен бути тривалим. Якщо батьки жениха не були учасниками сватання, майбутні молодята відвідують їх, майбутній наречений представляє батькам обраницю, а вона дарує квіти майбутній свекрусі.
Після сватання майбутні молодята домовляються про оголошення заручин і визначають її дату.
Якщо майбутні молодята живуть далеко від своїх родичів і немає можливості з'їздити до них або запросити їх до себе, то слід послати батькам фотографії свого обранця (обраниці), описати його (її), запитати ради і дозволу на шлюб у батька і матері.
ЗАРУЧИНИ
Заручини являє собою обряд оголошення майбутніх молодят нареченим і нареченою. Не сприймайте заручини як застарілу формальність. Це не тільки красивий звичай, а й важлива подія у Вашому житті.
ДІВОЧИЙ ВЕСІР І ПАРУБОЧИЙ ВЕЧІР
За старим українським звичаєм звичаєм, ввечері, напередодні весілля влаштовувалися так звані дівичий-вечір і парубочий вечір.
Цей вечір перед весіллям наречена проводить в колі своїх подруг, наречений - в колі своїх друзів.
Основний зміст вечора - обряд прощання з холостим життям.
Якщо наречений і наречена хочуть напередодні весілля бути разом, то можна на дівочий-вечір запросити нареченого з друзями. Однак до кінця вечора нареченому залишатися небажано.
Майбутні молодята можуть скористатися цим звичаєм і запросити на дівочий-вечір і парубочий вечір більш широке коло своїх друзів, ніж на весільне торжество.

ПІДГОТОВКА ДО ВЕСІЛЛЯ
На весілля прийнято посилати письмові запрошення. Запрошення надсилаються в закритому конверті.
Особам літнім і найбільш шанованим майбутні молодята наносять візит і запрошують їх на своє весілля. Це запрошення слід підтвердити і в письмовій формі.
Запрошення можуть бути придбані в спеціалізованих магазинах із заздалегідь віддрукованим на них стандартним текстом, або написані майбутніми молодятами.
Якщо на запрошеннях видрукуваний стандартний текст, то відсутні дані вписуються в них від руки.
Розсилають запрошення наречений і наречена, але, слідуючи традиції, це можуть зробити і їх батьки. У тому випадку, коли весільне торжество буде проводитися у батьків нареченої, то запрошення підписують вони. При проведенні весільного торжества в громадському місці - підписи ставлять батьки нареченого і нареченої.
Якщо на весілля запрошується велика кількість гостей, то запрошення слід розіслати за 3-4 тижні до її проведення. На весілля у вузькому колі, гості запрошуються за 2-3 тижні.
ВЕСІЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ ОДЯГУ
Весільне плаття нареченої може бути як білого, так і будь-якого іншого світлого кольору. Якщо плаття Безрукавка, можна надіти рукавички або браслет зі штучних квітів.
Прикрашати біле плаття штучними квітами того ж білого кольору слід дуже обережно, так як навіть при незначній різниці у відтінках тканин одна з них буде здаватися бруднуватою.
Туфлі слід підбирати під колір тканини або обробки плаття. Довга сукня виглядатиме елегантніше, якщо надіти туфлі на підборах. Туфлі можна замінити босоніжками. Колготки або панчохи до весільної сукні обов'язкові.
З давніх часів наречена з'являлася на весіллі з покритою головою. Спочатку це було покривало, потім його замінила фата. Проте в даний час фата не є обов'язковою приналежністю весільного ансамблю, її можна замінити штучними або живими квітами, шпильками, стрічками, намистом. Це залежить від зачіски, овалу обличчя і ... вашої фантазії.
Квіти традиційного вінка нареченої нагадують квіти апельсина (флердоранж). У вінку вони чергуються з бутонами (закритими або напіврозпустилися) і листям.
Якщо ви вирішили прикрасити голову живими квітами, приготуйтеся постійно стежити за їх свіжістю і замінювати зів'ялі квіти.
Раніше, коли наречена одягала обрядовий одяг, в ансамбль входили численні прикраси.
Сучасній нареченій не слід зловживати великою кількістю ювелірних прикрас, особливо крупного розміру.
Наречений надягає на весілля темний костюм і білу сорочку. За що існував в Україні звичаєм, сорочку дарує нареченому наречена. Черевики підбирають в поєднанні з кольором костюма.
Особливої уваги в костюмі жениха вимагає краватка. Його вибір залежить від кольору, малюнка і тканини костюма. Існує правило, що краватка повинна бути одного тону з костюмом, але світліше або темніше, або вони повинні бути контрастних кольорів.
В нагрудну кишеню піджака можна покласти білий носовичок, а на лівий лацкан - прикріпити квітку.
БУКЕТ НАРЕЧЕНОЇ
Букет нареченої не повинен бути важким, квіти слід вибирати не дуже довгі. Букет може мати різні форми: він може бути круглим, може бути виконаний у вигляді грона або кошичка. Може бути використаний так званий "шведський букет".
Квіти в букеті нареченої повинні бути білими або рожевими. Білий колір символізує чистоту, ніжність; рожевий - молодість. Не рекомендуються яскраво-червоні квіти. При виборі квітів і форми букета вирішальними є вік і зовнішність нареченої, а також колір весільної сукні.
Можна прикрасити букет мереживними стрічками або смужками гіпюру; тюлем, зібраним в розетку; шовковими або репсовимі стрічками.
Букет нареченої зазвичай складається з живих квітів. Якщо ви хочете зберегти його разом з фатою на пам'ять, можете зробити букет з штучних квітів. З живих квітів зазвичай використовуються для складання букетів троянди, тюльпани, гвоздики, півонії. Не рекомендуються - гладіолуси, нарциси, камелії - вони символізують як торжество, так і траур. Перш ніж їх включити у весільний букет, жених повинен порадитися з нареченою.

