Як знімати весілля починаючому фотографу

       Як знімати весілля починаючому фотографу: поетапне керівництво

    Сталося страшне. Твої друзі, знайомі або родичі одружуються. Але цього мало - вони наполегливо запрошують тебе на весілля ... в якості фотографа на весілля. І якщо твої початкові навички дозволяють, є певний досвід фотографування, ти, не в змозі відмовити близьким людям, погоджуєшся сфотографувати весілля.

    Не слухай громадян, які розповідають, що знімати на весіллі повинні тільки спеціально найняті професіонали. Добре, звичайно, холоднокровно працювати, озброївшись досвідом, мішком об'єктивів і автономним світлом. Але якщо чесно - знімати на весіллі може кожен, всі ж якось починають. Навіть з «мильницею». Головне-відчути, що відбувається, і підстерегти момент. Напевно поряд буде спеціально найнятий за гроші весільний фотограф, постарайся не заважати його роботі і не приставати з допитами, він тобі не допоможе. А щоб не вдарити в бруд обличчям - я розповім, як, що і навіщо потрібно робити для отримання гарних і пам'ятних весільних фото. Одна камера - добре, а дві - краще.

        Фотографи першої гільдії

    Якщо ти вже взявся виступити як запеклий весільний фотограф, обов'язково знайди час і застав молодят скласти ДЛЯ ТЕБЕ детальний план весілля і поставити тебе до відома про всі точки маршруту. Трапляється так, що майбутні молодята не утрудняють себе плануванням свого ж свята, це неправильно. Знай - почасти в твоїх руках знаходиться успіх або неуспіх події.

        План, план, план!

    Взагалі-то весілля - захід дуже типовий. Є, зрозуміло, всякі варіанти, але загалом і в цілому не сильно різняться, є ж традиції! Ще до обговорення процесу з молодятами можна уявити, як воно все буде відбуватися. Роз'ясню детальніше окремі моменти. З прикладами.

        Весільна фотозйомка зборів нареченої

    Збори - це початок, запал події. Залежно від того, разом чи окремо проживають молодята, потрібно з'ясувати, чиї збори знімати важливіше. Зазвичай для нареченої це представляє більший інтерес. Типова ситуація зборів - загальна паніка, штовханина подружок нареченої, втрата фати, кілець або туфель. Зйомка рідше репортажна, портретна частіше. Місця мало, світла недостатньо, обов'язкова наявність фотоспалаха (краще зовнішній і в стелю, благо майже у всіх вони низькі і білі). Нервових дам курців знімати не потрібно - образяться. І взагалі курців краще не знімати, може, їм батьки палити не дозволяють.

        Весільна фотозйомка викупу нареченої

    Якщо тобі випало опинитися по інший бік весільної барикади, там де окопався наречений - можеш взяти участь у захоплюючій подорожі за нареченою в лімузині. Крім нареченого і водія, в автомобілі часто можна зустріти друзів нареченого і алкогольні напої в промислових масштабах. Друзі нареченого помітно хвилюються, внаслідок чого іноді прагнуть скоріше і побільше випити. Тобі від випивки, НАГОЛОШУЮ, варто утриматися зовсім. Замість цього побудуй друзів в шеренгу, зроби чисто чоловічу фотосесію, нареченому це сподобається. Символічно ж виїхати з холостяцького життя за підтримки друзів і з неухильно підвищеним градусом напруження. Окремо можна зняти, як вся братія випиває.

    Приїхавши за нареченою, можна помилуватися на зазвичай слабо організовані торги. У результаті наречену тим чи іншим макаром викуповують у «жадібних» подруг і відвозять. Торг частіше проходить в під'їзді, варто попотіти і запросити-таки торгуватися в квартиру. Інакше за тяжкі інтер'єри вітчизняного під'їзду можуть потім вилізти не тим боком. Уникай весільних фото в типовому вітчизняному під'їзді.

        Весільна фотозйомка нареченого і нареченої в лімузині

    У лімузині знімати особливо нічого, але пара моментів все ж таки є. Це посадка і висадка. Особливо цікавою буває посадка нареченої, особливо нареченої з гігантським «Вавилоном» на голові і в сукні з обручами. Знімати треба і зовні, і всередині. Зовні виходить багатий вигляд, всередині - великі портрети, деталі одягу, манікюр нареченої, весільний букет, келихи з шампанським.

        Останні миті холостяцького життя

Коли всі разом їдуть на реєстрацію шлюбу - можна познімати наречену в квітах, нареченого з шампанським, їх обох в обнімку. Врахуй - місця в машині мало, тому треба заздалегідь прикинути, яким об'єктивом працювати. Зазвичай більш ніж достатньо світосильного зума 18-55 чи 24-70. Всередині машини, знову ж таки, обов'язковий зовнішній фотоспалах.

        Весільна фотозйомка в РАЦСі

    Тут треба напружитися. Дуже важливий, мабуть, найважливіший офіційний момент. Прошляпити не можна нічого, повторити точно не вдасться. Молоді і гості галасливим натовпом заходять до РАЦСу. Деякий час їх традиційно маринують всередині. У цей час перевір зарядку акумуляторів скрізь (спалах, фотокамера), наявність і заповненість флешок, якщо знімаєш на плівку - прикинь залишок кадрів.

    Після деякої паузи, під час якої можна познімати гостей в інтер'єрах, всі проходять в зал під скрипкову (або магнітофонну) музику, двоє підписують папери, які наділяють їх певними правами один на одного. Після чого всі разом сміються, дарують квіти і відразу ж радісно плачуть.

        Романтичний момент

    Перед РАЦСом, обов'язково нагадай молодим, що це все ж довгоочікуване весілля, і ніхто не наважиться їх підганяти і квапити. Інакше кажучи, всі моменти всередині РАЦСу можна трохи розтягнути по часу, не бігати. Не треба застосовувати навички скоропису, як на пожежі ліпити автограф і, як ужалений, втікати від столу. Краще в момент підписання шлюбного свідоцтва одуматися, підняти голову, доброзичливо подивитися прямо в об'єктив і пустити сльозу розчулення. Далі так само неспішно, знову ж, поглядаючи в об'єктив, приміряти кільця і поцілуватися. Головне - не поспішати. І попередити про це молодих потрібно заздалегідь, вони перед торжеством трохи "чманіють" від кохання. І не полінуйся перевірити, як тебе зрозуміли. При виході із закладу можна і потрібно зробити групову фотографію на сходах, індивідуальні фото біля великого дзеркала, побудувати гостей в живий коридор і закидати "свіжоспечену" молоду пару пелюстками троянд або ще чим за смаком. Наречений може відкрити пляшку шампанського «з піною», серійна весільна фотозйомка допоможе живо відобразити такий момент.

        Весільна фотозйомка після РАЦСу

    По завершенні обов'язкової офіційної частини всі учасники заходу відправляються «погуляти». Буває - їдуть до пам'ятників або в улюблені парки, на набережні, відвідують затишні лісові галявини і так далі. Тобі треба взяти живу участь в затвердженні прогулянкових місць. А на місці проявити свою фотомайстерність, запропонувати зробити нескладні постановочні весільні фото. Варто почати групувати гостей і робити їх знімки, поки вони ще не дуже випили і знаходяться в своєму звичному образі. Особливу увагу варто приділити молодим і запрошеним на захід дітям. Весільне фото потрібне таке, щоб потім всі розчулювалися, адже це перші хвилини та години молодої сім'ї.

        Весільна фотозйомка прибуття молодят у ресторан

    Піднагуляв апетит, весільна кавалькада відправляється в ресторан. При вході в точку громадського харчування можна зустрітися з батьками молодих і заздалегідь приготовленим хлібом-сіллю, а всередині напевно буде тамада і ломляться столи.

    Хороший тамада - велика удача. Нехороший тамада - кандидат на отримання безпечних і не дуже травм. Хліб-сіль знімаємо в репортажному режимі, батьки пригощають своїх дітей, кажуть перші важливі слова молодій сім'ї. Не крутись у них під ногами, можуть не помітити і наступити на тебе (на ногу, руку, голову в залежності від обраної точки зйомки).

    Усередині ресторану швидко з'ясуй, де знаходяться вільні розетки, особливо поцікався важкодоступними для гостей кутами. Потім біжи до тамади, знайомся і домовляйся про те, щоб тостуючі за підтримки тамади виходили у вигідне для тебе і для фотозйомки весілля місце. Якщо є можливість - запасися парою пляшок води і з'ясуй, що і де ти зможеш з'їсти по закінченні своєї роботи. Поєднувати роботу весільного фотографа і застілля не рекомендується, не вийде ні того ні іншого.

        Фотозйомка банкету на весіллі

    Тривалість офіційної частини безпосередньо залежить від зусиль тамади і кількості алкоголю всередині веселян. Можна навіть трохи розслабитися. Все досить статично, гості багато і часто їдять. Знімати як жують люди не потрібно, процес поглинання їжі, як не дивно, інтимний, і громадяни рефлекторно нервують, коли їх фотографують під час цього таїнства. Та й негарно виходить. Зате коли вони перестають приймати страви всередину, випивають і говорять різні слова, фотографувати необхідно. Особливо важливі будуть ніжні поцілунки молодих після перших криків «Гірко!». Далі цілуватися прилюдно їм набридне, молоді почнуть халтурити, так що перших трьох-п'яти тостів вистачить. Після цього треба зосередитися на тостуючих. Багато хто з них хвилюються і від того, що урочиста подія, і від того, що змушені говорити публічно при великому скупченні людей. Природно - на обличчях зустрічаються чисті, натуральні емоції, часто сльози і непідробна радість разом. Фотографуй нещадно, тому як момент рідкісний: все ще тверезі і не награні емоції.

        Знімаємо танці, конкурси, веселощі

    Коли всі гості випили і як слід підзакусили, відбувається природний перехід до конкурсів і танців. Одна з найцікавіших частин торжества. Саме в цей час можна зробити найбільшу кількість живих, цікавих знімків. Будь-які незвичайні ракурси, портрети ширококутним - все годиться. Розглянута частина торжества покликана вмістити в себе нестримні веселощі. Сміх, радість, танцювальні ляпи, стрибки всього буде в достатку на весілля, особливо якщо хороший весільний тамада.

    Знімай багато, якщо можеш - серіями. Потім вибереш краще. На цьому етапі багато хто вже знаходяться у відмінній спортивно-алкогольній формі, будь акуратний. Можливі всякі ситуації, що вимагають припинення залізним кулаком. Не соромся осмикнути, ти таки працюєш, а вони навколо тебе танцюють. Випили знімати потрібно помірно. Після весілля тобі буде, звичайно, смішно розглядати, що вони там виробляли, а їм не дуже. Компромат нікому не потрібен.

