Весільний фотограф і не тільки...

        Весiльний фотограф Рiвне
Після закінчення весільного торжества, весільна сукня припадає пилом у шафі, а гарний весільний альбом, зроблений професійним фотографом, буде нагадувати про ваші весільні дні протягом усього життя. Вибір весільного фотографа завжди був одним з найважливіших пунктів в організації весілля. Більшість людей вперше стикаються з вибором професійного фотографа лише при підготовці до власного весілля. Як показала практика, багатьох молодят ставить у глухий кут питання: як вибрати фотографа на весілля?

Це питання мене так само поставило у глухий кут, коли я вибирав фотографа на своє весілля, хоча вже сам був професійним весільним фотографом. Дозвольте мені поділитися своїм досвідом в цьому питанні, і полегшити Вам завдання. Ця стаття допоможе Вам не просто вибрати свого весільного фотографа, а й бути впевненим у правильності цього вибору.

Починайте вибір весільного фотографа якомога раніше, дуже часто на одну дату в сезон телефонують десятки пар, а адже можна було заздалегідь забронювати дату в ЗАГСі і вибирати з кращих весільних фотографів по підходящої Вам ціною, а не в останній місяць метатися і вибирати з решти.

Фотографії – головне!

Головним критерієм при виборі весільного фотографа повинно бути портфоліо його робіт. Його фотографії повинні Вам подобатися, і навіть більше ніж подобатися – деякі повинні приводити Вас у захват і змушувати відчути гаму позитивних емоцій. Так само зверніть свою увагу на стиль виконання його фотографій, напевно в такому ж ключі він буде знімати, обробляти фото і Вашого весілля.

Пошук – скрізь, де тільки можливо

Найпростіше в наш час знайти весільного фотографа на просторах інтернету: на тематичних форумах, весільних порталах або через пошуковики. Також можна придбати регіональний журнал весільної тематики, там обов’язково буде розділ присвячений весільним фотографам. Думаю, про ці джерела пошуку інформації про весільні фотографії все знають. Але є ще більш простий і ефективний спосіб – пошук фотографа в соціальних мережах, наприклад вконтаке.
Отже, приступимо до пошуку. По-перше, потрібно переглянути альбоми всіх сімейних друзів на предмет їх весільних фотографій. Тим знайомим, чиї весільні фотографії Вам сподобалися, пишемо повідомлення з питанням – хто був їх весільним фотографом. Далі самостійно шукаємо весільних фотографів у соц. мережах, зробити це не важко, пишемо запит «весільний фотограф», і вказуємо місто, в якому Ви живете. Або ж якщо Ви знаєте вже ім’я і прізвище весільного фотографа, пишіть їх у запиті. Дивимося їх сайти та альбоми з фотографіями. Також є сенс пошукати в групах даної тематики, наприклад «Весілля і не тільки відеографії і фотографи». Вся принадність даного способу в тому, що Ви можете без труднощів знайти реальних людей, яким весільний фотограф знімав весілля, і попросити їх написати чесний відгук про роботу фотографа на весіллі, а так само дізнатися, чи задоволені вони результатом – весільними фотографіями.

Ціна

Після всього цього відбираємо 5-10 фотографів, які Вам сподобалися. Далі дзвонимо цим фотографам і запитуємо, чи вільні вони на дату Вашого весілля, дізнаємося, ціну і якщо вона вписується у Ваш весільний бюджет, то проводимо бесіду з кожним фотографом при особистій зустрічі.

Окремо хочу зауважити правильну тенденцію розподілу весільного бюджету. Хороший фотограф не може бути дешевим. Якщо Ви хочете зберегти пам’ять про настільки знаменну подію у Вашому житті (на святкування якого Ви витрачаєте такі великі гроші), то будьте акуратні в економії на фотографа. Пам’ятайте, Ви купуєте не фотографії, а час і вміння фотографа, а також його унікальне бачення, щоб він допоміг Вам максимально красиво і виразно, яскраво і барвисто запам’ятати цей день.

Бійтеся фотографів, які ще пропонують Вам зняти відео ними ж, чи навпаки відеооператорів, які в навантаження можуть запропонувати фотозйомку. Я таких людей називаю ремісникам, вони намагаються запропонувати більше послуг, з метою заробити більше грошей, багато молодят помиляються, думаючи, що так зможуть заощадити, адже якщо це і буде економією, то тільки на якості виконаної роботи. Наведу простий приклад, вже нареченої мене точно зрозуміють, це як порівнювати шампунь 2 в 1 і якісну серію догляду за волоссям і вже точно Ви не чекаєте великого ефекту від крему для всіх типів шкіри. Так і Вам потрібен Майстер, професіонал саме у своїй справі, який може робити унікальні речі, не відволікаючись на додаткові послуги – у Вашому випадку унікальні фотокадр.

    Рівне весільний фотограф. Весiльний фотограф у Рiвному. Фотограф на весілля в Рівному.

Зустріч – особисті враження

Під час зустрічі Ви можете задавати безліч питань, але є ті які потрібно задати обов’язково. Це: методика роботи на весіллі; чи робить репортажну, постановочну зйомки; наявність асистента; прислухається чи фотограф до побажань і смакам клієнтів або ж буде все робити по-своєму; що входить в пакет послуг, що можна замовити додатково?

