Прикмети до весілля

В народі побутують різні повір'я пов’язані із весіллям. Ось деякі з них:
- Після того як молодята вийдуть з хати разом з дружбами та дружками і направляться до церкви для церемонії вінчання, ні в якому випадку ніхто з весільної процесії не повинен повертатися назад, навіть коли щось забули, щоб молодих не спіткали якісь прикрощі у цей день.
- Дружки або ж маленькі дівчатка,запрошені на весілля, можуть посипати дорогу до церкви попереду молодих барвінком і пелюстками квітів, аби їх життєвий шлях був легким і щасливим.
- Щоб слово молодої у сім'ї було головним - під час відправи у церкві дружка бере поділ плаття молодої й накриває молодому ноги,коли вона це зробить, то молодий завжди буде прислухатись до своєї дружини.
- Хто з молодих першим стане на рушничок щастя у церкві той і буде головним у сім'ї.
- Щоб знати яким буде сімейне життя молодят, треба звернути увагу на те як горять свічки в церкві під час вінчання. Як свічки світяться ясно і спокійно, то життя молодих буде добре. Як свічки шиплять і потріскують, то можуть бути часті сварки у подружньому житті.
- Коли молодята по шлюбі виходять з церкви, то матері нареченого і нареченої мають обсипати їх житом (можна ще дрібними монетами) на довге сімейне життя у достатку.
-Дружбам та дружкам протягом всієї весільної церемонії треба слідкувати за тим аби ніхто з гостей чи родичів не поправляв одяг молодої і молодого (поділ сукні, краватку) і тим самим не відібрав у молодят удачу.
- Пiд час застiлля молодята мають не обпиратися спиною на сидiння, а сидiти прямо, щоб на них не звалювались сiмейнi негаразди.
- Перший бокал, з якого молодята п'ють на весіллі кидають позад себе, щоб розбився на щастя.
- Дружкам молодої не слід засиджуватися за столом ,щоб потім не засиджуватися у дівках.
- Молодій не слід засиджуватися за столом, щоб потім не квокчити(тобто щоб не лиш няньчитись з великою кількістю дітей).

Прикмети варто знати, але не слід серйозно відноситись до них. Головне вірити в Бога і у своїй вірі бути впевненими, що він захистить вас від будь яких негараздів і в день весілля,й на усе подальше життя.
Що ж до прикмет, то сприймайте їх як вид народної творчості, що немає практичного застосування у реальному житті.

Прекрасне місце для чарівного вечора

З сивини віків до сьогодення гомінке і жваве українське
весілля не обходилося без пишного, багатого застілля, яке
сьогодні ми чемно називаємо весільним банкетом чи фуршетом. Не зважаючи на те, хто, який вид застілля для себе обрав, перше про що слід потурбуватися – це вибір затишного, гостинного місця для святкування. Можна сказати, що це – питання першої важливості в організації всієї незабутньої урочистості.
Здавалося б, за такого розмаїття сучасних ресторанів і кафе обрати дійсно ідеальній варіант можна дуже швидко и без проблем. Мабуть, з цим твердження можна погодитися, але як завжди треба вміти правильно прорахувати всі нюанси такої важливої і відповідальної справи, щоб і гості були ситі, і молодята задоволені.
Починати пошуки треба з чітким визначенням того, що саме Ви шукаєте. Для цього неодмінно слід враховувати ряд особливостей майбутньої урочистості. Оглядини ресторанів, кафе чи інших приміщень, де планується святкування весілля слід починати, як то кажуть, з порогу. Треба гарненько роздивлятися навкруги, звертаючи увагу на всі дрібнички, адже саме тут молодята будуть зустрічати своїх гостей, веселитися, святкувати. Як правило, це дійство знімає відеооператор. Тому ні в якому разі не можна допустити, щоб наречені в свою першу спільну урочистість провели в сірому, непримітному приміщенні.
Обираючи банкетний зал для святкування весілля, перше, що треба враховувати – це його місткість і приблизну кількість запрошених. На весіллі завжди мають місце випадки, коли одному-двом гостям не вистачає місця. Чи то їх взагалі забули врахувати, чи столові прибори розставили занадто близько один до одного. Тому за всім треба слідкувати самостійно. Особливу увагу слід приділити сервіровці столу. Це неодмінно допоможе уникнути дрібних неприємностей і прикрих незручностей перед запрошеними друзями та родичами.
Важливим фактором майбутнього святкування може стати і місце розташування ресторану чи кафе та те, як до нього можна найзручніше дістатися. Щоб не зробити прикру помилку, молодятам необхідно заздалегідь скласти список найбільш привабливих і в той же час зручних варіантів для святкування. При складанні цього чарівного списку необхідно дізнатися точну адресу залу, його розміри, наявність автостоянки, можливі шляхи під`їзду і таке інше.
Коли серед всього розмаїття розкішних кафе і ресторанів Вам вдалося вибрати дійсно ідеальний варіант, то саме тут настає час знайомитися з самим приміщенням. На цьому відповідальному етапі організації весілля необхідно бути особливо обачними і уважними, аби не зіпсувати всього майбутнього свята. По-перше, слід точно визначитися чи вистачить в приміщенні ресторану місця для всіх гостей. По-друге, обов'язково уточніть чи зможе адміністрація банкетного залу забронювати його тільки для Вас. Завчасне обговорення цього, здавалося б, дріб'язкового нюансу допоможе уникнути прикрих розчарувань, коли самі молодята на своєму весіллі почувають себе зайвими. Також необхідно дізнатися до котрої години працює ресторан чи кафе, чи можливі варіанти понаднормової роботи, чи є бар, як виглядає танцювальний майданчик і чи є він взагалі. Окреме питання – це естетичне оформлення приміщення. Дуже часто молодятам хочеться прикрасити зал на власний смак,а адміністрація ресторану категорично забороняє всілякі втручання в його інтер'єр. Саме тому це питання слід також заздалегідь обговорити з власниками банкетного залу.
Після того, як влаштовані всі питання з зовнішнім і внутрішнім виглядом приміщення для весільного банкету, саме час переходити до безпосереднього вирішення питань майбутнього святкування. Найбільше уваги на цьому етапі слід приділити організації застілля, заздалегідь обговоривши з адміністратором склад меню, набір страв, та стильове направлення кухні. Все залежить від індивідуальних вподобань молодят та стилю Вашого весілля. Неодмінно, потрібно з'ясувати вартість святкової вечері на одного запрошеного гостя, аби завчасно спланувати святковий бюджет. Останнім часом фінансові питання доволі часто фіксуються у спеціальному договорі між замовником та адміністрацією банкетного залу. Такий договір може визначати перелік послуг ресторану, вартість оренди і обслуговування, розмір передоплати, дату остаточної оплати, гарантії бронювання. З цими ключовими пунктами договору слід не просто ознайомитися, а досконало вивчити всі нюанси, передбачити можливі проблеми. На перший погляд здається, що святкування весілля в кафе чи ресторані може звільнити Вас від багатьох зайвих клопотів і зекономити дорогоцінний час. Однак навіть свято в орендованому банкетному залі вимагає від замовника масу сил, енергії, неабияких організаторських здібностей і постійного контролю.
Весільне застілля – це прекрасне, романтичне продовження всіх обрядів, звичаїв і незмінних урочистостей. В атмосфері невимушеного спілкування молодята з батьками і родичами єднаються у єдину родину, створюють особливе дійство – народження нової сім`ї.

