Історія весільного шампанського

    Сама назва цього напою, що стало на превеликий жаль французів ім’ям прозивним, прив’язує нас до певного географічного району, а саме провінція Шампань у Франції. Саме цю місцевість прийнято вважати батьківщиною шампанського і законодавицею мод у світі ігристих вин. Але далеко не всі знають, що саме шампанське з’явилося відносно недавно – лише в кінці XVII століття, а воістину масовим його виробництво стало взагалі лише в XIX столітті.

    Що ж було до того? А до цього протягом більш ніж півтори тисячі років у Шампані робили виключно тихі червоні, рожеві та білі вина, які були досить популярні як у Парижі, так і в ряді інших європейських країн.

    Хоча аж до кінця XVII століття нікому й не приходила в голову називати ці вина шампанськими. Говорили про «винах з пагорбів» (Монтань де Реймс) і про «річкових вина» (Долина Марни), виділяють білі вина села Аі (Ay) …

    Але саме ім’я «Шампанське» історія пов’язала лише з ігристим вином, що і до цього дня мають на увазі всі люди, говорячи про шампанські вина.

    Епохою народження шампанського прийнято вважати період з середини XVII до початку XVIII століття. Традиційно винахідником шампанського методу вважається будинок П’єр Периньон, роки народження і смерті якого збігаються з роками народження і смерті короля Людовика XIV (1638-1715). Протягом майже півстоліття, з 1668 і до своєї смерті в 1715, Дом Періньон був економом абатства Овілле – завідував їстівними припасами і винним погребом, де він і ставив експеримент по змішування вин з різних регіонів Шампані.

    Істина, як вважають багато фахівців, полягає в тому, що Дім Періньон не був винахідником шампанського методу, але його заслуги у поліпшенні якості таких вин в Шампані безперечні.

    Є точка зору, що батьківщина шампанського методу Англія. Будь-яке вино має тенденцію до грайливості – треба лише щоб ферментація не завершилася до зими, коли низька температура її повністю зупиняє. З весняним потеплінням ферментація поновлюється, а раз її побічним продуктом і є вуглекислий газ – вино починає грати і пінитися.

    Чому ми пов’язуємо це спостереження саме з Шампань? Саме вона – найпівнічніший виноробний регіон Франції з відносно суворим кліматом – зими холодні, навесні і восени нерідко трапляються заморозки. Тому властивість пінитися в бочках у вин Шампані помічали ще в середні століття, але тоді це вважали пороком.

    Що стосується англійців, то вони імпортували вина, зі всієї Європи і щоб уникнути псування часто додавали в них спирт і патоку. Не виключено, що іноді так надходили і з винами Шампані. Як би там не було, саме в Англії ігристі вина вперше починають користуватися популярністю.

    Але ключовим моментом у народженні шампанського стало активне використання скляних пляшок для зберігання вина. Всупереч поширеній думці, пляшки почали широко використовуватися лише в кінці якраз XVII століття! Звичайно, скло вміли робити й раніше, ще в античну епоху, але тоді воно було занадто тендітним і дорогим. Масове ж виробництво надійних пляшок з товстого скла почалося спробуйте здогадатися коли? Саме до кінця XVII століття, спочатку в Англії, потім у Голландії і, нарешті, у Франції.

    Мабуть тут і криється секрет «винаходу» шампанського методу. Швидше за все, ніхто його і не винаходив – шампанське з’явилося на світ саме собою, хоча на розвиток і доопрацювання цього методу піде ще багато років, праці і поколінь виноробів.

    Повертаючись до кліматичних особливостей Шампані, з її сплячкою вин до весни, уявімо, що сталося з початком активного використання пляшок. Вино в них починають розливати навесні, а потепління провокує відновлення ферментації. Але на відміну від бочок, вуглекислого газу вже подітися нікуди і він починає насичувати саме вино.

    Деякі винороби швидко зметикували, що вийшов ігристий напій, настільки полюбився спочатку англійцям, а потім і паризької знаті може принести куди більш цікавий дохід, ніж звичайні тихі вина. Але що робити з тим, що таким природним чином далеко не завжди досягається потрібний результат, та й вибухи пляшок в льохах представляють собою не тільки економічні втрати, а й загрозу якщо не життя, то вже точно здоров’ю.

Фотограф і відеооператор на весілля:

• відеозйомка і фотозйомка весіль, Lovestory, кліпів, свят в дитячому садку, вечірки, день народження Київ
• архітектура, інтер'єри, fashion, фотосесії
• предметна фотозйомка, зйомка реклами
• професійна фото відеозйомка корпоратива у м. Рівне, Луцьк, Львів
• фото відео зйомка на випускний.