Солодке життя

Весільний бум не за горами! Традиційно після посту, більшість пар, таки наважуються на цей світлий але надзвичайно відповідальний крок. Але поки іще є час, можна поміркувати про усі найдрібніші подробиці.

Восени я була гостем на весіллі своїх друзів, і одна ідея мені дуже припала до смаку. Це бонбоньєрки. І справді слово дивакувате, сама його не з першого разу запам’ятала. Походить воно від французького слова «bonbon» - що означає цукерка. Тож сама бонбоньєрка – це коробочка з цукерочками, своєрідний подарунок від молодят усім гостям на весіллі. Мені було надзвичайно приємно зранку, скоштувати цукерочки із цієї коробок очки, а сама бонбоньєрка і досі є у мене вдома. Родзинка полягає у тому, що така коробочка буде доброю і смачної згадкою про ваше весілля. Крім того це шалений простір для виявлення власного креативу. Поясню чому. Традиція дарувати подарунки гостям на весіллі панувала на Україні і взагалі у слов’янскьому просторі з давніх часів. Готуючи смакоту для гостей на весілля чи навіть на день народження, господарі свята не забували і про гостинці: солодку випічку, сухофрукти чи горішки. Однак, про таку традицію з часом забули, і дарували гостинці хіба що хресним батькам молодят. Оскільки останнім часом ми запозичуємо чимало західних традицій, наприклад: наречена кидає свій букет неодруженим дівчатам, чи наречений жбурляє хлопцям підв’язку з ноги нареченої, то власне і звичай із бонбоньєрками, стане доброю окрасою вашого свята. Крім того, до коробочки із цукерочками можна прикріпили невеличку листівку із подякою, що гості прийшли розділити радість народження нової родини.
Перші бонбоньєрки з’явились іще у 16 столітті, виробляли їх тоді із коштовних матеріалів, наприклад справжньої шкіри, золота чи срібла. Нерідкістю були і випадки коли такі коробочки інкрустували дорогоцінним камінням. Ця традиція повністю збереглася у Франції. Гарний звичай дарувати солодощі у розкішних коробочках була запозичена і іншими народами, а в нашій країні з’явилась не так давно. Втім, стверджувати що бонбоньєрки можна знайти у кожному весільному салоні також не випадає. Така краса точно стане справжньою родзинкою, принесе задоволення гостям і буде додатковим стимулом до позитивного сприйняття свята в цілому. Тож поговоримо про те, як можна самому виготовити бонбоньєрки.

Як на мене, цікавим моментом може стати виготовлення коробочок у колір сукні нареченої, чи у колір якогось елементу декору чи кваратки нареченого. Крім того, можна замовити бонбоньєрки ручної роботи, або взагалі виготовити їх самому, якщо весілля буде не надто великим. Найлегший спосіб, це придбати гіпюрові серветки та тасьму. На кожну серветку викладаєте цукерочки і зав’язуєте тасьмою у звичайний мішечок. Для прикладу, можна придбати і дорожчу тканину (органзу), нарізати її квадратиками та обробити тасьмою. Так само викласти солодощі на центр кожного квадратику та зав’язати симпатичною лентою. Окремий майстер клас можна організувати із виготовлення паперових бонбоньєрок. Кілька схем наведено нижче, для цих прикладів немає потреби у додатковому скріплюванні, чи навіть у клею:
Такі коробочки можна підписати, прикласити аплікацією, як паперовою так із тканини, або штучними скітами та квітами із тканини. Надзвичайно популярно прикрашати гіпюром, контрастними стразами і бантами зробленими з лент. Мені надзвичайно імпонує ідея писати на коробочках слова вдячності, імена наречених і дату весілля.