Про страви українські розміркувати. Що то колись нашим предкам їлося й пилося? Куди ж воно поділося, де нове взялося?
Ось наприклад, в Україні, старе й мале знало, що найкраща в світі страва - сите біле сало. Як заколять кабанчика чи заріжуть свинку, було харчів і запасів на цілу зимку. Їси собі сало, м'ясо, воно і не шкодить і водночас сила свинська до тебе переходить. Як з'їдалось біле сало на три грубих пальці, то то був один українець так як три китайці. А тепер нам оминати радять солонину, мовляв у ній забагато є холестерину. А хотілося б фасолі, в роздріб, і кручені, олією заправлені і почасничені. Було, вийдеш на подвір'я, станеш коло тину, сусідові пошлеш привіт та через шпарину, сусід тобі два привіти пошле у повітрі та так ніби вареники вибухли в макітрі. Ото ж є у нас вареники з сиром і сливками, що течуть поміж кишками теплими боками.
Сметанкою чи шкварками щедро перелиті, де є страва ще смачніша на білому світі? Або, що смачніше в світі ніж борщ і сметанка? Виявляється, смачніше - це Галіна бланка. Ой не вірте тій рекламі славні українці, нема кращої в світі рівної нашій господинці, що до столу нам подали смачно споживайте!
Забавляйтесь на весіллі і файно ся майте!

Проведення торгів на весіллі. Брама. Як правильно провести торги?

- Слава Ісусу Христу!
- Слава навіки Богу!
- Ми перепрошуємо, а що це Ви тут зібралися, з якої нагоди?
- Ми Вас тут зустрічаємо, а як Ви підготувалися, зараз ми побачимо.
- Ми вас побачили, подивилися, а тепер дозвольте нам пройти.
- Пройти можете тільки туди, туди і туди, а сюди наразі не можна, мусите, як кажуть, відкупне дати.
- Ви представтесь хто Ви, які Ваші повноваження, і тоді будемо вести розмову.
- Я думаю, що сьогодні не може бути тут простих перехожих, так само як і гостей, які тут нас зустрічають.
Ми приїхали за гарною дівчиною, яка називається Оксана, і живе на четвертому поверсі у цьому будинку, наскільки мені відомо, у нас є хороший наречений, який називається Степан
- Не Ви перші уже приїжджали, так що для нас це не аргумент зовсім!
- Ми сподіваємося на те, що ми будемо останні.
- Ми ні від кого нічого не вимагаємо, але якщо Ви прийшли за чимось, то скажіть як Ви бачите вирішення цього питання, а тоді ми будемо думати, чи будемо віддавати Вам чи ні. Може не дотягнете на Оксану, то дамо Вам якусь іншу молоду, у нас в запасі багато молодих.
- У нас аргументи є, просто, якщо чесно, не зрозуміло, ми тут до вас приїхали, а Ви нас навіть нічим не пригостили. Може Ви би хоть трошки показали нам Оксану. Давайте ми почне так скромно (ставлять пляшку на стіл)
- О ні це замало, замало.
- Ну так як четвертий поверх, то ми Вам чотири пляшечки поставимо. так гарненько, за кожний поверх.
- Я би Вам казав ту машини ближче підігнати, що не треба було стільки ходити.
- Я бачу, що ми приїхали до вимагачів.
- Але Ви були готові на це, я бачу, бо Ви привезли з собою
- Ми готові багато до чого. Я так розумію ми вирішили -чотири пляшки і Ви стіл забираєте.
- Е ні. Я Вам скажу, так - ми можемо поки що з Вами почати розмовляти, а далі вже будемо думати. Бачимо, що люди налаштовані на дискусію, є бажання розмовляти,
- Але так хоч краєчком ока би глянути.
- Несіть ящики сюди! а то так скромно - 4 пляшки.
- Ми переживаємо за вас і за всіх українців, що Ви не повпивалися. Якраз, дивіться, для настрою, гарно поставили на кожен кут, стоїть вперто, міцно,
- Я знаю, що ви щедрі хлопчики, давайте, розщедрюйтесь, Ви хороші. Ще трошки.
- Ви стільки не наливайте, нас тільки двоє.
- За порозуміння.
- За початок розмови :)
- Ні краще за порозуміння.
- З якої ціллю Ви прийшли?
- Ми прийшли для того, щоб попросити Вашу гарну дівчину Оксану, одружитись з нашим хорошим парубком Степаном.
- А може Ви якісь підставні люди, а може там ще щось. Ми ж не бачимо, тому ми хотіли б щоб прийшов молодий, ми подивимось на нього
_Ви нам покажіть спочатку молоду, а ми тоді покажемо нашого молодого
- Ні, ні

... Приводять молодого....

- Я ж казав, що парубок гарний, ми Вас не обманювали. Так що давайте нам молоду. Ми Вам молодого показали, Ви нам молоду покажіть.
- Ви щось поставте на стіл.
- Та Ви подивіться як стіл зігнувся, куди там більше ставити.
... ще ставиться декілька пляшок і виводять молоду.

