Польське весілля - обмін хлібом сіллю та вином

Обмін хлібом сіллю та вином – давня польська традиція. На реєстрації весілля, батьки нареченої та нареченого вітають молодят із хлібом, який злегка посипаний сіллю і келихом вина.

З хлібом, батьки надіються, що їх діти ніколи не будуть голодними та в нужді. З сіллю, вони нагадують молодятам, що життя буває важке часами і що вони повинні навчитися боротися із труднощами. З вином, вони надіються що пара ніколи не матиме спраги, бажають їм здоров'я у житті, і хороший настрій, і щоб вони мали друзів.

Потім батьки цілують молодят, на знак вітання, союзу та любові.

Інструкції перед церемонією

1. Староста представляє батьків. Потім чекають наречених. Коли представлять наречених, має грати польський весільний марш. Наречені кружляють по танцювальному майданчику, як знак привітання для всіх гостей, потім стають перед головним столом для проведення церемонії з батьками.

2. Поряд з головним столом, на малому столику має бути піднос із маленькою тарілкою солі, два кусочки сірого хліба і стакан вина. Коли всі готові, староста мае прочитати наступний текст, який означає, що церемонія почалася.

Вступний текст

«Це давно заведена Польська традиція яка пройшла крізь століття. Вона символізує союз наречених і їх сімей.»

Текст церемонії

«Батьки вітають наречених хлібом, сіллю і келихом вина. Батьки посипають сіллю хліб і дають молодим їсти. Хліб символізує надії батьків на те, що їх діти ніколи не будуть голодними та в нужді, з сіллю, вони нагадують молодятам, що життя буває важке часами і що вони повинні навчитися боротися із труднощами.

Батьки дають пити молодим стакан із вином. З вином, вони надіються що пара ніколи не матиме спраги, бажають їм здоров'я у житті, і хороший настрій, і щоб вони мали друзів.

Зараз батьки цілують наречену і нареченого, як символ щирого прийому у сім'ю і на знак їх союзу та любові.»
Відеозйомка весілля ціни 0966836287 відеооператор Рівне ПП Ваня відео на весілля Костопіль ціна

Ви вже все продумали та спланували для свого весілля? А як щодо однієї з найдавніших традицій? Не забули приготувати для себе щось нове, щось старе, щось позичене та щось блакитне? Вважається, що ці деталі допоможуть зробити ваш шлюб щасливим та успішним. Можливо, це просто старі повір‘я та забобони, але цей маленький акцент може допомогти вам стати на весільний рушник з більшою впевненістю в своєму щасливому майбутньому поруч з коханою людиною.

Щось старе

Символізуючи цілісність з сім‘єю нареченої та увічнення сімейних традицій, щось старе зазвичай втілюється в успадкованій сімейній реліквії. Наприклад, деякі наречені одягають мамину або бабусину весільну сукню. Хоча сьогодні сукню частіше використовують як щось нове. То яка ж річ зможе зіграти роль чогось старого на вашому весіллі? Найчастіше це сімейна коштовність, наприклад, старовинна тіара, кольє або фамільна фата. Можна також використати дитячу мереживну подушечку для обручок або прикрасити залу старими сімейними фотографіями. Обов‘язково збережіть обрану вами річ та передайте своїй дочці в день її весілля.

Щось нове

Що-небудь нове втілює в собі перехід на новий етап життя та надію на щасливе майбутнє подружньої пари. Чимось новим може бути що завгодно - весільна сукня, головний убір, прикраси, білизна або туфлі. Тобто, яка-завгодно придбана для весілля річ, яку ви ще ні разу не одягали.

Щось позичене

Позичена деталь вбрання нареченої є свого роду талісманом і позичається від жінки (подруги, тітки, сестри, хрещеної матері), яка дуже щаслива в шлюбі, тоді її щастя та вдача поширяться і на наречену. Роль чогось позиченого може виконувати ювелірна прикраса, сумочка, діадема чи фата. Порадьтесь з друзями та родичами та спробуйте вибрати що-небудь оригінальне. І не забудьте наступного дня після весілля повернути позичену річ власниці.

Щось блакитне

В Давньому Римі блакитний колір символізував кохання, скромність та вірність, і був улюбленим кольором багатьох наречених. Підібрати до весільного вбрання що-небудь блакитне зовсім не важко, не потрібно навіть підлаштовувати або порушувати загальну кольорову концепцію. Просто додайте блакитний штрих у свій весільний букет, блакитну шпильку до зачіски, покладіть в сумочку блакитну хустинку, одягніть блакитну підв‘язку або оберіть ювелірні прикраси з блакитним відтінком. Буде навіть краще, якщо блакитна деталь виділятиметься з кольорової гами весілля. Можна навіть обв‘язати блакитною стрічкою нічник у вашій спальні, щоб ніхто, крім нареченого, її не побачив.

Вірити в весільні традиції чи ні - вирішувати вам. Але пам‘ятайте, що ваше подальше спільне щасливе життя залежить не від того, що ви одягнули в день весілля, а від сили вашого кохання.

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.