ОБРЯД ВИКУПУ
Проблему "викупу" вирішують свідок зі свідком, Однак наречений сам може брати участь у проведенні цього обряду. "Викуповують" наречену зазвичай квітами, цукерками. Можна послідувати звичаю, прийнятому раніше в деяких областях, і "викупляти" наречену грошима. Раніше, якщо запропонований викуп не влаштовував подруг нареченої, то вони виставляли "уявну наречену", укриту під шаллю або покривалом. Нерідко траплялося, що жених виявляв під покривалом чоловіка. "Викупивши" наречену, наречений підносить їй весільний букет.
Добре було б нареченому згадати про старий звичай міських весіль - послати нареченій вранці, в день весілля, "женихову шкатулку" з вінчальними приладдям та іншими дарами (солодощами, стрічками, прикрасами і т.д.).
Навіть якщо в шкатулці опиняться тільки "інші дари", можна розраховувати на успіх заходу. І якщо наречена все ж розплачеться за звичаєм, то нехай це станеться від радості. За старовинним повір'ям, якщо наречена хоче бути щасливою в заміжжі, то повинна на весіллі багато плакати.
Раніше в день вінчання мати передавала дочці талісман, який був у нареченої в момент одруження. Це були ладанки, сережки, персні з печаткою і т. д., Які ставали сімейною реліквією і передавалися з покоління в покоління. В даний час таким талісманом може бути перстень з каменем, печаткою або ж інша ювелірна прикраса.
выкуп невесты
ЦЕРЕМОНІЯ ОДРУЖЕННЯ
Усталених правил про те, хто має бути присутнім на церемонії, не існує. Тому наречений і наречена самостійно вирішують питання про те, кого слід запросити на реєстрацію шлюбу в загс або Палац одруження. Як правило, на церемонії в загсі присутні батьки, близькі родичі, друзі нареченого і нареченої. Проте їх присутність на церемонії, так само як і присутність свідків з боку нареченого і нареченої, не є обов'язковим.
Що стосується батьків нареченого і нареченої, то вони можуть або бути присутнім на церемонії в загсі, або зустрічати молодят будинку.

ВІД ЦЕРЕМОНІЇ ОДРУЖЕННЯ ДО ВЕСІЛЬНОГО ВЕЧОРА
Вийшовши з загсу, молодята сідають в першу машину весільного кортежу. Присутні на церемонії одруження розміщуються в наступних машинах весільного кортежу.
Приємно було б в цей знаменний день відвідати місця, особливо пам'ятні молодятам. Наприклад, місце першої зустрічі, місце, де вони любили гуляти і т.п. Можна просто зробити автомобільну поїздку по місту. Якщо дозволяють час і погода, непогано було б виїхати в ліс.
Після закінчення прогулянки весільний кортеж прямує до будинку батьків (як правило, до будинку батьків чоловіка).
ВЕСІЛЬНИЙ ВЕЧІР
Молодята зустрічають гостей і вітають їх біля входу в зал або у вестибюлі. Якщо весілля відзначається будинку, то гостей зустрічають в передпокої. При цьому необхідно заздалегідь подбати про гостей: звільнити вішалки, у ванній кімнаті повісити кілька чистих рушників, в передпокої поставити корзину для сміття, куди було б зручно кидати обгорткові папери від квітів і подарунків.
ВШАНУВАННЯ МОЛОДОГО ПОДРУЖЖЯ