Що ж покласти до бонбоньєрок? Однозначної відповіді на це запитання немає, адже кожен може вирішувати це на власний розсуд. Наприклад маленькі цукерочки, льодяники, горішки чи навіть цукати. Для весільних бонбоньєрок використовують цукерки у формі серця. У багатьох містах Україні працюють шоколадні майстерні. Тож на замовлення можуть виготовити ваші особисті цукерки, і навіть зробити для них підпис із ініціалами. Переваги у такому разі суттєві, оскільки сама майстерня може взяти на себе забов’язання з виготовлення бонбоньєрок. Цукерки зроблені на замовлення традиційно смачніші, ані ж ті що можна придбати у будь якому магазині, вони особливі тим, що мало хто з гостей коштував подібні, тож рівень задоволення від такого сюрпризу буде іще більшим. Проте, усе як завжди залежить від фінансових можливостей наречених, адже варіант із виготовленням цукерок на замовлення традиційно коштує дорожче. Якщо питання про гроші для вас не болісне, то у саму бонбоньєрку можна покласти і невеличкий сувенір. Серед таких можна відзначити магнетки на холодильник. Погодьтесь, ви не одноразово були у гостях, де всі стінки холодильника прикрашають магнетки з різних куточків світу, а можливо подібна картина панує і на вашій кухні також. Тож і ваше зображення втішатиме погляди рідних і близьких. Щодо магнеток – їх можна зробити із зображенням винуватців свята, виготовити на спеціалізованому магнітному папері, і роздрукувати на будь-якому кольоровому принтері, або іще цікавіше, замовити їх виготовлення з полімерної глини. Тут також проблем немає, подібних майстринь нині багато, і роблять вони і справді оригінальні, неповторні речі. Дехто навпаки робить ставку на статуетки, наприклад із лебедями чи голубками, погодьтесь, романтична дрібничка. Можна спробувати знайти зовсім невеличкі ароматичні свічки. Одним словом – щодо наповнення жодних обмежень немає, усе залежатиме від вашої фантазії і бажань.

Очевидно що тепер треба було б відзначити як саме дарувати бонбоньєрки. Відзначу, що особливих правил етикету щодо такого подарунку немає, проте, і варіантів як завжди – безліч. Якщо гостей у ресторані ви будете розсаджувати за якоюсь визначеною схемою (це до речі на заході популярний спосіб, у гостей є шанс ближче познайомитись один з одним а для вас, шанс уникнути непорозумінь, якщо у когось з гостей не надто теплі стосунки), то очевидно логічно було б біля кожного місця поставити і подібний подарунок. Але є один недолік – робити це на початку банкету не варто, оскільки страви на столах будуть змінювати неодноразово, так само як наповнювати келихи кольоровими соками чи водою, тож є велика ймовірність того – що бонбоньєрку зіпсують іще під час святкування і додому гостинці забирати уже буде ніяк. Популярний спосіб, це розташувати бонбоньєрки на окремому столику у красиво декорованому кошику (як той що ставлять для перепою). Таким чином, тамада чи ведучий, попередить про наявність такого сюрпризу, щоб кожен впродовж вечора незабув взяти його для себе. Буває, що більш доречним є вручення цукерок у момент завершення святкування, коли гості розходяться і отримують гостинця з рук подружжя. Втім, і тут є один недолік, чимало гостей ідуть додому раніше, аніж завершується основна частина святкування (у кожного свої причини), і є ризик що частина бонбоньєрок так і залишиться без власника. Іще з процедури вручення можна зробити розвагу для вечора. Обрати у ресторані місце (якщо весілля влітку, ставку можна зробити на літній майданчик) де розмістити бонбоньєрки на різній висоті, наприклад прив’язати за ниточки. Це може стати і певним декором, і підійде навіть для фотосесії. Так от, ведучий чи тамада влаштовуватиме якісь конкурси, і для переможців роздаватиме бонбоньєрки, або зрізатиме по одній кожному тостуючому, або обиратиме на власний розсуд, як за найоригінальніший танець, тост, сукню….

Безперечно, у перед весільному клопоті особисто у наречених часу на виготовлення бонбоньєрок може і не вистачити, проте подружки нареченої могли б взяти таку функцію на себе. Влаштувати за тиждень до весілля дівочий вечір, куди запросити можна до речі і тих подруг нареченої яки не матимуть на весіллі такої відповідальної ролі, але залюбки б погодились допомогти. Крім того це може стати прекрасним шансом зняти напруження від весільної метушні, адже достеменно відомий факт – що робота руками приносить глибоке моральне задоволення. Тож успіхів вам у всіх починаннях і солодкого життя!

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.