Відносини із новими родичами після весілля

Досить наївно мріяти про те що після весілля одразу настає медовий місяць а після медового місяця - медовий рік, а потім вже і медове життя. Суцільного меду в житті не буває. І хоч як би ми цього не прагнули, а ложку дьогтю у сімейну бочку меду хтось таки обов'язково підкине. Найприкріше, що часто цей «хтось» виявляється родичем. Не важливо, з чийого боку і якого покоління. Крім героїв сімейних анекдотів - тестя і тещі, свекра та свекрухи, існує ще маса різних родичів - брати, сестри,тітки, дядьки, бабусі, прабабусі і т.ін. Коли ви думаєте, що після весілля їм не буде ніякого діла до ваших сімейних справ, то помиляєтеся. Життя молодої сім'ї і стосунки які у ній складаються, завжди є предметом цікавості та обговорення з боку родичів. Але відносини з ріднею( як з боку чоловіка так і з боку дружини ) обов’язково треба налагоджувати, а надмірну нав’язливість та цікавість, щодо ваших сімейних справ, делікатно переводити на інші теми. Для початку вам потрібно запам'ятати, послідовність родинного зв’язку із усіма родичами.

Словничок для молодят - як називається рідня по лінії чоловіка чи дружини:
Теща - мати дружини
Тесть - батько дружини
Свекруха - мати чоловіка
Свекор - батько чоловіка
Свояк (швагро) - брат дружини
Своячка - сестра дружини
Дівер - брат чоловіка
Зовиця - сестра чоловіка
Невістка – синова дружина для батьків чоловіка
Зять -доччин чоловік для батьків дружини
За традицією, найбільш туго складаються відносини по лінії «невістка-свекруха» і «зять-теща». Як правило, фундамент для цих відносин закладається ще до весілля. Тому вельми корисно буде і нареченому, і нареченій приготуватися до першої зустрічі з мамою своєї майбутньої половинки. Вибрати підходящий подарунок, вести себе відповідно, загалом, залишити про себе хороше враження - і перший крок до взаєморозуміння буде зроблений. Від обох мам, до речі, теж дуже багато залежить. Не варто бути надто прискіпливими, і навчитись поважати вибір своїх дітей.
Коли почнуться приготування до весілля, молодим обов'язково потрібно консультуватися з батьками. Навіть якщо ви будете всі рішення приймати самі, включіть батьків(особливо мам, звичайно) в процес обговорення. Тим самим ви віддасте їм данину поваги.
Якщо ж ви бачите, що в якомусь питанні думка вашої половинки не співпадає із баченням вашої мами, вам слід вступити у дискусію і постаратися згладити спірне питання. Не чекайте що все вирішиться само по собі,тому, що може воно і вирішиться, але ваші найрідніші і найдорожчі затаять образу одне на одного і в майбутньому відносини можуть тільки ускладнитися. Згладжуйте навіть натяки на якісь конфлікти між вашою мамою та чоловіком або дружиною-адже тільки ви, як найближча людина для них обох, зможете знайти оптимальний компроміс у кожному спірному питанні.
Для молодої дружини після весілля настає гаряча пора у відносинах зі свекрухою. Саме зараз важливо розвинути початки того хорошого, що вдалося закласти до весілля. Якщо ви живете окремо від батьків, постарайтеся частіше запрошувати свекруху в гості. Але робіть це ненав'язливо, щоб у мами вашого чоловіка не виникало відчуття, ніби її запрошують, коли потрібно допомогти зі куховарством або прибиранням чи посидіти з дітьми. Якщо стосунки у вас склалися непогані, запропонуйте свекрусі спільно сходити в театр, погуляти в парку, виїхати на природу. Це ж стосується і молодого чоловіка - радьтеся з тещею з різних питань, запрошуйте її в гості. Їй буде дуже приємно, якщо ви звернетесь до неї за порадою,наприклад, який подарунок зробити дружині. До того ж, вона, добре знаючи свою доньку, напевно дасть вам слушну пораду.
Телефонуйте своїм новим родичам просто так, щоб поговорити, а не тільки по справі. До критичних зауважень, які у батьків напевно будуть, ставтеся по-філософськи: не сприймайте все відразу на свій рахунок. Вони ж хочуть, як краще, а ви ж все одно зробите по-своєму, то ж чи варто через такі дрібниці засмучуватися?
Якщо ж молода сім'я живе з батьками, то ситуація тут не проста. Потрібно бути справжнім ангелом, щоб не виникало конфліктів. Тому, щоб уникнути неприємних ситуацій, молодим слід докласти всіх зусиль, аби жити окремо. Ну, а якщо не вийшло – наберіться терпіння та винахідливості у відносинах і не втрачайте можливості витягнути коханого або кохануу із батьківського гнізда у самостійний політ.

Чому в нареченої сумні очі?
Чи помічали Ви коли-небудь, що в нареченої сумні очі? У давнину наречені дуже рідко обирали собі пару самостійно, за них це робили рідні. Укладання шлюбу без любові було радше правилом ніж виключенням з нього. Не дивно, що наречені в день одруження виглядали, м'яко кажучи, не зовсім щасливими. Але то колись, зараз же зовсім інша ситуація. А наречена все одно з нотками суму на обличчі.
Значний вплив на вираз обличчя має вибір макіяжу. Весільна сукня, фата, обручка – це найголовніші речі для нареченої. Проте не слід забувати і про макіяж. Ось і сумують очі нареченої через занадто серйозний чи неправильно підібраний макіяж.

Можна нанести макіяж власноруч, але при цьому Ви маєте точно знати, що робите і що хочете отримати в кінцевому рахунку. Краще не експериментувати в день весілля, все має бути «прорепетируване» до урочистої події. Краще спробувати наносити макіяж декілька разів, порівнювати варіанти і остаточно визначитися з тим, що найбільше Вам пасує. Не завадить порадитися з професійним візажистом, який зможе підібрати відтінки, які дійсно підходять до Вашого обличчя. До того ж засоби для нанесення макіяжу також мають бути надійними і перевіреними, аби в останній момент не виникло неприємних прикростей.