        Фотозйомка весільного торта

    Це щось на зразок РАЦСу. Тобто нещадно, швидкоплинно і погано запам'ятовується. Традиція, підглянута в іноземних фільмах, здорово прижилася на вітчизняному грунті. Важливо встигнути зняти, як молоді одним ножем, в незручній позі поріжуть багатоповерховий кулінарний «Титанік». Цікавий момент настане услід за відрізанням першого шматка весільного торта: кому його вручать - той і найпочесніший гість. Найчастіше такими стають батьки молодих. У цьому місці всі усвідомлюють, що саме зараз відбувається і частенько дуже натурально плачуть. Момент досить короткостроковий, пропустити такий ну ніяк не можна. Після торта можна потихеньку згортатися і продумувати, як і що поїсти. Якщо залишилося =)

        Різне

    Розділ весілля, що називається, «прикордонний», найнеоднозначніший. Справа в тому, що вітчизняна культура святкування передбачає наявність на столах вичерпної кількості алкоголю, наприклад, горілки. Причому, якщо поміркувати логічно, бажання випити (і напитися) і закусити (і наїстися) - несумісні. Або ти випиваєш і їси чуть-чуть, щоб захмеліти і впасти в блаженство, або з'їдаєш все навколо, але тоді сп'яніти без значної кількості алкоголю не виходить. Загадка. Багато її вирішують інтуїтивно, намагаючись з'їсти і випити якомога більше і за якомога коротший проміжок часу. Ідеально - впасти за підсумками зусиль в алкогольну кому, тоді норматив вважається цілком виконаним. Бійка теж входить до списку можливих розваг. Тут вибір за тобою. Можна зняти з десяток дійсно смішних репортажних кадрів, а можна і черевиком в ніс отримати. Дивись сам, якщо фізичні кондиції дозволяють - лізь в гущу подій, буде люта, вогненна фактура. Не впевнений - не підходь, нічого в загальному не втратиш, а техніку, екстер'єр і здоров'я збережеш.

        Фінальний акорд

    Нещадно переглянь свій весільний фотоулов. Брак відправляй в корзину, залишай з усіх сюжетних дублів один. З особистого досвіду ділюся - два та більше фото - шкідливі, люди просто не зрозуміють, навіщо їм два схожих кадри. Обережніше сортуй ракурси, пам'ятай - жінки хочуть бути стрункими і високими. Товсті і низькі нікому не потрібні, або ракурси вибирай, або не знімай зовсім, потім клопоту не оберешся! Чоловіків шукай з втягнутими животами, їм таке подобається. Здорово, якщо зможеш кілька картинок надрукувати у форматі А4. Таке починання обернеться великою радістю. Щоб її не затьмарити - поговори з фігурантами, нехай вони самі виберуть підходящі для фотодруку кадри. Все інше (з відібраного) запиши на диск, краще в двох копіях. І вручи винуватцям торжества. На цьому квест весільна фотозйомка - може вважатися виконаним!
Фотограф на весілля Рівне
весільні фото від Ваня ПП

весілля відео
Фотограф Рiвне
весільне відео

фото весілля

фотозйомка
Весільний фотограф в Києві
фотограф на весілля
Як дивитися весільне відео в розширенні HD
відеозйомка весілля

Весільний трейлер - Українське Весілля (ukrainian wedding trailer). ПП Ваня

Грандіозне Весілля Full HD 1920*1080 Саші та Віти у Сарнах 8.05.2011 RivneVideo.com

Відеооператор на весілля Львові, Рівному, Києві.

Весiльний фотограф Рiвне

Відеозйомка весільної церемонії в Печерському РАГСі Києва.
Зйомка і монтаж: http://rivnevideo.com/
directed by: Olena & Bogdan

Весільний кліп біля Підгорецького замку 2012. Свадебный клип у Подгорецкого замка 2012.

весільний фотограф

Весільний салон Рівне
    #ФОТО #ВИДЕО на #СВАДЬБА #РОВНО #ФОТОГРАФ #ВИДЕОГРАФ
    Відеооператор на весілля в Києві

відеозйомка весілля львів

весільна відеозйомка

фотограф на весілля львів

    Відео-зйомка весілля в Рівному

    Весілля в Українському стилі

весільні фотографи львів

Відео весілля у Рівному.Відеозйомка.Свадьба.Видеомонтаж Киев.www.rivnevideo.com

Весільна фотозйомка та відеозйомка у Києві, Рівному, Луцьку, Львові. Формат FULL HD.
Відеооператор на весілля Київ

Весільна відеозйомка і фотозйомка на весілля у Рівному, Києві, Луцьку, Львові. Весільний кліп.

Відеооператор на весілля у Луцьку, Києві, Рівному, Львові. http://www.rivnevideo.com

Фотограф Київ, Рівне, Луцьк, Львів ПП Ваня +38(096)683-6287
Печерський РАГС Києва. Церемонія: розпис у РАГСі.

Відео на весілля, оператор на весілля ПП Ваня.
Фотограф на весілля у Львові.

+38(096)683-6287 ПП Ваня
http://vkontakte.ru/id12028248
pp-vanya@ukr.net
ICQ 233744224
http://rivnevideo.com
фотозйомка весілля
весільна фотозйомка
весільна відеозйомка Львів
весільний фотограф Тернопіль
Бажаю вдалої весільної фотозйомки всім починаючим весільним фотографам. Фотограф на весілля Київ ПП Ваня Фотограф Рiвне.

Всі поради фотографу і фотолюбителям з 2011 року в 1 статті - - советы фотографу и фотолюбителям
- Tips and amateur photographers:
11 способів додати тіні на ваш знімок
Тіні, при невмілому використанні, можуть зруйнувати композицію. Можуть також додати проблем і автоматиці, тому що при високій контрастності сюжету вбудованим експонометром буде складно визначити експозицію – чи то опрацьовувати світлі ділянки, чи то темні – незрозуміло. Вам, в свою чергу, доводиться робити експокорекцію.
Проте використання тіней, як одного з головних об’єктів зйомки, може навпаки, допомогти створити дуже цікаві, красиві знімки. При цьому, варто відмітити, що зняти подібні знімки можна без використання спеціального освітлювального обладнання та дорогої техніки – головне навчитися бачити тіні. Почнемо!
1. Спробуйте зняти знімок, коли тінь добре помітна, займають більшу частину кадру а сам об’єкт, навпаки, щоб не привертав до себе уваги. Особливо цікавим може вийти знімок, коли тінь дзеркально відбивається від основного об’єкта.
Crossing by Gilad Benari
2. Поміняйте місцями основний об’єкт і його тінь. Глядач не відразу зрозуміє, в чому справа – і це додасть знімку пікантності.
King of shadows by Gilad Benari
3. Спотворте тінь від об’єкта, використовуючи цікавий задник (те, на що проектується тінь). В якості задника можна використовувати розворот книги. І щоб зробити знімок ще глибше, можна навіть розкрити книгу на певній сторінці … про кохання.
A Valentine for my Wife by Ella’s Dad
4. Побудуйте діалог між основним об’єктом і тінню. Гарні знімки вийдуть на заході, коли тінь впаде на стіну і утворює силует, що формою нагадує основний об’єкт.
siamesina by Rufus Gefangenen
5. Використовуйте тінь, щоб заповнити порожню частину сцени, що знімається і створити тим самим привабливу фотографію. Наприклад, різні тіні, які падають на підлогу або стіни завдяки падаючому через вікно світла, можна використовувати для побудови цікавого знімка.
Lines and Wires by Fbio Pinheiro
6. Нехай тіні додадуть об’єм темним елементам на вашому знімку! Нехай основний суб’єкт і його тінь створять єдиний елемент.
Inverted Light by Jan Tik
7. Гарною виходить композиція, коли основний об’єкт загороджує пряме сонячне світло (наприклад, проходить через дверний проріз), при цьому відкидаючи тінь на підлогу.
Waiting in the light by Gilad Benari
8. Додайте в композицію кілька тіней, схожих формою на основний об’єкт. На знімку внизу «створити » ще одну тінь допоміг другий тенісист.
Shadow Game by Aron Brand
9. Використовуйте тіні, щоб створити цікаву фактуру. Нам знадобиться об’єкт з простою, однотонною, світлою поверхнею і предмет, який відкидає якусь хитромудру тінь. Дочекавшись потрібного освітлення, ми просто зафіксуємо, як тінь падає на поверхню, перетворюючи її, додаючи в знімок родзинку.
By Nuuttipukki
10. Використовуйте тінь, щоб створити комічний ефект. При цьому комізм буде полягати навіть не в самому малюнку тіні, а дещо інше – в недомовленості. Уявіть на знімку нижче, як виглядає основний об’єкт? Я уявляю – і в мене тут же це викликає посмішку
By ita145117
11. Можна використовувати тінь, щоб створити передній план, наприклад, у пейзажній фотографії. Це дозволить також передати об’єм.

Як знімати портрет? 16 методів зйомки незвичайних портретів
Фотограф Rosie Hardy
Натрапив на дуже цікавий пост про портретну фотографію. Примітний він тим, що чудові, точні ілюстрації, навіть коментувати особливо не треба. Пост, таким чином, добре надихає. Хочеться закарбувати щось подібне.
Де міг, я, звичайно, вставив свої коментарі, а так за основу була взята стаття з цього блогу
1. Photoshop
На першому місці Photoshop. Якщо вже сфотографував усе, що можна, даний редактор здатний запропонувати ще дуже багато всього цікавого.
У даному випадку, портретне фото можна піддати незвичайному коригуванню , можна зробити шарж або колаж.
Фотограф Paul Moody
2. Текстура
Спробуйте створити зв’язок між фоном і текстурою шкіри. Тобто якщо ваша модель має неабияку зовнішність, можна і потрібно підсилити ефект, у тому числі і постобробки. Загалом, пояснити складно, краще подивіться на фотографію і відразу все зрозумієте.
Фотограф Sukanto Debnath
3. Переекспонування (фото в високому ключі)
Іноді можна спробувати відступити від правильної з технічної точки зору зйомки і зробити, наприклад, пересвічений знімок. Якщо все пройде добре, то може вийти фотографія з легким, повітряним ефектом. Також дрібні деталі і дефекти зникнуть зі знімка. У принципі, можна спробувати переекспонувати кадр вже в процесі обробки фотографії.
Фотограф sam_samantha
4. Недоекспонування (фото в низькому ключі)
Якщо ви, навпаки, зробите коригування експозиції в мінус, може вийти знімок вже з іншим ефектом. Зокрема може вийти дуже виразний погляд. Головне робити фокусування на очі, вони завжди мають бути чіткими.
Фотограф ConfusedVision
5.Контрове світло
Коли модель знаходиться між вами і джерелом світла, може вийти один цікавий ефект, що стосується підсвічування волосся.
Також варто правильно підібрати експозицію, щоб головний об’єкт був відображений у вигляді силуету.
Фотограф Caleb Sconosciuto
6. Позування
Різні варіанти поз моделі можуть зробити ваш портрет цікавим і незвичайним. До речі, ви й самі можете спробувати знімати нетрадиційним способом – не в горизонтальній і не у вертикальній орієнтації, а частково нахиливши об’єктив.
Фотограф Socar Myles
7. Культура
Представники різних культур самі по собі екзотичні. Так що не треба особливо нічого придумувати в процесі зйомки, досить зробити просто якісний кадр.
Фотограф vodkamax
8. Відображення
Використання різних поверхонь, що відбивають додає новий вимір у ваші знімки. В якості хороших відбивачів можуть виступати вікна, дзеркала, водні поверхні. Кожна з них дає різний ефект.
Фотограф Gary H. Spielvogel
9. Тіні
Іноді тінь псує портрет, але якщо її правильно використовувати… Що якщо тінь зробити головним об’єктом на знімку, а модель – другорядним? про це я писав у своєму попередньому пості.
Фотограф Brian Auer
10. Підійдіть поближче
Можна знімати портрети, де буде зображений персонаж повністю, можна залишити в кадрі тільки обличчя … А можна піти ще далі, тобто ближче, і зробити акцент на яку-небудь частину обличчя. Особливих правил тут немає, експериментуйте!
P.S. Знову ж – у деяких випадках можна в процесі постобробки, зробити кадрування, виділивши певних фрагмент особи.
Фотограф Phil Hilfiker
11. Не в фокусі
Коли головний об’єкт не в фокусі, знімок набуває якийсь містичний відтінок.
Адже не зовсім зрозуміло, хто конкретно зображений на кадрі. Втім, про те, як правильно використовувати прийом «не у фокусі» я розповім як-небудь окремо.
Фотограф з ніком "a bout de souffle"
12. Фотографії в русі
Використовуйте ефект «змазування », щоб передати рух, динаміку.
Прийом застосовується для того, щоб зробити об’єкт більш виразним, ніж він є насправді.
Фотограф ArtWerk
13. Ловіть момент
Фотографуйте людей, коли вони зайняті своєю улюбленою справою, коли вони ведуть себе природно і не позують. Фактично, це окремий жанр зі своїми прийомами – жанр вуличної фотографії.
фотограф Mireia
14. Кольори
Використовуйте контрастні, яскраві кольори при зйомці портрета. Це приверне увагу глядача, зацікавить його. В якості кольорових маячків можна використовувати різні аксесуари, біжутерію, прикраси, а також елементи макіяжу.
TNT Photo
15. Не тільки посмішки
На портреті необов’язково запам’ятовувати усміхнених персонажів. Іноді доречно попросити модель зробити серйозний вираз обличчя. Втім, можна попросити зобразити будь-яку емоцію: смуток, печаль, тугу чи горе.
Фотограф Saad Akhtar
16. Реквізити
Використовуйте при зйомці різні предмети навколо себе. Спробуйте знайти що-небудь поруч з місцем зйомки.
Фотограф Bachellier Christian
Звичайно, портретна зйомка багатогранна, як і сама людина, і не зовсім коректно писати такі ось топи. Але по-моєму, це непогана пам’ятка, а реалізація цих 16 прийомів буде якраз залежати від вашого таланту і майстерності.