Зустрівши гостей і вождів 10-15 хвилин після зазначеного в запрошенні часу, молодята входять в приміщення, де зібралися гості. До цього часу гості утворюють символічний "коридор щастя". Можна спорудити оригінальні "почесні ворота". В кінці коридору стоять батьки молодят. Гості тримають в руках фужери з шампанським. Мати чоловіка тримає тацю з двома фужерами. Якщо молодята із загсу не заїжджати додому, то мати чоловіка зустрічає їх хлібом-сіллю,
Молодята проходять по "коридору", беруть фужери, їх вітають батьки, потім вони обходять всіх гостей і цокаються з ними.
Коли коло завершено, молодята виходять в вільний кінець "коридору" так, щоб їх бачили всі гості, випивають шампанське і, при бажанні, розбивають фужери. Під час церемонії повинна звучати урочиста музика. Після закінчення церемонії ведучий весільного вечора запрошує всіх за святковий стіл.
ВЕСІЛЬНЕ ГУЛЯННЯ
ЗА ТРАДИЦІЄЮ ДО МОЛОДЯТАМ З БАТЬКІВСЬКИМ НАКАЗОМ ЗВЕРТАЮТЬСЯ БАТЬКИ МОЛОДОЇ ДРУЖИНИ. НАСТУПНЕ СЛОВО - ЗА БАТЬКАМИ ЧОЛОВІКА. ПОТІМ МОЛОДЯТ ВІТАЮТЬ ЇХ БАБУСІ Й ДІДУСІ. ПІСЛЯ ПОЗДОРОВЛЕНЬ МОЛОДЯТА ДЯКУЮТЬ ЇХ І ДАРУЮТЬ ЇМ КВІТИ. ДАЛІ СЛОВО ДЛЯ ПРИВІТАННЯ НАДАЄТЬСЯ СВІДКАМ, РОДИЧАМ І ГОСТЯМ.
В кінці весільного вечора молодий чоловік від себе і своєї дружини вимовляє подячну промову. Якщо вам важко дається імпровізація, цю мову слід продумати заздалегідь.
У своїй промові молодий чоловік дякує всім присутнім. Він може також запросити всіх на святкування весільних ювілеїв, вручивши гостям запрошення такого змісту:
Протягом святкового вечора молодята повинні знайти час поговорити з кожним із запрошених гостей.
При проведенні весільного вечора можна використовувати старовинні українські обряди. Відповідно до одного з цих обрядів, молодому чоловікові потрібно бути готовим до того, що в розпал бенкетів дружину можуть вкрасти. В цьому випадку він шукає свою дружину, а потім "викуповує" її.
Це випробування на знання молодим чоловіком смаків своєї дружини, так як "викупити" її він може тільки тими предметами, які вона найбільше любить.
Якщо молодий чоловік відлучиться куди-небудь без дружини, то його місце можуть зайняти. Зазвичай це роблять брат або сестра дружини. Після повернення йому влаштовується веселий "іспит" на знання своєї дружини.
До кінця вечора свідок може відколоти фату у молодої дружини, і наречені в ролі молодого господаря і господині пригощають гостей. Наприклад, молода дружина сама може розрізати весільний пиріг і пригостити ним гостей.
ЗАКІНЧЕННЯ ВЕСІЛЬНОГО ВЕЧОРА
ПІСЛЯ ТОГО, ЯК МОЛОДИЙ ЧОЛОВІК ВИГОЛОСИТЬ ПРОМОВУ, МОЖНА ЗГАДАТИ ПРО ЧУДОВУ СТАРОВИННОМУ ОБРЯДІ, КОЛИ ВЛАШТОВУВАВСЯ ВЕСІЛЬНИЙ ХОРОВОД, МОЛОДІ ХОДИЛИ ПО КОЛУ ХОРОВОДУ З ЗАВ'ЯЗАНИМИ ОЧИМА, І МОЛОДА ДРУЖИНА ДАВАЛА СВІЙ ВІНОК КОМУ-НЕБУДЬ З ДІВЧАТ, А МОЛОДИЙ ЧОЛОВІК - ОДНОМУ З ЮНАКІВ . ЦЯ ГРА ПОВИННА БУЛА ПЕРЕДБАЧИТИ НАСТУПНУ ВЕСІЛЛЯ.
І сьогодні можна наприкінці торжества відколоти фату молодої дружини і весільний квітка молодого чоловіка, обійти коло гостей, як би прощаючись з безтурботним холостим життям, і вибрати наступну молоду пару.
Якщо весілля святкується не вдома, то, щоб уникнути зайвого клопоту, слід замовити машину до місця проведення весільного торжества до певної години.