Корисним буде подивитися як виглядає ваш макіяж на світлинах, зробити таку собі оцінку збоку. Часто саме через невірно підібрані відтінки наречена виглядає занадто сумною та похмурою. Важливо вміти підкреслити те, що цього вимагає і не перенасичувати косметикою і так виразні риси обличчя. Наприклад, якщо бракує виразності бровам, вони здаються Вам занадто світлими і невиразними, можете з побавитися олівцем, але пам'ятайте, що він має бути не надто темним. Не коригуйте брови безпосередньо перед днем весілля, це може надати небажаної припухлості і почервоніння в області вищипування. Основну увагу зверніть на уста і очі. Помаду обирайте не надто темних відтінків, вона не дуже добре виглядає на світлинах. Більшість наречених дуже переймаються через стійкість помади, адже з кожним «гірко» помади на устах все менше і менше. Саме тому наречені обирають стійку губну помаду. Це не зовсім правильно, бо стійка помада, що представлена зараз в торгових мережах, може підсушувати уста і призводити до мілких і дуже неприємних тріщинок. Аби колір на устах тримався довше є свій секрет. По-перше підведіть губи олівцем, їх можна навіть легенько заштрихувати. Потім спеціальною кісточкою накладайте помаду, заповнюючи при цьому складочки на поверхні губ. Після цього піднесіть паперову серветку до уст і злегенька просякніть її. І накладайте помаду знову. Після такої процедури вона триматиметься на губах довше, а на вигуки «гірко» Ви реагуватимете спокійніше. Найголовніше – очі. В очах, як то кажуть, відображається душа людини. Ваші уста можуть і не розпливатися в посмішці, але якщо Ви почуваєтеся дійсно щасливою, про це розкажуть очі, це дзеркало душі, в ньому можна побачити всі переживання та емоції. Головне не дуже ховати їх під завісою макіяжу. Вони мають бути виразними, але й тут треба знати міру. Не слід брати занадто темні тіні, бо очі видаватимуться чорними проваллями, тіні з блиском погано виглядають на весільних світлинах. Туш для вій має бути водостійкою. Це допоможе зберегти її саме на віях, а не змивати з-під очей, коли Ви ненароком, розчулившись, не втримаєте сльози щастя. Не намагайтеся загримувати себе під відому модель чи зірку телеекрану, кардинально змінивши свою зовнішність, Ви ризикуєте збентежити нареченого. Адже весь вечір він буде почувати себе в компанії незнайомої, навіть трішки чужої, леді.

Якщо ж Ви не впевнені, що самостійно впораєтесь з весільним макіяжем, скажімо боїтеся хвилювання перед урочистою миттю чи Вам не доводилося наносити макіяж для подій такого рівня, тоді краще звернутися до професіонала. Візажист вміло підготує ваше обличчя для нанесення макіяжу аби на весілля Ви всіх вразили чистим, здоровим і сяючим личком. До того ж професіонали знають багато маленьких хитрощів і секретів, які стануть у пригоді під час нанесення макіяжу. Наприклад, зможуть гарно і надійно приховати дрібні недоліки Вашої шкіри, знайдуть потрібні засоби, щоб вигідно підкреслити риси обличчя.

Весілля – грандіозна подія в житті кожної дівчини. Саме тому виглядати треба неперевершено. Головне більше посміхатися, адже це щаслива мить, на вас дивляться десятки очей. Відкиньте непотрібні хвилювання і задайте собі позитивний настрій, щоб потім гості не ламали собі голову над питанням: «чому ж у нареченої сумні очі?».

Вчимося прикрашати весільній стіл

Оформлення весільного банкету в цілому, а головне – прикрашення весільного столу – то є справжнє мистецтво. Звісно ж гарно вбраний стіл зробить Ваше весілля ще більш особливим і незабутнім. Багатьох молодят, які прагнуть досконалості в усьому, цікавить питання: «чи потрібно дотримуватися якихось особливих правил під час прикрашання банкетного столу?» Звісно ж свої специфічні закономірності є і в такій особливій справі. Головне слідувати за своїми уподобаннями, дати волю власній фантазії та дотримуватися того стилістичного напрямку, який був обраний для організації святкування. Взагалі на сьогодні широко побутують декілька оригінальних варіантів декорування весільного столу, один з яких обов'язково припаде до душу саме Вам.
Найпростіший і найпопулярніший стиль декору вкладається в дві безсмертні тенденції: елегантність і простота. Урочистість, вишуканість і неординарність весільного банкету зможуть підкреслити елегантні високі вазоні з витонченими квітами на довгих ніжках. Такі універсальні прикраси можна розставити вздовж столу. Вони будуть прекрасним елементом декору і в той же час допоможуть заощадити дорогоцінне місце на самому столі.
Якщо ж Вам більше до душі незвичайні, екзотичні прикрасі, які виглядають рідкісним родзинками, то й елементи декору для весільного столу мають бути відповідними. Доволі ефектно і незвичайно будуть виглядати великі квіти чи квіткові букети в поєднанні з яскравим пір’ям або свічками різних форм і кольорів. Такі оригінальні прикраси краще всього розміщати в центрі святкового столу. Якщо ж проблема економії простору на столах стоїть дуже гостро, то букети квітів можна розмістити на вишуканих підвісках на будь-який смак, щоб вони гармонійно звисали зі стелі або ж розставити на спеціальних підставках біля столів.
Для багатьох молодят з різними вподобанням підійдуть збірні прикраси, де поєднано все і відразу. Такі елементи декору найчастіше поєднуються в неймовірні квіткові композиції. Наприклад, це можуть бути композиції у вигляді веселки з різнокольорових букетів, сердечка з червоних троянд або композиції з ромашок у вигляді обручок, оздоблених бісером і перлами. Головне в організації таких композицій – це своєрідність і самобутність фантазії наречених.
Доволі часто в якості неповторних і дуже оригінальних прикрас для весільного столу використовують всілякі солодощі. Такі прикраси можна рівномірно розставити на столах у мініатюрних, витончених вазонах. Різнокольорові драже, тістечка у формі сердечок, обручок, квітів, оригінальні весільні цукерки – все це може стати справжньою солодкою родзинкою на весільному столі.
Особливої атмосфери і сімейного тепла святковій вечері з нагоди весілля надає правильно підібране освітлення. В якості джерела світла можна обрати запалені свічки або декоративні ліхтарики найрізноманітніших форм і кольорів. Такі світлові прикрасі можна розмістити на кожному зі столів, розставити на підставках або підсвічниках, прикріпити на стелі чи стінах залу.
Якщо ж молодята вирішили справити справді українське весілля з урахуванням древніх традицій, то для них серед національних символів знайдеться величезний пласт цікавих і дуже оригінальних прикрас для столу. Раніше молодята прикрашали стіл гілочками калини з цвітом чи гронами, в залежності від пори року. Так, вважалося, що калина, як символ роду, буде захищати і оберігати новостворену родину. Також дуже популярним серед прикрас був виноград, що символізував собою красу і радість створення нової сім'ї. Адже виноградній сад – це нива життя, на якій чоловік – невтомний сіяч, а жінка – берегиня виноградної лози – сімейного вогнища. Також до столу могли класти мак, щоб оберігав од усякого зла і лукавства. Не рідкістю на весільному столі був і красень-хміль, що вважався символом молодого буяння, розвитку та палкого, щирого кохання. Хміль взагалі вважають суто весільним символом, адже коли кажуть, що хлопець «в'ється», мають на увазі його готовність до подружнього життя, про дівчину в такому разі говорять, що їй час «пучечки в'язати». Особливу увагу в прикрашанні весільного столу слід приділити серветкам. Вишиті неперевершеним українським орнаментом серветки стануть найкращою, найоригінальнішою і найпривабливішою окрасою будь-якого банкету. До того ж такі серветки послужать нареченій, а в подальшому добрій господині, ще довго-довго. Вони стануть незмінними прикрасами під час кожного родинного застілля.
Маючи за плечима таку чудесну весільну символіку чи варто використовувати на своєму банкеті заморські орхідеї, про які ми практично нічого не знаємо, канделябри і серветки з дивними символами?! Звісно ж це справа смаку та індивідуальних вподобань. Вирішувати тільки Вам, щасливі наречені, яким має бути весільний банкет і святковий стіл.