Як фотографувати панорамні фото. Методи створення панорамних знімків.
Власне кажучи, панорамний знімок з кутом огляду від 100 до 120º легко створити наступним чином: зробити кілька знімків з фрагментами одного розлогого пейзажу, а потім «зістикувати» ці знімки за допомогою програмних засобів Photoshop. У даному розділі описані два варіанти створення панорамних знімків у цій програмі – із застосуванням засобу Photomerge (Злиття знімків), що з’явився ще в Photoshop CS, і з застосуванням перевіреної часом методики, яка широко використовувалася в попередніх версіях програми. Проте спочатку коротко зупинимося на методах створення панорамних знімків у традиційній фотографії.
Використання панорамної камери.
У традиційній фотографії створювати панорамні знімки можна кількома різними способами. Перший з них полягає у використанні спеціальної панорамної фотокамери, «ковзний» об’єктив якої переміщається по горизонталі в процесі зйомки. Завдяки такій конструктивній особливості під час зйомки одного кадру можна зробити негатив з досить великим охопленням головного об’єкту зйомки. Однак подібні фотоапарати занадто дорого коштують, і під час роботи з ними необхідно використовувати штатив.
Використання APS-фотоапаратів.
Інший метод зйомки панорамних фотографій полягає у використанні APS-фотоапаратів (Advanced Photo System – удосконалена фотографічна система). Працюючи з фотоапаратами такого типу, можна вибрати один з трьох встановлених пропорцій кадру, серед яких є формат панорамного знімка. Під час створення панорамного знімка фотокамера автоматично збільшує центральну частину стандартного кадру APS-фотоапарата, ігноруючи його верхню і нижню частини. У цього методу є свої переваги і недоліки. Одна з переваг полягає в тому, що фотокамеру не потрібно встановлювати на штатив, оскільки будь-який із зроблених вами знімків можна «перетворити» на панорамний за допомогою звичайного перемикача, який знаходиться на корпусі APS-фотоапарата. Головна перевага цієї системи полягає в тому, що у фотолабораторії відзняті APS-знімки друкуються автоматично. APS-камера позначає відзняті кадри певного формату (у тому числі і панорамні) специфічними мітками, які записуються на магнітній смужці (розташована біля кожного кадру APS-плівки). Спеціальна фотолабораторних обладнання автоматично зчитує вищезгадані мітки, а потім друкує знімки в заданому форматі.
Основним недоліком таких панорамних знімків є те, що видрукуваний на фотопапері сюжет являє собою тільки частина знятого вами кадру. Наприклад, панорамний знімок формату 4 * 10 дюймів в дійсності представляє собою лише частину знімка розміром 8 * 10 дюймів, у якого зверху і знизу «відрізано» по два дюйми. Створювати панорамні знімки таким чином, дійсно, дешевше і швидше, ніж самостійно «обрізати» звичайний знімок формату 8 * 10 дюймів. Однак в останньому випадку можна домогтися найкращої чіткості панорамного знімка.
Використання спеціального режиму зйомки.
Третій спосіб створення панорамних знімків полягає у використанні спеціального режиму зйомки, який передбачений в останніх моделях цифрових фотоапаратів. Після активізації режиму панорамної зйомки на РК-дисплеї цифрового фотоапарата з’являється схематичне (напівпрозоре) відображення наступного фрагмента майбутньої панорами, який знаходиться на стику з попереднім, раніше відзнятим фрагментом. Єдине, що вам потрібно зробити, – це поєднати схематичне відображення наступного фрагмента панорами з реальним пейзажем, а потім натиснути на кнопку спуску затвора. Таким чином, можна відзняти необмежену кількість фрагментів одного панорамного знімка. Природно, що всі фрагменти такого знімка будуть збережені в окремих файлах, які потім вам знадобиться зістикувати один з одним у програмі Photoshop. (У переважній більшості випадків у комплект постачання цифрових фотоапаратів з режимом панорамної зйомки входить програмне забезпечення, яке спеціально призначене для створення на основі декількох відзнятих фрагментів одного панорамного знімка.)
Розміщення один з одним кількох фотографій.
Ще один метод створення панорамних знімків полягає в точному розміщенні поруч один з одним декількох фотографій, знятих звичайною або цифровою фотокамерою. Потім цю «панораму» знову фотографують і роблять з отриманого негативу чергову, тепер вже цільну, фотографію (відверто кажучи, зістикувати кілька знімків у програмі Photoshop можна значно простіше і швидше). Перевага цього методу полягає в тому, що кожен фрагмент майбутнього панорамного знімка представляє собою повноформатну фотографію з досить високою чіткістю. Більш того, в цьому випадку під час зйомки фрагментів майбутньої панорами можна замість ширококутного використовувати або звичайний, або довгофокусний об’єктив (як ви розумієте, застосовуючи вищезгадані об’єктиви, можна вибрати більш вигідне місце для зйомки). Основними недоліками цього методу є його трудомісткість і великі часові витрати.
Нижче наведені короткі рекомендації, дотримуючись яких ви зможете уникнути більшості проблем, що виникають безпосередньо під час зйомки панорамних зображень.
Правила і рекомендації при панорамній зйомці.
1. Намагайтеся мінімізувати кількість знятих фрагментів, з яких буде складатися ваша панорама. Виняток становить панорама з кутом охоплення 360 °. У цьому випадку вам знадобиться відзняти велику кількість фрагментів і витратити багато часу на їх безшовну стиковку.
2. Використовуйте під час зйомки штатив з панорамною головкою, який дозволяє робити все фрагментарні знімки майбутньої панорами на одному і тому ж рівні. Зверніть увагу на те, що у деяких головок панорамних штативів є спеціальні мітки (в градусах), відповідно до якого легко встановлювати певний кут повороту фотокамери.
3. Слідкуйте за тим, щоб кожен фрагмент майбутньої панорами був відзнятий з однаковими значеннями витримки і діафрагми.
4. Пам’ятайте про те, що кожен наступний фрагмент майбутньої панорами повинен трохи перекривати попередній фрагмент. Це значно спростить безшовну «стикування» фрагментів.
5. Дуже важливо, щоб під час зйомки фрагментів майбутньої панорами камера оберталася щодо оптичної осі об’єктиву, а не щодо центру корпусу фотоапарата. Тільки в цьому випадку можна домогтися реалістичною перспективи. Більшість штативів дозволяють кріпити камеру тільки щодо центру її корпусу. Однак у деяких моделей є спеціальне пристосування, яке призначене для кріплення камери відповідно до оптичної віссю об’єктива.

Різкість у фотографії
Фото Олександра Хохлова
Різкість у портреті – це один з визначальних факторів вдалого знімка. Коли ми розглядаємо портрет, то очі – це перше, на що звертає увагу погляд. Тому вкрай важливо при зйомці портрета фокусуватися на очі, щоб вони вийшли різкими і привертали до себе увагу глядача. Адже саме погляд багато в чому може допомогти в розкритті характеру персонажа.
Перевіряти різкість можна вже по ходу зйомки, роблячи максимальне наближення картинки на дисплеї фотокамери. Багато сучасних фотографи ведуть фотозйомку відразу з висновком картинки на монітор комп’ютера через спеціальний шнур, щоб було зручніше оцінювати різкість і загальну якість фотографії.
Якщо існує проблема з бічними точками фокусування (буває, що зображення в них виходить менш різким), то одним із способів отримання різкості очей у портреті є фокусування по центральній точці в видошукачі. Але не багатьом хочеться компонувати погляд по центру. Як зробити так, щоб і фокус по центральній точці зберегти і композицію змінити? Дуже просто. Фокусуємося на очах по центральній точці в видошукачі, натиснувши наполовину кнопку спуску затвора, а потім у видошукачі компонуємо зображення так, як потрібно, після чого «дотискаємо» кнопку затвора. Ви побачите, що фокусування залишилася на тому ж місці, і зміна композиції не вплинула на неї. Цей спосіб застосовується дуже часто і називається фіксацією фокусу (focus lock).
Якщо ви фотографуєте портрет у 3/4, то стежте за тим, щоб в різкості перебували ближні до камери очі.
Фото Олександра Хохлова
Будьте особливо обережними з різкістю погляду при зйомці на відкритих діафрагмах, оскільки ризик промахнутися з фокусом на малій глибині різкості дуже великий.
Фото Олександра Хохлова
Звичайно ж, з правил існують певні винятки. Наприклад, якщо в кадрі хочеться показати рух, то людину можна зробити змазаною.