І саме, чуєте, – НАЙГОЛОВНІШЕ – ця людина Вам повинна імпонувати в бесіді, і як особистість, у Вас повинно виникати бажання посміхатися від розмови з ним, адже саме весільного фотографа Ви будете бачити, і слухати практично впродовж всього урочистого дня, і вести себе (як пара) максимально щирими по відношенню один до одного! Бесіда повинна стати під кінець зустрічі легкій і невимушеній, весільний фотограф повинен багато говорити і бути впевненим у своїх словах. На всі Ваші питання, навіть найбезглуздіші, на Ваш погляд, у нього повинен бути відповідь. Весільний фотограф повинен бути свого роду психологом, повинен знаходити індивідуальний підхід до кожної людини.

Отже, ще раз перерахую основні етапи вибору весільного фотографа, які можна буде потім швидко перечитувати, і згадати всю статтю:

1. Пошук фотографів з максимальної кількості кандидатур.
2. Відбір найкращих за фотографіями.
3. Пошук максимально чесних відгуків про цих весільних фотографів, бажано серед знайомих Вам людей.
4. З’ясування ціни і спектру послуг.
5. Особистий контакт.

Тільки після перевірки фотографа на відповідність всім перерахованим пунктам, можна сміливо довірити йому зйомку Вашого весілля. Покладіться на вміння професіонала і зі спокійним серцем дозвольте йому запам’ятати весільне торжество, а самі насолоджуйтеся по максимуму святом і подаруйте один одному море любові і яскравих моментів у Ваш весільний день.

У кожній родині зберігається древній фоліант із потертій бархатистою обкладинкою: альбом фотографій часів батьківського молодості, а то й бабусиній юності. У цьому шедеврі домашнього мистецтва були акуратно вклеєні куточки, а вже в них вставлені фотографії. З часом куточки обшарпані, фотографії зберігаються між листами альбому, а деякі втрачені безповоротно.

Так оформляли фотографії раніше, сьогодні в моді інші тенденції. Полиці магазинів рясніють розмаїттям дешевих пластикових альбомів, і фоторамочек.

Але, як відомо, що китайцями вироблено, не для всіх цілей підходить, а дивлячись на поважні і солідні альбоми з куточками, перемагає звичайна людська лінь: це скільки ще треба попрацювати, щоб розмістити всередині такого альбому свої незліченні фотобогатства!
Нинішні вимоги до оформлення фото більш креативні, а громадські смаки дуже розпещені загальним достатком. Тому, щоб дійсно здивувати глядачів, потрібно кардинальне рішення. І ім’я йому – фотокнига. Скажете: «Вишукування»? Нічого подібного. Фотокнига – не розкіш, це зекономлений час, довговічність Ваших фотографій, і головне – це ексклюзивна річ, подарунок, якому немає рівних у ряду банальних фоторамочек. Володар фотокниги практично не витрачає часу і сил для її виготовлення, фотокнига у твердій палітурці принципово відрізняється від усього колишнього, буденного і звичного. Кожна книга – це творчий процес, авторська робота. Важливість фотокниги в тому, що всі фото в ній об’єднані загальною концепцією, задумом, творче натхнення тут не має меж крім, власне, обкладинки. Особливий плюс – книжкові сторінки друкуються на високоякісному папері і покриваються спеціальним лаком для захисту від механічних пошкоджень і ультрафіолетових променів: книга не вигорить, сторінки не потьмяніють, плетіння НЕ витреться, а тому визначити рік створення Вашого сімейного архіву, можна буде, тільки ознайомившись з фотографіями . Сторінки книги мають рівну і жорстку поверхню, дозволяють розкриватися на 180 градусів (це дозволяє друкувати особливо великі фотографії на розворотах книги). Тепер Вам відомі всі переваги фотокниги, залишилося тільки зважитися і … стати володарем ексклюзивного зборів особистих фотоісторію.

Жанр фотокниг досить різноманітний, тому не лише зйомку весілля, можна запам’ятати подібним чином. Сімейні, портретні, дитячі фотокниги не менш поширені. Також користуються успіхом фотокниги за мотивами Народження, Хрещення, та інших сімейних урочистостей.

Якщо є бажання порадувати свою другу половинку, можна піднести любовну фотокнигу на свято, або взагалі без приводу. Головним сюжетом стане Ваша «лавсторі». Приємно все – таки, увічнити не тільки улюблений образ, а й зберегти чарівні миті, проведені разом з коханою людиною. Повертаючись до теми Весільної фотокниги, хочеться нагадати, що головна її мета – зберегти пам’ять про чудесні події Вашого весілля, передати відчуття урочистості й радості. Чим професійніше виконана така сімейна пам’ятка, тим більшу гордість Ви будете відчувати, демонструючи її рідним, друзям, дітям і онукам. І що важливо, Ви будете відчувати захоплення, щоразу доторкуючись до сторінок фотокниги, немов перечитуючи Вашу повість спільного життя. Радійте життю, бережіть своїх коханих, адже ми розкрили Вам Рецепт зберігання сімейного щастя.
Фотограф Рiвного.

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.