Чим зайняти дітей на весіллі?

Дитина - це незвичайний весільний гість, дорослі
веселощі навряд чи зацікавлять її більше аніж на годину. Запрошуючи на банкет друзів або родичів з дітьми, треба придумати чим зацікавити малюків, і запропонувати для них у якості розваги щось особливе.
Для того щоб діти на весіллі, під час застілля та розваг дорослих, не нудьгували, не придумували ніяких небезпечних витівок та не дошкуляли капризами своїм батькам, найкращий варіант чимось зайняти їх - це запросити аніматора, клоуна або фокусника які являються професіоналами у галузі дитячих розваг і запропонують спеціальну програму для маленьких гостей.
Якщо весілля проходить у теплу пору року, малюкам можна організувати розваги на природі. Замовити для них надувні атракціони - батут, гірки або замок
Також дітей можна зацікавити ляльковою виставою, загадками або міні-концертом.
Провести для них конкурс на висловлення найкращого побажання для молодих а переможцю та учасникам роздати заздалегідь підготовлені заохочувальні призи.
А ще для юних гостей на весіллі можна присвятити кілька танців, які вони затанцюють із молодими. І най головніше організувати дітям окремий солодкий стіл де окрім солодощів будуть ще й фрукти та смачні напої.
Коли діти відчують себе бажаними гостями на вашому весіллі, вони ні за що його не зіпсують своїми примхами. Подбавши про розваги дітей, можете бути впевнені, що ваше свято запам'ятається всім як найвеселіше і по справжньому казкове!

Дітки на весіллі

Весілля – це свято для усієї родини, для великих і малих.

Тожзбираючись на весілля, батьки повинні підібрати цікавий образ для своєї дитини. Адже симпатичний, святково одягнутий малюк сподобається усім гостям, молодій парі та звичайно ж фотографу.

Зазвичай святковий дитячий одяг яскравий, з великою кількістю блискіток, аплікацій та інших елементів. Тому, батькам, аби не переборщити, краще вибрати для малюка одяг класичного крою. Для хлопчиків – чорний, чи сірий костюм із піджаком або ж жилеткою. Для дівчаток чудово підійдуть сукні білого чи кремового тонів. Хтось може заперечити, мовляв, це одяг для старших, він дуже офіційний. Не можливо, не погодитись із таким твердженням, але зауважте, з яким захопленням гості будуть дивитись на вашу дитинку, скільки компліментів буде зроблено, завдяки елегантному костюму.
Тепер поговоримо про роль діток на весіллі.
Все ж таки, «гуляння аж до рання» - це свято для дорослих, але без присутності кумедної, веселої малечі, обійтись неможливо.

Отримавши запрошення на весілля, одразу ж поцікавтесь у наречених, чи планують вони залучати вашу дитину до певних обрядів. Дівчаткам часто довіряють сипати квіти перед молодими чи нести шлейф нареченої. Аби все вийшло, як задумано, підготуйте малюка. Розкажіть дитині як потрібно себе поводити, що необхідно буде робити. Проведіть невеличку репетицію разом із малюком, або ж покажіть йому весільне відео інших пар, де діток також залучали до проведення церемонії.

Коли настає час самої весільної забави, діток також можуть покликати на допомогу. Наприклад,тамада може провести конкурс, де необхідна буде участь дітей. Якщо ваш малюк не боїться публіки, нехай обов’язково приймає участь!
Суперечливим залишається питання, про час перебування дітей на святі. Не варто тримати втомлену дитину аж до закінчення святкування. Своєрідним завершальним моментом слугує «Танець каченят» для діток, їх батьків та молодят. Після цього найкраще відвезти дитинку додому, аби вона могла відпочити після насиченого подіями дня, а батьки могли продовжити святкування.
Обов’язково беріть діток разом із собою на весілля, аби вони відчули себе частинкою великого та важливого свята!