Загалом про постановочну та репортажну зйомку весільної фотографії
Весільна фотографія – це один із жанрів фотозйомки, розвиток якого йде в ногу з розвитком світової фотоіндустрії і використовує всі її досягнення. У сьогоднішніх молодят набагато більше можливостей відобразити на фотознімках головний день свого життя, ніж у їхніх батьків. Колись верхом досконалості вважалося зробити постановочні весільні фото в фотоательє або сфотографуватися в ЗАГСі під час церемонії і разом з гостями.
Всі інші фотознімки могли з’явитися лише в разі присутності серед гостей володаря власного фотоапарата. Сьогодні ж професійні фотографи, знімаючи весілля, працюють на святі від початку і до завершення. Разом з тим будь-який професійний фотограф підтвердить, що весільна фотографія – це ще й один з найбільш складних і трудомістких видів фотороботи.
Фотограф subtle devices
Власне зйомка весілля поєднує в собі два стилі: постановочний і репортажний.
Постановочні фотографії - це прикраса весільного альбому, знімки в класичному, романтичному стилі, коли молодята позують фотографові. Причому думка про те, що постановочні фотографії – це обов’язково кадри із застиглими позами і кам’яними обличчями, в корені невірно: у сучасному розумінні постановочна весільна зйомка – це «історія», «розповідь» про весільному дні, написаний окремими дуже красивими і природними кадрами.
Репортажні фотографії – це спіймані миті, закарбовані живі емоції і несподівані ракурси. Всі разом в поєднанні і утворює постановочно-репортажний стиль весільної зйомки, в якому працюють більшість професійних весільних фотографів.
Як відомо, день весілля розділений на декілька етапів, і в кожному з них доводиться застосовувати свій спосіб зйомки. Можна розглянути цю тему докладніше на прикладі традиційного українського весілля (саме за таким сценарієм воно проходить в 90% випадків).
Підготовка, збори нареченої і нареченого. Ранкова метушня, хвилювання і радісні передчуття: все це – хороший матеріал для кадрів репортажів. Прикраса машин перед виїздом до нареченої, наречений, який надіває краватку, благословення батьків і т. п. Ранкові збори нареченої – це можливість зробити як репортажні, так і постановочні фотографії.
Фотограф romanauckland
Процес накладання макіяжу, створення весільної зачіски, турбота подруг і родичів – тут виходить досить цікавий репортаж. Постановочні кадри робляться, коли наречена вже одягнена у весільне вбрання, образ завершений, а святкова круговерть ще не почалася, відповідно, і вбрання, і зачіска ще ідеальні.
Приїзд нареченого і викуп нареченої. У ці моменти виходять дуже емоційні знімки: конкурси і завдання для нареченого, подруги нареченої, що знаходяться в радісній ейфорії від того, що відбувається, друзі нареченого, які підбадьорюють свого товариша. Постановочну зйомку можна провести тоді, коли вже вся компанія опинилася в будинку нареченої і відкрито шампанське.
Церемонія одруження в РАГСі – головний і найбільш хвилюючий момент весільного дня. У процесі очікування запрошення на реєстрацію практично завжди молодята та гості помітно хвилюються, тому завдання фотографа – відволікти їх постановочними «загальними» і груповими знімками, але в той же час непомітно роблячи і портретні репортажні замальовки. Під час церемонії робляться репортажні фотографії, які насправді дуже близькі до постановочним: підписи в документах, надягання кілець, перший поцілунок подружжя, вручення свідоцтва про шлюб і т. д.
Вітання рідних та гостей відразу після завершення реєстрації – хороша можливість зробити наповнений емоціями кадр. Те ж можна сказати і про вихід молодят із ЗАГСу, закиданні їх пелюстками квітів і зерном, випускання голубів, розбиванні кришталевих келихів (досвідченим фотографам вдається відобразити келих у польоті, його удар об асфальт і розліт осколків).
Іноді після РАГСу слідує вінчання в церкві. Для фотографа ця церемонія є досить складне завдання, оскільки вінчання – процес досить інтимний, тут не можна втручатися і відволікати молодят і священика, не скрізь можна ходити і переміщатися. До того ж в церкві небажано використовувати спалах. Для того щоб зробити вдалі репортажні кадри під час вінчання, фотографові доводиться ставати «невидимим». Постановочні кадри можна зробити в інтер’єрах церкви і перед входом вже після закінчення церемонії вінчання.
Прогулянка. Всі професійні фотографи підтвердять, що прогулянка – це найсприятливіша для зйомки частина весілля. Можна зробити все: і постановочну фотосесію з молодятами на тлі визначних пам’яток, природних ландшафтів, в інтер’єрах будинків (залежить від того, де проходить прогулянка), та репортажні фото відпочиваючих гостей, і загальні знімки гостей з молодятами. Можна сказати, що простір для творчості на прогулянці безмежний. Саме під час прогулянки робиться основна частина знімків для весільного фотоальбому, як репортажних, так і постановочних.
Фотограф jcmaco
Весільний банкет в ресторані або кафе. За винятком окремих моментів, на банкеті робиться репортажна зйомка. Барвиста зустріч молодят, привітання гостей, танці, конкурси, запалювання «сімейного вогнища», кидання букета нареченої і т. п. Постановочні кадри на банкеті найчастіше робляться, коли до зали вивозять весільний торт: перед тим як це чудо кондитерської думки розріжуть, його , як правило, фіксують цілком для історії. Репортажна зйомка в ресторані може становити певну складність для фотографа – якщо зал занадто темний, то доводиться часто використовувати спалах і ретельно контролювати експозицію, щоб обличчя людей не виходили засвіченими.
Не рідкість сьогодні зйомка весілля на дві, а то й на три фотокамери: і постановка, і репортаж робляться з різних точок і ракурсів, що суттєво доповнює можливість компонування найбільш вдалих кадрів.
Фотозйомка весілля – це одночасно і цікавий, і складний, і відповідальний процес («другий дубль» зробити, найчастіше, неможливо, більшість подій відбувається в перший і останній раз), тому фотографові доводиться вміло поєднувати репортажний і постановочний стилі зйомки, розуміючи, де і який стиль потрібно застосувати, і не забувати при цьому про творчий підхід: все-таки весілля в більшості випадків – досить гарне дійство, і для справжнього художника це прекрасний матеріал для творчості.
Однакових весіль не буває, тому важливо ще й передати індивідуальність кожної пари. Правда, тут багато що залежить і від самих молодят … але це вже зовсім інша тема.

Як фотографувати автомобілі
Швидкість, потужність, блиск, краса лінії та форми, бездоганний дизайн – все це неминуче притягує наші погляди до автомобілів. Чистий новенький «Крайслер» або дивом збереглася «Перемога» 50-х років – вельми ласі шматочки і для фотозйомки. Давайте ж розберемося, як найбільш вдало сфотографувати ці твори високотехнологічного мистецтва з металу, скла та гуми.
Якщо навіть свого «залізного коня» у вас немає, об’єкти для зйомки неважко підшукати на вулиці, головне – переконайтеся, що власника авто не потурбує така несанкціонована «фотосесія». Якщо ж ви хочете подивитися на справжні раритети, екзотичні моделі або суперсучасні новинки автоіндустрії, вирушайте на виставки або автошоу – там (швидше за все, за певну плату) ви вдосталь «нафоткаете» масу цінних кадрів.
Зйомки поділяються на кілька типів:
Портрет
Ваш (ну або не ваш) автомобіль у всій красі і крупним планом. Все, як у людей:)
Як і у людини, у будь-якої машини є своє обличчя, а на деяких можна навіть побачити певні емоції. І фотографуючи автомобіль, можна керуватися практично тими ж правилами, що й при зйомці людських портретів: велику частину кадру відвести під об’єкт зйомки, намагатися уникати прямих ракурсів (як у фас, так і в профіль).
Оскільки машина – сама по собі досить великий об’єкт – не намагайтеся обов’язково «впихнути» її в кадр повністю, краще зробити декілька фотографій з різних точок або використовувати панорамний варіант зйомки.
Особливі моменти
Головне, з чим вам доведеться боротися – це відблиски від сонця або спалаху, завжди виникають на «глянцевій» поверхні авто. Тому краще всього вибрати приглушене, м’яке освітлення і намагатися обійтися без жорсткого світла чи спалаху.
Ваше головне завдання – підкреслити в кадрі лінії автомобіля і передати його обсяг. Для цього найбільш вдалим буде ракурс з кута, коли в кадрі видно і перед і бічна частина машини. Також спробуйте присісти на коліна або взагалі лягти перед вашим «залізним другом» – вид знизу вгору може виявитися дуже вигідним. Не забудьте і про деталі – найцікавіші сфотографуйте окремо (решітку радіатора, емблему на капоті, диск колеса та інше).
У русі
Тут є 2 варіанти: чітка машина на змащеному тлі або все навпаки.
1-й варіант
Досягнення ефекту, коли рухомий об’єкт – чіткий, а всі навколо – змащений, називається «проводка». Досягається він, коли фотокамера рухається разом з об’єктом паралельно йому. У плані автомобілів, організувати такий трюк, звичайно, не дуже просто. Ви можете знімати з іншої машини, рухаючись з тією ж швидкістю на достатній відстані, чи рухатися пішки, за умови, що авто буде їхати зовсім не швидко. І не забудьте встановити витримку коротший.
2-й варіант
Є й зворотне рішення, коли машина зображується динамічно розмитою, а всі навколо – різким. Однак, щоб малюнок виглядав крависо, деякі ключові деталі авто все ж повинні бути чітко видні. В іншому випадку головний об’єкт вашої зйомки перетвориться на невпізнанну пляму. Досягти такого ефекту можна точковим фокусуванням об’єктива.
Якщо ж ви все ж хочете знімати з машини в русі (не за кермом, звичайно), подбайте про своє стійкому положенні. Також врахуйте, що на підготовку кадрів у вас, швидше за все, не буде часу, і деякої спонтанності не уникнути. І попросіть водія не робити різких ривків під час вашої зйомки або хоча б попереджати про них.
Перебуваючи в русі, не всяка камера здатна сфокусуватися на тому чи іншому об’єкті, так що найпростіше вручну виставити фокусна відстань на нескінченність і експозицію заміряти по найсвітлішим частинам кадру (найчастіше – по небу).