Всім щасливого сімейного життя!!!

Постановка весільного танцю

Сьогодні красива традиція першого танцю молодят стає невід'ємною частиною урочистості з нагоди весілля, а постановка першого весільного танцю - важливим і приємним етапом у підготовці до свята.
Повірте, поставити можна будь-який танець, навіть якщо ви раніше не займалися танцями. Все залежить тільки від вашого бажання, прагнення і терпіння. Ми лише допоможемо вам досягти поставленої мети, більш швидко, професійно і приємно!
Спеціально для майбутнього подружжя танцювальна студія пропонує індивідуальне навчання та постановку першого весільного танцю так, що весь процес його підготовки, подарує справжнє задоволення нареченому і нареченій в період передвесільного клопоту.
Вартість занять включає постановку весільного танцю та індивідуальні уроки з професійним викладачем в комфортній обстановці танцювального залу.
Після постановки весільного танцю пара може продовжити свої спільні заняття танцями.
Викладач танцювальної студії створить для Вас унікальний весільний танець, який стане відображенням Вашого стилю і темпераменту.
Музичним супроводом для танцювального виступу може стати Ваша улюблена мелодія або одна з композицій з багатої колекції. Наш викладач допоможе Вам зорієнтуватися і зробити правильний вибір.
Зазвичай на постановку танцювального номера і навчання весільному танцю потрібно від 1 до 4 тижнів. Але сама постановка танцю, як і навчання, це настільки індивідуально, що заочно говорити про терміни досить складно.
Сучасний весільний танець відійшов від класичного стандарту, яким протягом століть залишався повільний або віденський вальс. Сьогодні в моді оригінальні танцювальні номери, які відображатимуть індивідуальність нареченого і нареченої, такі, як румба, Аргентинське танго, фокстрот і ча-ча-ча, а часом навіть джайв та club dance.

Пропонуємо Вам на вибір наступні популярні види першого танцю на весіллі:
ВІДЕНСЬКИЙ ВАЛЬС
Одним з найпопулярніших перших танців на весіллі є Віденський Вальс, який побудований на основі фігур класичного Віденського Вальсу, з включенням фігур з менуету, полонезу, вальсу-гавоту та інших. Він легкий у вивченні і додасть вашому святу урочистий настрій.

ТАНГО
Другим за популярністю слід пристрасне Танго. Цей танець вибирають ті пари, які хочуть вразити всіх гостей своїм неординарним підходом до весільного торжества. Згадайте танго, яке танцював Аль Пачіно в знаменитому фільмі "Запах жінки" або Арнольд Шварцнегер у фільмі "Правдива брехня".

ПОВІЛЬНИЙ ВАЛЬС
Останнім часом все частіше ми ставимо для молодят Повільний вальс. Цей танець створить на вашому весіллі неповторну романтичну атмосферу.

ДОВІЛЬНИЙ ТАНЕЦЬ
Якщо у вас є улюблена мелодія, яка не вписується в рамки вже відомих танців, і ви хочете поставити свій весільний танець тільки під неї - це теж можливо. Ми не будемо обмежувати вас у вашій творчості і постараємося врахувати всі ваші побажання.

Ми також розглянемо будь-які Ваші ідеї і з задоволенням запропонуємо свої (про які розповімо тільки при особистій зустрічі) для постановки оригінального і унікального Вашого першого танцю.
Останнім часом популярними стають танцювально-театральні весільні номери з вираженим сюжетом, яскравими костюмами, в процесі виконання яких активно використовується допоміжний реквізит.
Весільний танець у Львові - постановка, навчання, індивідуальні заняття Отримати детальну інформацію про весільному напрямку і записатися на першу зустріч з викладачем, щоб обговорити ваші бажання і переваги, Ви можете за телефонами та електронною поштою, вказаними на сайті в розділі «Контакти»
Наше головне правило - постановка першого танцю молодят повинна запам'ятатися тільки приємні моменти і, безумовно, хвилюючі, ніжною, романтичною подією !!!

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.