Двоє: я і моя тінь
Поява на світ близнюків – велика загадка природи. Людину, схожу на тебе як дві краплі води природа дарує далеко не кожному. Щастя помножене на два, три, а то й чотири трапляється інколи в різних родинах. Батьки планують народження тільки одного малюка і раптом отримують бонус. Це природно, що в такій ситуації мама з татом відчувають невелику розгубленість в питаннях виховання малюків.
В стародавні часи близнюків вважали посланцями богів, приписували надприродні можливості. Про телепатичний зв'язок між близнятами говорять і сьогодні. Вчені не підтверджують цей факт, але й не спростують його. В народі живуть розповіді-легенди про незбагненій зв'язок між близнюками. Кажуть, якщо одному з них доводиться переживати дещо незвичайне, інший, перебуваючи навіть на протилежному кінці світу, відчуває те саме.
Близнюкам можна позаздрити. Вони не знають самотності, проте з дитинства у них немає й хвилинки, коли вони були б залишені самі на себе. Малюки завжди разом, з раннього дитинства в своїх іграх вони розподіляють між собою функції і ролі. Саме в цей період розвитку закладаються основи їх взаємовідносин в майбутньому. Якими будуть ці відносини в основному залежить від батьків. Дуже часто вони припускаються грубих помилок у вихованні своїх дітей. Найпоширеніша і неприпустима помилка виникає тоді, коли батьки починають ставитися до близнюків, як до єдиного цілого. Їм часто купують однакові речі, іграшки тим самим, роблячи з двох різних людей одну. Мами не чують себе від радості, гуляючи з такими однаковими дітками, а перехожі не можуть стримати зачарованої посмішки. Причому заохочується не лише зовнішня схожість, чимало батьків впевнені, що малюки мають абсолютно в усьому бути схожими один на одного.
Батькам вигідно, що діти завжди разом, граються і не заважають. А близнюки тим часом зациклюються один на одному. Постійний тісний контакт між ними впливає на розвиток їх особистостей. Вічно зайняті мама й тато вважають, що дітям добре разом і вони не потребують спілкування з ровесниками. Звісно це чудово, що малюки ростуть дружними, просто обожнюють одне одного. Однак постійне підкреслювання схожості призводить до взаємозалежності дітей. Часто нерозлучним близнюкам буває доволі важко самоствердитися в колективі, будь то дитячий садочок, школа чи місце роботи. От і виходить, що милі на перший погляд однакові платтячка та костюмчики можуть стати першими кроками до дорослої безпорадності близнюків. Звикнувши до постійної ідентифікації, вони, в прямому сенсі слова, не зможуть жити одне без одного. За такого виховання близнюки приречені на страждання. Прийде час створювати сім'ю, кар'єру і тут вже не буде місця для двох.
Щоб уникнути неприємних проблем у майбутньому, батькам варто прислухатися до деяких педагогічних порад. По-перше, особливу увагу слід приділити формуванню у близнюків індивідуальних психологічних рис. Батьки повинні всіляко підкреслювати не схожість, а відмінність між близнюками. Це допоможе уникнути нездорової прив’язаності між ними. Не варто заохочувати бажання дітей в усьому бути схожими один на одного. Важливо пам’ятати, що їм корисно спілкуватися з іншими дітьми, адже це дозволить їм розширити свій світогляд, навчить вести діалог.
Близнюки в рівній мірі потребують батьківської турботи, любові ніжності та уваги. Іноді саме через те, що батьки розділяють ролі близнюків на лідера і того, хто з ним, між дітьми спалахує ворожнеча. Вони можуть навіть зненавидіти одне одного, але думка бути розлученими приносить їм нестерпний біль. Багато нюансів слід врахувати при вихованні близнят. Від цього залежить будуть вони запеклими ворогами чи найкращими друзями, подібно до античних діоскурів Кастора та Полідевка, що назавжди увіковічені в одному із зодіакальних сузір'їв.

Як допомогти друзям на весіллі. Поради свідкам
Перші люди на весіллі – молодята. Молоді, гарні, їхні очі іскряться любов'ю і щастям. Гості зачаровано розглядають наречену, хвалять нареченого. Проте за посмішками молодят часто криється проста втома, адже так багато треба встигнути перед весіллям, стільки всього необхідно підготувати, що в кінці кінців на самому святі сил на вирішення будь-яких непередбачуваних конфузів просто не лишається. Батьки молодят також багато енергії вкладають в організацію весілля, однак, всього передбачити не можна. Потрібен свіжий погляд. То на кого ж покластися? Гості прийшли на весілля аби відпочивати і веселитися, вони далекі від організаторських проблем.
В такий момент саме час згадати про свідків. Свідки на весіллі – це зовсім не ті люди, що засвідчують укладання шлюбу, чи сидячи поряд з нареченими насолоджуються їжею і напоями. У них набагато відповідальніша місія. Дорогі свідки, на вас довірено ціле свято, більше того, на вас покладаються ваші друзі. Адже в день весілля, в цей незабутній день щастя молодята, що пережили божевільні дні підготовки, мають право розслабитися. Та й не батькам слід дбати про порядок на святі. В цей день їм треба милуватися своїми дітьми, бажати їм щастя й долі, а не постійно смикатися через непередбачувані проблеми. Тож виходить, що саме свідкам треба взяти на свої дружні плечі всі неприємні моменти. Чоловік, якому найбільше довіряє наречений, тобто свідок, має слідкувати за порядком, а не перехиляти чарку за чаркою. В день весілля він має завчасно приїхати до нареченого і допомогти йому з останніми приготуваннями. Викупляє майбутню дружину саме свідок, тому не слід забувати про гроші, цукерки та шампанське. До речі, наповнює бокали гостей після реєстрації шлюбу теж свідок, він має слідкувати, щоб його всім вистачило. Якщо на весіллі «вкрали наречену» викуп платити мусить також він. Тож або пильнуйте наречену, що вам навряд чи вдасться, або подбайте про гарний викуп. Взагалі, щоб не потрапити в незручне становище свідкам слід знати специфіку традиційних весільних конкурсів.
У дружки своя особлива місія. Ще до весілля вона разом з нареченою має пережити всі походи по крамницях, вибір сукні, фати, зачіски та прикрас, а безпосередньо на святі бути поруч в потрібний момент. Зазвичай, саме дружці випадає велика честь допомагати нареченій одягати весільну сукню. Велика роль випадає їй і у проведенні викупу нареченої. А стільки буває непередбачуваних ситуацій, де без допомоги дружки просто не обійтися. В її сумочці має обов'язково бути хоча б голка з ниткою та помада.
Дорогі свідки пригодуйтеся до того, що на весіллі вам доведеться брати участь у різноманітних конкурсах. Спершу гості дещо пасивно реагують на різні забави, тому, як то кажуть, вам доведеться розігрівати публіку. Слідкувати за тим, щоб всі були задоволені, а після свята проводжати гостей додому.
Оскільки свідки – це особливі гості на весіллі, тож їхні подарунки також мають бути особливими. Ви ж найкращі друзі молодят, подумайте чи варто обмежуватися банальними грішми в конверті та виголошувати замусолені від весілля до весілля тости. Увімкніть фантазію, подаруйте щось особливе, незвичайне і в той же час необхідне для молодого подружжя. Не зачитуйте, запинаючись побажання з дешевої листівки. Ви на весіллі найкращого друга чи подруги, скажіть кілька теплих слів, що йдуть від самого серця, вони запам'ятаються набагато краще ніж чужі вірші.
Виходить, у свідків на весіллі більше обов'язків ніж прав, однак ці обов'язки окрім них ніхто не виконає. Та й хіба ж це не чудово, коли ви можете допомогти найкращим друзям, подбавши про спокій в найважливіший день їхнього життя.