Інструкція по зйомці старих занедбаних місць
Іноді мене як фотографа вражає думка про кількість речей, які можна зняти. Щодня з’являються нові та цікаві місця або люди. Проте особисто мені більше подобається фотографувати щось, що вже має свою історію. Новий предмет цікавий саме тим, що він новий, але в теж час у нього не було часу на те, щоб знайти свій контекст та історію.
У чому чарівність
Може виникнути питання: чому вам потрібно тягнути себе до якихось старих руїн. І з якогось боку ця точка зору виявиться вірною. Місця, з якими доведеться працювати, дійсно не самі гламурні.
Тим не менш, багато що можна пояснити тим фактом, що фотографу цікаво документувати світ навколо, цікаво показати, як він змінюється в залежності від перебігу часу. В даному випадку нам хочеться показати глядачеві, як і чому будівля стала таким, яке воно є зараз.
Пошук Місця для Зйомки
Знайти відповідну будівлю для зйомки подібного роду може виявитися скрутною справою. Досить важко сказати, що вам слід шукати за пошарпаними стінами. Таким місцем може бути стара церква, фабрика, завод або склад, або ж якийсь будинок, повз якого ви проходите щодня, вирушаючи на роботу.
Добре б мати можливість поспілкуватися з місцевими істориками, які могли б розповісти про будинки і місцях, що володіють цікавою і багатою історією, але нині пустують. Приділіть трохи часу вивченню питання, перш ніж почати шукати. Тоді у вас буде більше шансів знайти щось дійсно цікаве.
Доступ
Перш ніж приступити до розмови безпосередньо про зйомку, є кілька деталей, з яких мені хотілося б почати. Вкрай важливо, щоб ви не зазіхали на приватну власність тільки заради отримання фотографії.
Якщо ви не знаєте подробиць про об’єкт, і не в курсі, чи є у вас доступ і право бути там, будь ласка, перевірте це. Цією статтею я закликаю вас вивчати занедбані будівлі, але тільки при наявності дозволу від власника!
Безпека понад усе
Занедбані будинки можуть бути досить підступними місцями і дуже важливо не потрапляти в небезпечні ситуації і не піддавати ризику себе і інших. Якщо є така можливість, то вивчайте об’єкти в денний час, щоб виключити проблеми, які можуть виникнути в темряві.
В ідеалі – візьміть когось з собою і не втрачайте один у одного з виду. В крайньому випадку, розкажіть кому-небудь про те, куди збираєтеся піти і коли плануєте повернутися. Навіть вдень з собою варто прихопити ліхтарик, адже невідомо де і коли вас застане темрява. Пара хороших черевик так само не завадить.
Упаковка Спорядження
В даному випадку не так важливо, яку камеру використовувати, просто візьміть ту, яка найбільш приємна вам і при цьому, бажано, володіє потрібними налаштуваннями. Думаю, не дуже зручно нести з собою купу обладнання, але я все-таки раджу взяти спалах і штатив.
Спалах може виявитися корисним, якщо старі будівлі виявляться занадто темними або брудними при відсутності сонячного або навіть електричного світла. Штатив буде корисний при зйомці панорам, а також дозволить тримати затвор відкритим рівно стільки, скільки вам знадобиться.
Знати Історію і Розповідати її
Перш ніж відправиться на місце, дізнайтеся, що це за об’єкт. У нього є своя історія, яка може виявитися або цікавою, або нудною. Слід хоча б мати на увазі, для чого раніше використовувалося будівля і чому її покинули.
Це допоможе вам у творчому процесі і дозволить побудувати в бажаному напрямку історію про місце, використовуючи для цього фотографії.
Зйомка загального плану
Отже, ми, нарешті, дійшли безпосередньо до процесу зйомки. Як і в будь-якому архітектурному і пейзажному типі фотографії, слід зробити кілька панорамних знімків. Вони допоможуть намалювати повнішу картину для глядача і дозволять заглибитися і відчути атмосферу.
Переконайтеся, що ви привернули увагу до всіх особливостей місця на якому ви знімаєте.
Зйомка деталей
Після того як ви зробите панорамні знімки, важливо звернути увагу на деталі.
Плями старої засохлої фарби, відколи на дерев’яних віконних рамах, тріщини в шибках, мох і лишайник на стінах, – все це допоможе показати картину більш повно. Дивіться всюди під час вивчення місцевості. Деталі, які в звичайному житті можна ігнорувати, в нашому випадку можуть допомогти зробити відмінні знімки.
Будьте креативними
Важливо не квапити процес. Люди часто занадто хвилюються і поспішають під час зйомки, але я знаходжу більш приємним дослідження місця в легкому темпі.
Швидше за все, на вибраному об’єкті ви опинитеся вперше, а це означає, що свіжий ентузіазм порушить вашу творчу складову.
Не бійтеся експериментувати з технікою зйомки, робіть фотографії з різних кутів і точок, використовуйте довгу витримку і HDR, приймайте рішення виходячи з контексту.
Тепер Ваш Крок
Отримати можливість сфотографувати занедбані будівлі непросто, але такий шанс може виявитися дуже корисним в плані досвіду.
Можливість перетворити щось старе і забуте в щось художнє та надати об’єкту нове життя – це дуже здорово. Хороший хід – проведення такої зйомки в ювілей будівлі. Ви навіть можете зібрати разом людей, які працювали або жили там раніше, щоб зняти їх поруч з будівлею і відобразити їх історію давніх років.

Чекліст вуличного фотографа або як фотографувати на дворі
У всіх фотографів-початківців виникає проблема, як поставити модель при зйомці.
Завжди виникають якісь нюанси, та й погода вносить свої корективи – не травень місяць – руки вже точно замерзнуть. Для таких випадків я вирішив зробити чекліст – типу короткий список того, якого типу кадри можна познімати.
Німецький фотограф Gwendolyn Kraehenfuss
Може когось це здивує / розсмішить / потішить (потрібне підкреслити), але я думаю, що шпаргалка не перешкодить – це все ж не покрокове керівництво із зазначенням типу «ногу ліву сюди», «руку праву туди» (це було б вже занадто). Ні, це якраз список тем, над якими варто подумати й які варто спробувати реалізувати, використовуючи всю свою фантазію. Отже, 14 пунктів – почнемо!
1. У першу чергу, зйомка по-простому – сидячи / стоячи / лежачи. Тут без коментарів. Пробуємо різні варіанти, не забуваємо про рекомендації.
2. Зйомка з низькою точки ширококутним об’єктивом (звичайний китовий 18мм ЕФР, думаю, теж підійде). Такий ракурс я часто бачив на знімках всяких альтернативних груп – своєрідний стиль.
3. Зйомка з високої точки. Раз знімаємо знизу, пробуємо зняти і зверху. При цьому близько, щоб вже стали помітні диспропорції. Я взагалі називаю такі кадри – кадри в стилі «емо».
4. Використовуємо техніку «low key» – «низький ключ» (фото на чорному фоні) і «high key» – «високий ключ» (фото на білому фоні). Звичайно, для зйомки хлопців більше підходить перший варіант. Ось тут, до речі, велике питання, чи вийде вдень на вулиці зняти таке фото, з якого потім, при постобробці можна зробити знімок в низькому ключі. У будь-якому випадку, пробуємо піти у тінь, вибрати темний фон … ну і т.д.
5. Очі крупним планом. Наближаємося до нашої моделі і знімаємо її очі. Потім можна і аватарку непогану зробити:)
6. Використання малої глибини різкості – виділення деталей. Модель поміщаємо в зону нерізкості, а яку-небудь частину його тіла (руку, стиснуту в кулак, наприклад) – на передній, різкий план.
7. Силует. Без особливих коментарів – шукаємо світлий яскравий фон і знімаємо так, щоб було видно тільки лише силует моделі.
8. «Стокові стрибучі дівчинки». Хто бачив, той мене зрозуміє. Звичайно, трохи приїлося, але для ваших знайомих такий кадр буде, безсумнівно, в новинку.
9. «Фото вслід». Думаю, що портрет – це не тільки людина, яка дивиться прямо на вас, а й взагалі людина в кадрі. Звідки-то і кудись іде … Складно пояснити «на пальцях», тому дивимося ілюстрацію.
Фотограф Mister Key
10. Панорамний портрет. Це як у Сержа Головача. Не просто використання горизонтальній орієнтації в портреті, а цілісна панорама. Правда у Сержа об’єктив спеціальний, але що нам заважає хоча б спробувати.
11. Плівка / чулок на об’єктиві. Ще чув таке називається ванільний ефект. Плівку можна використовувати як фільтр – почепили, далі пару крапельок на плівку (обережніше – мороз на вулиці!), Ну і отримуємо цікавий ефект. Дивимося на Какетосделано.ру
12. Відбитки. Звичайно, при зйомці в приміщенні у нас буде шанс спробувати зняти відображення в дзеркалі. На вулиці помітно складніше, особливо взимку. Можна спробувати використовувати вітрини магазину, хоча це теж із розряду складно здійсненного.
13. «З проведенням». Можна спробувати змусити нашу модель побігати, а ми її тим часом знімемо таким ось чином.
14. «Зум-вибух». Не варто старатися – одного гарного кадру на всю фотосесію цілком достатньо – просто досить специфічний ефект. До речі, думаю, розкажу про нього найближчим часом.

Приховуємо недоліки обличчя при зйомці портрета
Мабуть, один з найбільш важливих завдань при зйомці портрета – приховати недоліки особи – всі ми люди живі, не грецькими скульпторами зроблені, тому недосконалі.
Після того, як за допомогою різних маніпуляцій зі світлом, позою, ракурсом ми прибрали видимі недоліки нашої моделі можна вже працювати і над «другою частиною» – підкреслювати достоїнства, фантазувати, експериментувати.
1.Форма НОСА
Ніс може бути надто довгим, може бути дуже товстим, може бути непрямим і навіть з горбинкою. Приховати великий ніс допоможуть легкі півоберти (якщо не дуже впадає в очі), якщо все погано, то може виручити класичний і навіть критичний напівоберт. Ні в якому разі не знімайте таких людей в профіль! Також можна трохи змінювати рівень зйомки. Нижча точка зйомки дозволить приховати ніс з довгим кінчиком. Якщо можливо, то краще використовувати більш м’яке освітлення, тому що в противному випадку різкі тіні тільки підкреслять великий ніс.
Подивіться на 2 фотографії внизу – погодьтеся, перша виглядає виграшніше – ніс здається не таким великим.
2. ШИРОКЕ ОБЛИЧЧЯ
Якщо широке обличчя у чоловіка, то в багатьох випадках це буде виглядати навіть виграшно (типу мужньо), але якщо у дівчини, то буде негарно. На розум знову ж приходить використання напівобертів, які візуально допоможуть звузити обличчя. Також за допомогою макіяжу можна позначити ямочки на щоках, що також допоможе прибрати повноту.
3. ВУХА
Можуть бути великими і смішними. Якщо комічний ефект не потрібен, то використовуємо все ті ж півоберти, щоб взагалі з кадру прибрати одне вухо.Також якщо зачіска дозволяє, можна закрити вуха волоссям.
4. Нерівності обличчя, розширені пори, ЖИРНИЙ БЛИСК
Тут рятує макіяж, а також постійний моніторинг в процесі зйомки – щоб «туш не потекла». Також нерівності шкіри потім пом’якшуються обробкою в ФШ.Природно, що при більш яскравому джерелі світла блиск посилюється, підвищується контраст між різними ділянками обличчя – і цього треба всіляко уникати. Окремо варто сказати про чоловічу щетину – неакуратне гоління (порізи і роздратування) сильно кидаються в очі. Тому голіться не поспішаючи, добре і не за ніч перед зйомкою, а за 1-2 години перед нею – інакше за ніч вже встигне подекуди щетина відрости.
Навіть на невеликого формату фотографії одноденна щетина вже проглядається:
5. Зморшки і складки
Навіть у молодих є зморшки – це природно, але на фотографії небажано (ясна річ, що зйомку людей похилого віку ми сюди не відносимо). Відмінний рецепт вирішення проблему у Сергія Родіонова
6. Примруження
На сонце у нас всі мружаться, і виглядає це негарно. Тому потрібно відвести модель від прямих сонячних променів або використовувати розсіювач для тих же цілей.
7. Подвійне підборіддя
Ясна річ, що він украй небажаний на фотографії. Приховати його допоможе більш висока точка зйомки. Також попросіть вашу модель трохи підняти підборіддя і витягнути шию – тільки тут не перестарайтеся сильно. Як варіант – можна попросити людину покласти підборіддя на руки.
8. Складки на шиї
Буває, що при певному повороті голови на шиї з’являються негарні складки – стежте за цим уважно і не допускайте таких розворотів.
9. Різні за розміром ОЧІ
Марк Клейгорн рекомендує в цьому випадку попросити модель зайняти позу в дві третіх, повернувши до камери менший за розміром очей. Перспектива вкраде різницю в розмірах очей.
10. БІЛКИ ОЧЕЙ
Якщо за вашим задумом модель повинна дивитися не в камеру, а в бік, то попросіть її не надто вже коситися – інакше на знімку буде сильно виділятися очної білок, що виглядає непривабливо.
11. Розпатлане волосся
У багатьох випадках виглядають неакуратно – доводиться потім у фотошопі окремі волоски виправляти. Погодьтеся, що простіше зайвий раз скористатися гребінцем.

