Типові помилки відеооператора-початківця

    Досить часто монтуючи домашнє весільне відео чи відео з весілля відеооператора-початківця та й не тільки, я стикаюся з одними і тими ж помилками весільного відеооператора. От і вирішив написати про найпоширеніші з них, а також пораду на майбутнє, як їх уникнути. Тож, якщо ви вирішили знімати весілля, хрестини чи інше важливе для людей свято, дослухайтеся до цих порад – і нехай вам щастить. Отже, типові помилки та поради, як їх уникнути:
відеооператор початківець на весілля
        Фігури вищого пілотажу. Дуже часто оператори-початківці намагаються скласти враження досвідчених майстрів і надто сміливо експериментують з ракурсами. Як наслідок – виходять «вертольоти» та карколомні віражі від яких голова йде обертом і нічого толком не видно.
    Порада: не експериментуйте у сюжетно важливих моментах. Якщо ви хочете навчитися динамічно знімати – робіть це в сюжетах, втрата яких не буде помітною, наприклад під час пересічного танцю на весіллі, але в жодному випадку – не на першому танці молодят чи іншому моменті, який однозначно запам’ятають і ви просто не зможете його видалити. Такі сюжети потрібно знімати впевненими плавними рухами камери, час від часу знову ж таки плавно міняючи ракурс, стежачи при цьому за композицією кадру.

        Зловживання зумом. Теж поширена помилка відеооператора-початківця. Замість того, щоб підійти ближче до об’єкта зйомки (якщо таке, звичайно ж, можливо) – його наближають за допомогою «чуда техніки»-зуму. Як наслідок – ефект землетрусу.
    Порада: чим більше ви використовуєте зум, тим помітнішими стають будь-які смикання та трясіння камери. Ні оптичний, ні тим паче цифровий стабілізатор в цьому вам суттєво не допоможуть. Намагайтесь знімати на максимально широкому куті. Крім того, в більшості об’єктивів при зумуванні зменшується світлосила, тобто при недостатньому освітленні картинка стає ще темнішою. В разі, якщо ви все ж таки вирішили позумувати, робіть це плавно, не смикаючи. Нагадаю також, що при використанні зума значно швидше сідає акумулятор.

        Пошук об’єкта зйомки при включеному REC. Трапляється таке, що відео запис починають навіть не знявши кришку об’єктива. Це вже унікальні випадки, але пошуки, що б то познімати, коли вже запис включено – явище дуже поширене.
    Порада: перед тим, як натиснути червону кнопочку REC, з’ясуйте для себе, що ви будете знімати. Наведу як приклад знову ж таки перший танець молодят. Ви вмикаєте камеру, пересвідчуєтесь, що зображення на екрані нормально освітлене та збалансоване, наводите камеру на молодят і стартуєте. Якщо ж ви почали, наприклад з дружок – нічого страшного: плавно переведіть камеру на молодят і все буде добре. Головне, щоб не відчувалась ваша невпевненість. Плануйте на кілька кроків наперед – і у вас все вийде.

        Ігнорування звуку. Крім картинки, на відео є ще звук, тому його аж ніяк не можна ігнорувати, що дуже часто роблять оператори-початківці – як наслідок, обрізані фрази і, відповідно, втрачений сенс сказаного, але ще гіршим є те, що відеооператор-початківець може увійти в роль коментатора, яке тоді весільне відео, не важко здогадатися й самим.
    Порада: Уважно стежте за звуковим наповненням. Танці знімати варто починати не спочатку, а коли танцює найбільша частина учасників, десь після третини від початку танцю. Приготуйтеся в режимі паузи, дочекайтеся програшу і з нової музичної фрази починайте відеозйомку весілля. Для зручності відеомонтажу, а також враховуючи затримку камери на старті, варто починати відеозйомку наприкінці попередньої музичної фрази. Так само варто уважно стежити за фразами привітань та побажань, якщо ви їх вирішили знімати не повністю.

    Звичайно ж, коли ви бачите цікавий неповторний момент, про всі правила варто забути. Тож фільмуйте і насолоджуйтеся. А якщо Ви будете ще й уважні, то у Вас вийде й справді неповторний фільм про кохання.

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.