Весільні конкурси для батьків, гостей та дітей
Кожен з нас рано чи пізно приходить до думки, що прийшов час одружуватись. Хочеться, щоб день народження нової сім’ї запам’ятався надовго як самим молодятам, так і їхнім гостям. Звичайно, найпростіше звернутись до професійних організаторів різних свят. Але, по-перше, є великий ризик замість очікуваного задоволення отримати шаблонні конкурси, а, по-друге, в наш складний з економічної точки зору час це просто не всім по кишені. Тому заручаємось допомогою друзів, і ваше весілля – неповторне.
Щоб гості не сумували і не заглядали частіше у чарку чи на годинник, їх потрібно задіяти у конкурсах.

КОНКУРС ДЛЯ БАТЬКІВ НАРЕЧЕНИХ
Гості з боку молодої задають питання новоспеченим свекру і свекрусі ,які стосуються їх невістки (коли святкує день народження, улюблена страва, хобі, письменник і т.п.). Відповідно, гості молодого також «екзаменують» тещу і тестя. Метою такого конкурсу є виявити, що знають батьки про своїх дітей, а також допомогти їм швидше знайти спільну мову.

КОНКУРС ДЛЯ ГОСТЕЙ
Традиційний танець з мітлою можна удосконалити, запропонувавши тим, кому не пощастило з партнером, в якості фанта не тільки гарно чи оригінально привітати молодят, а й поділитись своєю життєвою мудрістю, вистражданою власним досвідом.

КОНКУРС ДЛЯ ДІТЕЙ
На кожному весіллі є хоча б кілька дітей різного віку, для яких включають «Танець маленьких каченят» і все. А ви запитайте їх, як провести дозвілля. Не пошкодуєте! Зовсім маленькі захочуть співати «Коровай». Весело буде всім. Трохи старші продемонструють свої таланти, побажавши молодій парі, щоб їх майбутні діти були у всьому неперевершеними.

Пенелопою бути важко (?)
25 років чекала свого коханого чоловіка Одіссея прекрасна Пенелопа, як могла, відбивалася вона від нахабних та жадібних до влади наречених, не вірила, що її другої половинки немає у світі живих. І дочекалася! Не одразу впізнала та прийняла його, але дочекалася. А Ви б змогли так?

За результатами Інтернет-опитування, 41% жінок та дівчат відповіли на це питання однозначно: «Так!». Це, звичайно, радує, але… чому ж тоді так часто дівчата банально не дожидаються своїх хлопців із армії? Це ж не 25 років без зв’язку та впевненості в тому, що коханий живий. Більш того, можна навіть бачитися. Мабуть, часи таки змінюються, і вага почуттів, на превеликий жаль, меншає під натиском більш тлінних цінностей.

Коли і де у світі панувала справжня любов? Декілька століть тому представники «благородних» верств населення не мали права пов’язувати свої долі з рабами, оскільки могли лишитися без титулу та спадку. А на сході навіть дотепер наречена може вперше побачити свого майбутнього супутника життя на весіллі. Звичайно, для людей, вихованих у певних рамках це навіть нормально, але сила кохання здатна руйнувати їх.

Мудрі люди кажуть (а не вірити їм не можна), що любов, як вогонь, а розлука та очікування – вітер. Слабку розлука загасить, а сильну роздує у величезну пожежу. Мабуть, у сучасності щось та трапилось, бо незгасима любов з довгим вірним очікуванням перетворилася на щось диковинне, чудернацьке і відповідно сприймається оточуючими. Що тільки не говорять про дівчат, що вірно чекають коханих, які поїхали навчатися або на заробітки за кордон, або взагалі (не приведи Господь) зникли безвісти. Далеко не всі слова, звернуті до них – слова підтримки, особливо в останньому випадку. Батьки, які не бояться поняньчити внуків, починають підшукувати доньці наречених, подруги сміються, менш близькі люди просто не розуміють і віджартовуються, мовляв, усе проходить – пройде і це.

Тут нічого порадити. Хоча ні – є що. Чекати просто варто! Не тому, що це романтично і красиво, ні! Якщо так – то краще не треба. Ждіть, якщо любите!

Вас би, мабуть, теж чекали! А Ви б дочекалися?!