Як вибрати одяг для фотозйомки
Хочу дати кілька рекомендацій по вибору одягу. Питання, що надіти на фотозйомку, виникають практично завжди, і я сподіваюся, що мої поради допоможуть уникнути деяких помилок. Варто звернути увагу, що це не суворі правила, а рекомендації, які часто можуть бути порушені без наслідків, наприклад, якщо ви будуєте певний образ. Але в більшості випадків все-таки варто їх дотримуватися.
Про одяг
Якщо у вас світле волосся і біла шкіра краще не надягати яскравих однотонних речей, особливо базових кольорів (червоний, зелений, синій), та з високими комірами. Вони дають досить яскравий відсвіт на обличчя і воно набуває неприродний відтінок. Взагалі, якщо шкіра світла, то насичені кольори можуть надавати їй різні відтінки і з цим бажано бути обережнішим.
Намагайтеся не надягати коротких блузок, які відкривають при нахилі смужку шкіри між верхом і низом, за винятком, мабуть, короткого топа. На фотографіях, особливо при зйомці збоку, виходить ніби складка і людина здається повніша, ніж є насправді.
Якщо верх обтягуючий з гудзиками спереду, то гудзик на грудях не повинні “бути натягнуті”. В іншому випадку ви будете виглядати істотно повнішими, ніж у житті.
Однозначно варто уникати одягу з тканини з дрібної частою смужкою, як горизонтальною, так і вертикальною, а особливо якщо вона блискуча. При зменшенні або збільшенні на фотографії буде з’являтися муар.
Пам’ятайте, що занадто вузькі і / або короткі спідниці сильно обмежують кількість можливих поз, оскільки випадають практично всі сидячі.
Не варто одягати джинси чи брюки із заниженою талією, вони ламають лінію стегна і ноги виглядають коротшими, а також видно всі недоліки фігури.
Якщо у колготок є горизонтальний шов на стегні (не стрілка:), його не повинно бути видно з-під верхнього одягу, наприклад, коротких шортиків або спідниць. Особливо це характерно для сидячих поз. Якщо мова йде про панчохи, то варто заздалегідь задуматися, чи є “випадкова” поява ажурної гумки з-під краю одягу обдуманим ходом, елементом створюваного образу.
При підготовці до фотосесії варто віддавати перевагу колготкам, які не відблискують. В іншому випадку на ногах будуть некрасиві відсвіти від спалаху. Якщо колготки темні, то при згині, на коліні не повинно з’являтися світлої плями. Знову ж таки, спалах підсилює цей ефект і колготки виглядають протертими. Уникнути цього можна, надівши колготки більшої щільності.
Про взуття
Якщо у вас на ногах лейкопластир, він не повинен бути видно з-за краю взуття. Якщо це неможливо постарайтеся максимально замаскувати його.
Не варто надягати туфлі на платформі, вони не роблять ноги довшими, і виглядають великими і важкими.
Бажано, щоб у взуття був нехай невеликий, але каблук, він робить ноги візуально довшими і змінює пропорції фігури, через що людина здається стрункішою. При цьому взуття повинне підходити під місце зйомки, наприклад, якщо передбачається фотосесія на бруківці, не варто надягати шпильки.
Про все інше
Яскравий лак на нігтях, якщо він не поєднується із загальним тоном одягу, сильно відволікає на себе увагу глядача. Можна звичайно це обіграти, але це скоріше мінус.
Якщо у вас не дуже добре пофарбоване волосся, або коріння встигло відрости, то бажано якось це приховати. В іншому випадку на фотографії кордон кольору волосся може бути дуже яскраво вираженим.
Якщо при створенні зачіски використовувався фіксуючий лак для волосся, то, при нанесенні товстого шару зверху, він може помітно відблискувати при спалаху. Тому бажано не переборщувати з кількістю лаку.
Часто доводиться нагадувати, що під час фотосесії категорично не рекомендується жувати жуйку.
Сподіваюся, що ці невеликі рекомендації зроблять вибір одягу для фотосесії більш простим і допоможуть уникнути деяких помилок.

Схеми світла для зйомок фотопортрета в студії
Сьогодні я розкажу про те, про що ти давно мріяв дізнатися, але мабуть, боявся запитати. Це пост про те, як зробити якісний, цікавий студійний портрет, маючи в розпорядженні всього два джерела світла, білі парасольки на просвіт, портретну тарілку, білий і чорний паперові фони, портретний відбивач.
Попереджаю – тут немає опису якогось “універсально-магічного” способу постановки студійного світла, який відразу дозволить тобі робити фотографії на рівні “великих батьків” на зразок Хельмута Ньютона або Ля Шапелл. Зате цей матеріал буде хорошим стимулом до самовдосконалення.
Чому всього два джерела? По-перше, кількість не завжди дорівнює якості, хоч я і люблю говорити під час зйомки в студії фразу: “світла багато не буває”. По-друге, навчившись віртуозно поводитися з двома джерелами, ви з легкістю зможете перейти до зйомки з трьома і більш джерелами світла. По-третє, два джерела світла в студії – базовий мінімум, він же найчастіше і максимум. Смію припустити, що наш читач напевно вже обладнав свою маленьку затишну фотостудію вдома, або замислюється над цим. Так от, для домашньої студії з невеликою площею і, можливо, обмеженим бюджетом, цілком достатньо двох джерел світла.
Схема перша.
Використовуючи одне джерело світла (моноблок + рефлектор “тарілка”) і білий паперовий фон, ми створили жорсткий малюнок світла і тіні, з чіткими переходами між ними. Модель стоїть впритул до тла, щоб джерело світла, розташований фронтально, створювало коротку, щільну тінь на білому тлі. Висота розташування моноблока може змінюватись в залежності від поставленого завдання – чим вище моноблок щодо моделі, тим довшою буде тінь. В ідеалі потрібна стійка типу “журавель”, це дозволить розташувати моноблок строго напроти моделі і нічого не буде заважати зйомці, як це може бути у випадку використання звичайної стійки.
Схема друга.
Використовуючи одне джерело світла (моноблок + білий парасольку “на просвіт”) і чорний паперовий фон, ми зробили портрет, де особа моделі освітлено лише з одного боку. Така схема світла додасть глибини і виразності портрета, хоча її специфіка в тому, що підійде вона не будь-якої моделі. У даному випадку модель розташовується на деякій відстані від тла. Зазвичай моноблок розташовується на рівні голови моделі.
Схема третя. Використовуючи два джерела світла (моноблоки + білі парасольки “на просвіт”) і білий паперовий фон, ми ставимо їх по діагоналі відносно моделі. Основне джерело світла розташоване ліворуч (див. схему) і працює як “малює”, створюючи м’який світло-тіньової малюнок. Додаткове джерело розташований праворуч за моделлю (див. схему) і спрямований на фон позаду моделі. Таким чином, додаткове джерело світла працює одночасно як заповнювач”, усуваючи провали в тінях праворуч від моделі, і як “контрове світло”, додаючи портрету “об’єм”. Зверніть увагу, що в даному випадку модель розташовується не паралельно відносно фону, а в”три чверті”. Висота розташування основоного джерела світла може змінюватись, зазвичай на рівні особи або трохи вище. Додаткое джерело світла можна розташувати трохи нижче, на рівні плечей моделі, щоб більш рівномірно розподілити світло на білому тлі. Цей знімок був зроблений крізь мокре скло.
Схема четверта. У цій схемі ми використовували два джерела світла (моноблоки + білі парасольки “на просвіт”) і білий паперовий фон. Встановлюються обидва джерела зліва і справа відносно моделі, кожне джерело світить приблизно під кутом у 45 градусів (див. схему). У даному випадку обидва джерела “працюють” на заповнення сцени, створюючи дуже м’який світло-тіньової малюнок. Глибокі тіні на обличчі моделі з такою схемою відсутні. Висота розташування джерел світла може варіюватися. Зазвичай вони розташовуються на рівні очей моделі, або трохи вище. При такій схемі білий фон за рахунок “недосвечення” набуває відтінок сірого. Можна використовувати цей ефект, або скадрувати портрет так, щоб фону не було видно.
До речі, при зйомці портретів в стилі “beauty” ми часто використовуємо портретний відбивач. І цей знімок наочно демонструє перевага використання цього фото-аксесуара. При зйомці в студії він дуже корисний – з його допомогою можна більш рівномірно розподілити світло по обличчю, зробити переходи в тінях на шиї та нижньої частини обличчя моделі максимально м’якими. Тут був використаний маленький відбивач (на схемі не вказаний), діаметр-32 дюйми, робоча поверхня – “срібло”, розташування – по центру, на рівні грудей моделі.
Схема п’ята. У цій схемі ми використовували два джерела світла (моноблоки + білі парасольки “на просвіт”) і чорний паперовий фон. Встановлюються обидва джерела ліворуч і праворуч, по діагоналі відносно моделі. Головне джерело встановлено зліва від моделі, це наше “малююче” світло, воно утворює на правій частині обличчя моделі світловий трикутник (див. фото). Цю схему часто так і називають – “трикутник”. Друге джерело світла розташоване в даному випадку праворуч, воно створює “контрове” світло, підсвічуючи волосся і фігуру моделі, додає портрету об’єм. Легка “засвітка” фону змінює чисто чорний колір на градації темно-сірого. У даному випадку це скоріше перевага, адже сірий – легший і нейтральний.
Схема шоста.
Тут нами було використано два джерела світла (моноблоки + білі парасольки “на просвіт”) і білий паперовий фон. Встановлюються обидва джерела зліва і справа відносно моделі, кожне джерело світить приблизно під кутом у 90 градусів (див. схему). У даному випадку обидва джерела “працюють” на заповнення, створюючи м’який світло-тіньової малюнок ліворуч і праворуч, при цьому по центру обличчя моделі ми отримуємо зону з глибокими тінями. Така схема світла додасть виразності портрета, хоча підійде й не кожному. Білий фон в цьому випадку набуває відтінків сірого.
Схема сьома. У цій схемі ми використовували два джерела світла (моноблоки + одну білу парасольку “на просвіт”) і чорний паперовий фон. Встановлюються обидва джерела ліворуч і праворуч, по діагоналі відносно моделі (див. схему). Головне джерело встановлено майже фронтально щодо моделі, це наше “заповнююче” світло, воно утворює практично рівномірну освітленість сцени по всій її площі. Друге джерело світла розташоване праворуч і ззаду, воно створює “контрове” світло, підсвічуючи фігуру моделі, додає жорсткості в загальному світловому ключі, завдяки йому з’являється об’єм. Як розсіювач застосовується “чашка”, що йде в комплекті з моноблоком. З її допомогою можна робити дуже жорсткі світло-тіньові переходи, практично без градацій. Зауважте, що “контрове” джерело було встановлений ще для однієї мети – ефектного “промальовування” дрібних водяних бризгів.
Схема восьма. У цій схемі ми використовували два джерела світла (моноблоки + білі парасольки “на просвіт”) і білий паперовий фон. Встановлюються обидва джерела позаду моделі, ліворуч і праворуч і спрямовуються на білий фон під кутом близько 45 градусів (див. схему). У даному випадку обидва джерела “працюють” на створення м’якого силуетного портрета. За рахунок використання білого фону і “заповнюючого”, розсіяного світла виходить легке засвічення моделі. Дрібні деталі ховаються в тіні, однак загальні контури особи цілком впізнавані. При бажанні можна застосувати легке кольорове тонування тла, в даному випадку ми використовували рожевий, щоб знімок був ніжнішим, теплим і чуттєвим.
Схема дев’ята. Використовуючи два джерела світла (моноблок + рефлектор “тарілка” і моноблок + стандартна чашка) і білий паперовий фон, ми маємо в своєму розпорядженні їх так, як вказано на схемі. “Тарілку” ставимо фронтально, трохи вище рівня очей моделі. У підсумку отримуємо т.зв. “Метеліка” – для цієї схеми світла характерною особливістю є тінь від носа моделі у формі метелика. Ця схема також носить назву “голлівудський портрет” – багато портретів в кіноіндустрії зняті таким чином. До речі, чим вище буде розташований рефлектор, тим довше буде тінь від носа, тут розміри тіні мінімальні, класична схема передбачає трохи довшу тінь. Модель на фото стоїть на відстані близько метра від фону, тінь від постаті падає на фон, тим самим роблячи кадр більш “щільним”. Це зовсім не обов’язкова умова, особливо, якщо робити зйомку особового портрета.
В ідеалі потрібна стійка типу “журавель”, це дозволить розташувати моноблок строго напроти моделі і нічого не буде заважати зйомці, як це може бути у випадку використання звичайної стійки. Додаткове джерело світла було розташовано за моделлю, на рівні плечей, створюючи “контровое” освітлення. Так ми отримали “промальовані” фактури волосся і додали об’єму знімку.
Схема десята. Ця схема – швидше бонус, так як вона дуже схожа на четверту, тут практично таке ж розташування моноблоків, також використані білі парасольки і білий паперовий фон (див. схему). Однак, істотною відмінністю цієї схеми від попередніх є відсутність імпульсного світла – цей портрет був знятий виключно з пілотним світлом. За рахунок значно меншої потужності світла можна зробити портрет з максимально короткій глибиною різкості.
Кількість світлових схем, які використовуються при зйомці портрета в студії, не обмежуються лише десятьма варіантами. Я тільки навів ці схеми в якості наочних прикладів, щоб полегшити процес зйомки для початківця студійного фотографа. Сподіваюся, цей матеріал стане в нагоді і тим, хто тільки збирається зробити свій перший крок до зйомки в студії.