Нареченій на замітку

елементарним це тільки здається . Адже не кожен день ви королева в пишному вбранні і не кожен день до вас під'їжджає лімузин. Більшість наречених не уявляють , що цілий день носити на своїх тендітних плечах важкий сукні з довгим шлейфом і кріноліном , стразами і мереживами нелегко , та й незвично . У весільний день ви королева , а це означає , що ви повинні королівськи вийти з вузьких дверей весільного автомобіля і пройшли до вівтаря .... Як це зробити дійсно красиво - ви дізнаєтеся , прочитавши цю статтю.• Щоб уникнути конфузу , при посадці в шикарний весільний автомобіль , не намагайтеся відкрити двері лімузина самостійно , по-перше , не царська це справа , а , по-друге , можна зламати манікюр. При посадці в весільну машину , від'їжджаючих до місця реєстрації шлюбу , двері для нареченого і нареченої зобов'язаний відкривати свідок нареченого.• Нареченій і її подружці необхідно акуратно підняти пишні спідниці весільного плаття і акуратно розмістити їх в автомобілі. Зверніть увагу на те , щоб двері автомобіля не прищикнула рюші і волани , в іншому випадку , наряд зіпсується за довго до весільного торжества і банкету.• Рекомендуємо нареченій стати спиною до автомобіля , максимально , наскільки це можливо , і повільно сісти на місце; ногами ви продовжуєте стояти на асфальті , згинаєтеся тільки в талії , так , щоб , сідаючи , не зачепити зачіскою за верх дверного отвору машини. Це буде дуже красиво і граціозно , а найголовніше буде збережений зовнішній вигляд королеви весільного балу .• Необхідно упевниться , що людина, яка притримує шлейф весільного плаття , синхронно пересувається разом з нареченою , щоб випадково не порвати і не пом'яти плаття .Тільки після цього потрібно одночасно підняти ноги і зручно розміститися в автомобілі. Тепер ви сидите правильно .• Розташувавшись зручніше , нареченій потрібно зібрати пишні спідниці на колінах , а шлейф укласти поперек спідниць. Це допоможе зменшити ймовірність того , що шлейф помнеться або наречена заплутається в довгому весільній сукні або розірве шлейф каблуком.• День весілля нелегкий , тому нареченій потрібно розслабитися і відпочивати під час переїздів. Щоб уникнути порушення прекрасного образу нареченої , ні до чого пересідати з місця на місце. Немає жодних причин думати , що наречена повинна сидіти в самому незручному місці - в центрі автомобіля!• Весільний букет нареченої краще розташувати поруч на сидінні або біля заднього скла автомобіля. Якщо у весільному букеті відсутня портбукетница , то деякі квіти можуть бути вологими , і зелений сік рослин потрапить на ваше плаття .• Хто б не їхав разом з вами , він повинен входити в автомобіль з іншого боку , природно , упевнившись , що це безпечно.• З весільного автомобіля наречена виходить останньої. Після прибуття на місце , не забувайте попросити водія розблокувати двері.• Свідок нареченого відкриває двері і допомагає вийти з машини нареченій , а наречений стоїть поряд з машиною. Свідок , подружка нареченої , допомагає з сукнею і шлейфом. Нареченій потрібно пам'ятати , що спочатку необхідно поставити обидві ноги на землю або сходинку автомобіля , і потім , виходити з автомобіля. Пам'ятаєте, в першу чергу «виходять » плечі .• Свідок дістане з машини весільний букет , поправить плаття і шлейф. Пам'ятайте , дорогі наречені , що королевою бути непросто в суєті суєт. Але ... , Ваша Величносте Наречена , спробуйте проявляти менше самостійності і різких рухів у весільний день.
Посадка в ваш лімузин елементарною здається тільки на перший погляд. Адже не кожен день ви, королева, в пишному вбранні і не кожен день до вас під'їжджає лімузин. Більшість наречених не уявляють, що цілий день носити на своїх тендітних плечах важку сукню з довгим шлейфом і криноліном, стразами і мереживами нелегко, та й незвично. У весільний день ви королева, а це означає, що ви повинні по-королівськи вийти з вузьких дверей весільного автомобіля і пройти до вівтаря .... Як це зробити дійсно красиво - ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.

• Щоб уникнути конфузу, при посадці в шикарний весільний автомобіль, не намагайтеся відкрити двері лімузина самостійно, по-перше, не царська це справа, а , по-друге, можна пошкодити манікюр. При посадці в весільну машину, від'їжджаючих до місця реєстрації шлюбу, двері для нареченого і нареченої зобов'язаний відкривати свідок нареченого.

• Нареченій і її подружці необхідно акуратно підняти пишні спідниці весільного плаття і акуратно розмістити їх в автомобілі. Зверніть увагу на те, щоб двері автомобіля не прищипнули рюші і волани, в іншому випадку, наряд зіпсується за довго до весільного свята і банкету.

• Рекомендуємо нареченій стати спиною до автомобіля, максимально, наскільки це можливо , і повільно сісти на місце; ногами ви продовжуєте стояти на асфальті, згинаєтеся тільки в талії, так, щоб, сідаючи, не зачепити зачіскою за верх дверного отвору машини. Це буде дуже красиво і граціозно, а найголовніше буде збережений зовнішній вигляд королеви весільного балу .

• Необхідно впевнитись, що людина, яка притримує шлейф весільного плаття, синхронно пересувається разом з нареченою, щоб випадково не порвати і не пом'яти сукню.

Тільки після цього потрібно одночасно підняти ноги і зручно розміститися в автомобілі. Тепер ви сидите правильно .

• Розташувавшись зручніше, нареченій потрібно зібрати пишні спідниці на колінах, а шлейф укласти поперек спідниць. Це допоможе зменшити ймовірність того, що шлейф помнеться або наречена заплутається в довгій весільній сукні або розірве шлейф каблуком.

• День весілля нелегкий, тому нареченій потрібно розслабитися і відпочивати під час переїздів. Щоб уникнути порушення прекрасного образу нареченої, ні до чого пересідати з місця на місце. Немає жодних причин думати, що наречена повинна сидіти в самому незручному місці - в центрі автомобіля!

• Весільний букет нареченої краще розташувати поруч на сидінні або біля заднього скла автомобіля. Якщо у весільному букеті відсутня портбукетница, то деякі квіти можуть бути вологими, і зелений сік рослин потрапить на ваше плаття.

• Хто б не їхав разом з вами, він повинен входити в автомобіль з іншого боку, звичайно ж, упевнившись, що це безпечно.

• З весільного автомобіля наречена виходить останньої. Після прибуття на місце, не забувайте попросити водія розблокувати двері.

• Свідок нареченого відкриває двері і допомагає вийти з машини нареченій, а наречений стоїть поряд з машиною. Свідок, подружка нареченої, допомагає з сукнею і шлейфом. Нареченій потрібно пам'ятати, що спочатку необхідно поставити обидві ноги на землю або сходинку автомобіля, і потім, виходити з автомобіля. Пам'ятаєте, в першу чергу «виходять» плечі .

• Свідок дістане з машини весільний букет, поправить плаття і шлейф. Пам'ятайте, дорогі наречені, що королевою бути непросто в такому образі. Але ... , Ваша Величносте Наречена , спробуйте проявляти менше самостійності і різких рухів у весільний день.

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.