Що таке kit і що таке body у фотоапаратах.
Багато хто цікавиться, що значить kit на фотоапараті і в чому різниця між body і kit. Kit – це «комплект», тобто, фотоапарат комплектується якимось об’єктивом.
Якщо ви купуєте свій перший апарат зі змінною оптикою, то вам потрібен kit, якщо тільки ви заздалегідь не визначилися з вибором об’єктива. Іноді можете чути вислів «китовий об’єктив», це не означає, що таким об’єктивом можна фотографувати лише китів. Китовий об’єктив – це той, що йшов у комлекті до фотоапарата. Китові об’єктиви бувають різні, але зазвичай Никон укомплектовує певні моделі апаратів певними об’єктивами. Який саме об’єктив входить в комплект, треба дивитися на коробці.
Наприклад, Canon EOS 550D kit йде разом з кітовим об’єктивом.
Body – це фотоапарат без об’єктиву. Якщо набір об’єктивів у вас вже є, то немає сенсу купувати кіт. Іноді body називають «тушкою». На коробці з тушкою нічого зайвого не написано, тому якщо крім назви моделі на коробці нічого немає – ви купуєте фотоапарат без об’єктиву.
Як вибрати об’єктив?
Як правильно вибрати фотооб'єктив
Отже, у вас є цифрова дзеркальна камера. Або ви ще тільки збираєтеся її купувати. Але виникає проблема: скільки ж різних об’єктивів до неї, як вибрати саме той, який потрібен? Ця стаття допоможе розібратися в різноманітті об’єктивів і вибрати саме ваш.
Відкривши сайт виробника, недосвідчений користувач з самого початку втрачається у великій кількості незрозумілих літер і цифр у назві об’єктива. Насправді, все не так страшно, як здається. Перше, на що слід звертати увагу новачкам при виборі об’єктива, – це всього 5 параметрів:
байонет
фокусна відстань
діафрагма
розмір матриці
стабілізація зображення
зум-або фікс-об’єктив
Кріплення об’єктива (англ.: LENS MOUNT)

Байонет
Байонет – це спеціальний кріпильний вузол, за допомогою якого об’єктив встановлюється на фотокамеру. Він не випадково обраний першим пунктом у нашій статті: у більшості серйозних фірм своя конструкція байонета, тобто об’єктив для Nikon не підійде до камери Canon.
Виробники об’єктивів, такі як Tamron, Sigma і Tokina, випускають об’єктиви з різними типами байонетов для камер різних виробників.
Фокусна відстань об’єктиву (англ.: FOCAL LENGTH)
При виборі об’єктива насамперед звертають увагу на його фокусна відстань.
Фокусна відстань
Фокусна відстань (ФВ) – це відстань від площини матриці або плівки (фокальній площини) до головної задньої оптичній площини об’єктива при його фокусуванні на нескінченність. Ставлення ФВ до діагоналі матриці характеризує кут огляду, що досягається за допомогою даного об’єктиву. Чим менше значення ФВ, тим більший кут огляду. У характеристиках зум-об’єктива вказуються два «крайніх» значення ФВ – найменша і найбільша, яку забезпечує об’єктив.
У зв’язку з широкою поширеністю плівкового формату «35мм», прийнято характеризувати об’єктив так званим «еквівалентною фокусною відстанню» (ЕФВ). Для плівкових і цифрових камер, які мали так звані повнокадрові матриці (тобто розмір матриці дорівнює розміру плівкового кадру) ЕФВ і є фокусною віддалю (ФВ). У цифрових матриць з діагоналлю меншою, ніж у плівки, для забезпечення того ж кута зору (і, відповідно, того ж кадру з того ж місця) істинна фокусна відстань об’єктивів пропорційно менша. У залежності від ФВ, об’єктиви класифікують наступним чином:
Якщо ФВ приблизно дорівнює діагоналі матриці, то така ФВ називається нормальною і вважається, що в цьому випадку кут зору (45 градусів) відповідає можливостям людського ока.
Якщо ФВ більша діагоналі матриці, то такі об’єктиви називають довгофокусними або телеоб’єктивами – вони забезпечують більше наближення в порівнянні з «нормальними», але при цьому зменшується кут зору.
Якщо ФВ менша діагоналі матриці, то такі об’єктиви називають короткофокусним або ширококутними – вони забезпечують розширення поля зору в порівнянні з «нормальними», але при цьому зменшуються розміри об’єктів у кадрі.
Фокусна відстань різних об'єктивів
Діафрагма (англ.: APERTURE)
Діафрагма
Діафрагма об’єктиву – ще один важливий параметр при виборі. Вона дозволяє змінювати кількість світла, яка проходить через об’єктив, що визначає співвідношення яскравості оптичного зображення об’єкта, який фотографується до яскравості самого об’єкта, а також встановлювати необхідну глибину різкості.
Діафрагма може бути вказана кількома способами: F4, f/4, 1:4 – всі вони означають одне і те ж. Чим менше число, тим більше діафрагма, тобто тим більше світла пропускає об’єктив.
Діафрагма F2.0
Стандартні значення діафрагми (відносного отвору) засновані на збільшенні або зменшенні освітленості оптичного зображення в два рази: f/0,7; f/1; f/1,4; f/2; f/2,8; f/4; f/5,6; f/8; f/11; f/16; f/22; f/32; f/45; f/64.
Наприклад, об’єктив f/2.8 пропускає вдвічі більше світла, ніж об’єктив f/4.
Чим більше світла здатна пропускати діафрагма, тим більше вона дає можливостей, таких, наприклад, як зйомка при низькій освітленості або зйомка в приміщенні без спалаху, можливість більш гнучко регулювати глибину різкості: чим більше відкрита діафрагма, тим меншу глибину різко зображуваного простору (ГРЗП) вона дає.
Розмір матриці фотокамери (англ. FORMAT COVERAGE)
Розмір матриці фотокамери
Найбільш доступні дзеркальні камери використовують не повнокадрову матрицю (24 × 36мм), а матрицю APS-C (16,7 ммx25, 1мм). Panasonic і Olympus у камерах такого рівня використовують матрицю формату «Чотири третіх» (13,5 ммx18мм).
Всі чотири основних виробника фототехніки (крім Olympus і Panasonic) випускають лінійку об’єктивів адаптованих для APS-C матрицю. Вони маркуються таким чином:
Canon – EF-S
Nikon – DX
Pentax – DA
Sony – DT
Sigma – DC
Tamron – Di-II
Tokina – DX
СТАБІЛІЗАЦІЯ ЗОБРАЖЕННЯ
Стабілізація зображення
Стабілізація зображення – це технологія, механічно компенсує власні кутові рухи камери для запобігання змазування зображення при великих витримках («розмитість»). Система стабілізації не розрахована на компенсацію руху об’єкту зйомки і, по суті справи, служить заміною штатива в деякому діапазоні умов зйомки.
В останні кілька років всі виробники фототехніки стали використовувати систему стабілізації зображення, проте впроваджують її різні виробники по-своєму. Pentax і Olympus розмістили систему стабілізації зображення в самій камері (body), а Canon, Nikon, Panasonic і Samsung вбудовують систему стабілізації в об’єктиви. Sony використовує систему стабілізації зображення, вбудовану в корпус (‘Super Steady Shot’) у дзеркальних камерах Alpha, і систему стабілізації зображення, вбудовану в об’єктив (‘Optical Steady Shot’), для камер Nex. Стабілізація зображення особливо корисна в телеоб’єктивах, що слід враховувати в порівнянні характеристик при виборі з декількох моделей.
Стабілізація зображення включена та виключена
Система стабілізації зображення зменшує «тремтіння», яке виникає при зміщенні камери під час зйомки при низькому освітленні або за допомогою довгофокусних об’єктивів. Якщо у вашій камері відсутня система стабілізації зображення, вам швидше за все захочеться придбати об’єктив, в якому вона є особливо це стосується телеоб’єктивів.
Різні виробники маркують об’єктиви з системою стабілізації зображення по-своєму, так що при виборі об’єктива слід звертати увагу на таке маркування:
Canon – Image Stabilization (IS)
Nikon – Vibration Reduction (VR)
Panasonic і Samsung – Optical Image Stabilization (OIS)
Sony (система Nex) – Optical Steady Shot (OSS)
Sigma – Optical Stabilization (OS)
Tamron – Vibration Control (VC)
ЗУМ-АБО ФІКС-ОБ’ЄКТИВ
За значенням фокусної відстані об’єктиви поділяються на «зум» та «фікс»:
Фікс – об’єктив з фіксованою фокусною відстанню.
Зум (варіооб’ектів, трансфокатор) – об’єктив із змінною фокусною відстанню.
Останнім часом все більшою популярністю користуються зум-об’єктиви. На перший погляд, вони більш універсальні, і покупка фікс-об’єктива з появою зумов втрачає сенс. Однак фікс об’єктиви до цих пір мають ряд переваг: у порівнянні із зум-об’єктивами: вони менші, легші, швидші, мають велику діафрагму і дають більш чітке зображення. Ці переваги роблять фікс незамінним у вирішенні специфічних завдань, наприклад зйомки при низькому освітленні завдяки більшій діафрагмі або при застосуванні художніх прийомів зйомки з використанням розмиття об’єктів, які не потрапляють у фокус об’єктива.
Ну от, тепер велика кількість параметрів опису об’єктивів не так лякаюче-загадково. Залишилося тільки визначитися, який саме об’єктив необхідний у першу чергу, і вперед – за новою лінзою. Удачі у творчості!
Як краще сфотографувати портрет
Як навчитися робити інтересні фотографії
Як навчитися робити фотопортрети, викликають захват?
Портрет – чи не перший з’явився в образотворчому мистецтві жанр.
Звичайно, перші портрети були скоріше груповими – кожен з нас бачив на уроці історії забавних чоловічків із списами, що біжать слідом тікають мамонтові. Давайте поговоримо про сучасні портрети, які виходять за рамки класики жанру. Дотримуючись традицій, можна знімати якісні і цікаві роботи, проте достатньо сьогодні зайти, наприклад, на Flickr і переконатися – самі приголомшливі портрети – це ті, які порушують всі правила. Ось такий парадокс! Давайте розглянемо деякі способи відірватися від класики і робити вражаючі портрети, ламаючи (або принаймні обходячи) стереотипи і додаючи деяку непередбачуваність у вашій портретній фотомайстерності.
Нижче – десять найбільш успішних способів зйомки супер-портрета:
1. Міняйте перспективу
Зміна перспективи
Більшість фотографій зроблено камерою на рівні очей моделі.
Дотримуючись здоровому глузду, це в цілому правильно. Але повна зміна кута зйомки, від звичного Вам, може дати портрета експресивне забарвлення або так званий “вау-фактор”.
Грайте з напрямком погляду моделі
Заберіться якомога вище і зніміть портрет зверху-вниз або максимально опустіться до землі і знімайте звідти. Дивлячись через об’єктив, шукайте той кут зйомки, який створить цікавість кадру.
2. Грайте з напрямком погляду моделі
Порушуйте правила композиції
Напрям погляду моделі може дивовижним чином впливати на зображення. У більшості випадків модель дивиться прямо в об’єктив. Тим самим створюється ефект зв’язку між моделлю і тими, хто розглядають зображення. Але не зациклюйтеся на цьому, можна спробувати ще кілька прийомів:
Погляд, що минає за межі кадру – нехай модель зверне увагу на що-то за межами кадру. Це може створити відчуття щирості, а також створити зацікавленість у глядача. Поліпшити ефект допоможуть емоції на обличчі моделі, які змусять глядача замислитися.
Але пам’ятайте, що якщо погляд моделі спрямований за межі кадру, дайте побільше простору для цього погляду, і стежте за тим, щоб на задньому плані не було об’єктів, що відволікають увагу глядача (світлова пляма, об’єкт на тій же дистанції, що і модель і т . п.).
Погляд, що залишається в межах кадру – альтернативою може бути погляд моделі, що дивиться на щось (чи когось) в межах Вашого кадру. Наприклад, дитина, що дивиться на м’яч, жінка, що дивиться на свого новонародженого, чоловік, який дивиться голодним поглядом на тарілку зі спагеті … Коли Вашій моделі (первинний смисловий центр) є куди подивитися, і це знаходиться в межах кадру, Ви створюєте вторинний смисловий центр. Між ними з’являється контакт. Цей прийом також допомагає “розповісти історію”.
3. Порушуйте правила композиції
Експериментуйте з освітленням
Є багато так званих “правил-кліше”, коли справа доходить до композиції, і в мене завжди були непрості відносини з ними. На мій погляд, потрібно знати і вміти застосовувати теорію композиції, а знаючи теорію, ви можете навмисно порушувати її – оскільки це може призвести до відмінних результатів. “Правило однієї третини” стоїть першим у черзі на порушення. Розміщуючи модель в центрі кадру, можна створити вражаючий ефект. Також може бути творчо виправданим розміщення моделі прямо на краю кадру. Ще одне “правило”, яке часто застосовується для портретного фото, полягає в тому, щоб, щоб дати Вашої моделі вільний простір для погляду, т.зв. “Повітря”. Зазвичай дотримання цього “правила” дає добрі результати, але знову ж таки, бувають випадки, коли її порушення буде ефектніше.
4. Експериментуйте з освітленням
Поставте модель в неприродну позу
Ще один елемент непередбачуваності, який ви можете використовувати при зйомці портретів – спосіб освітлення. Світло дає практично необмежені можливості, коли справа доходить до використання світла у портретах. Бічне освітлення може створити настрій, контровое і силуетне – додасть Вашої моделі таємничість, приховає другорядні деталі і залишить головне. Поєднуючи довгу витримку зі спалахом, можна також досягти вражаючого, незвичайного результату.
5. Поставте модель в незвичайну, або навіть неприродну позу
Знімайте щирість
Нещодавно переписувався зі знайомим фотографом, і наша розмова зайшла про корпоративний портреті, який він зробив одному бізнесменові у нього вдома. Протягом двох годин було зроблено чимало особових і погрудних портретів, біля книжкових полиць і з корпоративною символікою, сидячи і стоячи. У цілому, класика жанру. Всі фотографії виявилися досить стандартними, і не було нічого такого, що можна було виділити із загальної картини.
Вони з замовником зійшлися на думці, що вийшло чимало відповідних знімків, але після всього виникло бажання зробити щось особливе, незвичайне. Тоді фотограф запропонував зробити серію знімків в стрибку. Після деяких сумнівів, бізнесмен встав з-за столу, зняв піджак, розслабив галстук і почав підстрибувати! Це була творча знахідка фотографа! Знімки вийшли незвичайними і вельми кумедними. Кульмінацією всієї серії став фінальний кадр з бізнесменом, що висить в повітрі над паркетом посеред корпоративної символіки. У підсумку, знімки були надруковані в діловому виданні, разом зі статтею про цю людину. Редакція прийняла фото, при всій його гаданої несерйозності. Більш того, такий підхід до зйомки згодом “взяли на озброєння” інші видання.
6. Знімайте щирість, знімайте почуття і емоції
Іноді позування перед камерою виглядає як … позування. Деяких людей не вийде зняти добре, коли вони просто позують вам. Чому? Просто далеко не всі люди – природжені фотомоделі або актори, хтось просто соромиться камери. Однак результат можна поліпшити, якщо знімати в звичній для них обстановці.
Додатковий смисловий центр
Фотографуйте людей за роботою, в колі сім’ї або за улюбленою справою. Це зробить їх поведінку більш невимушеною, і в підсумку ви переконаєтеся, що отримали кілька нетривіальних знімки. Люди реагують більш емоційно і природно в звичній для них ситуації. Напевно ви не встоїте перед спокусою використовувати телеоб’єктив, щоб вести зйомку з дальшої відстані, не привертаючи до себе занадто багато уваги. Так можна зробити кілька емоційних кадрів у стилі “папарацці”. На мій погляд, цей прийом чудово “працює” при фотографуванні дітей.
7. Додатковий смисловий центр
Додатковий смисловий центр
Додаючи в свій кадр який-небудь об’єкт, тим самим ви створюєте ще один смисловий центр, який може зробити кадр більш виграшним. Не виключено, що ви ризикуєте відвернути увагу глядача від основного смислового центру, але можна спробувати внести різноманітність, додати сенсу в історію, розповідаємо допомогою фото.
Незвичайне кадрування
Таким чином, можна інакше поглянути на звичні речі і додати знімку незвичайної смислової глибини, якої б не було без додаткового смислового центру.
Глибина різкості
8. Підходьте ближче – в кадрі частина тіла
Використовуйте довгофокусний об’єктив зі своєю камерою або підійдіть настільки близько, щоб Ви могли сфотографувати тільки якусь одну частину тіла людини. Фотографуючи руки, очі, рот чи навіть лише торс, можна залишити достатньо простору для уяви. Іноді те, що залишилося за кордоном кадру, скаже набагато більше, ніж те, що в ньому залишилося.
9. Глибина різкості
Знімайте серіями
Варіація попереднього способу, полягає в залученні уваги до певної частини обличчя або тіла шляхом розфокусування на решту деталей кадру. Розфокусування може бути застосоване до одягу чи інших частин тіла, наприклад рук. Можна навіть залишити лише якусь частину тіла у фокусі.
Дотримуючись цієї поради, Ви залишаєте глядачеві простір для уяви, але також зосереджує увагу на чомусь певному згідно із задумом.
10. Знімайте серіями
Знімайте серіями
Переключіть свою камеру в режим серійної зйомки і знімайте більше одного знімка за раз. У результаті, ви отримаєте серію знімків замість одного статичного зображення, які можна потім з’єднати разом, використовуючи графічний редактор. Ця техніка, на мій погляд, хороша при зйомці дітей, а також для моделей які активно рухаються.
Видеооператор на свадьбу Киев весiльний фотограф в Рiвному
Оператор на весілля в Рівному
Як фотографувати макро ☎️096-683-6287 Поради по макрозйомці.
Швидше за все такого плану фото є у кожного в наборі шпалер для робочого столу, багато хто знає що це макрофотографії, тільки от не всі вміють зробити хороше макро, зараз я спробую викласти все про макро просто і зрозуміло.
Макрозйомка в принципі нічим не відрізняється від звичайної, тобто треба навести різкість, заміряти освітленість, виставити діафрагму і витримку і зробити знімок. Основною проблемою при макрозйомці є наведення на різкість. Для того, щоб отримати достатню глибину різкості на малій відстані.
Історія виникнення логотипу Canon. Назва Canon буквально означає «священне писання» і «критерій або стандарт в юриспруденції». Воно дуже точно відображає корпоративний дух компанії Canon, яка своїм пріоритетом вважає встановлення глобальних стандартів для передових технологій і послуг, і намагається стати своєрідним критерієм у фотомайстерності. Логотип.

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.